از شرکت سئو چی بپرسیم؟

سوالاتی که باید از شرکت سئو سوال کنیم

در مقاله ای با عنوان راهنمای عمومی سئو به بررسی انتظارات منطقی از سئو سایت و هدف گذاری درست در اون پرداختیم. پس از اراده کردن واسه سفارش به یه شرکت سئو یا فرد متخصص بهتره حقوق خود رو شناخته و سوالات مناسبی رو سوال کنیم. سئو سایت اهمیت خیلی بالایی داشته و سپردن اون به افراد ناوارد یا کسائی که از روشای ناجور در سئو بهره میبرن میتونه عواقب بسیار خطرناکی بهمراه داشته باشه.

پادکست

 

در قدم اول با یه جستجوی ساده از نام شرکت سئو یا فرد متخصص در گوگل می تونین سوابق و مشتریان گذشته اون رو بهتر بشناسین، نظرات ارائه شده از طرف مشتریان در شبکه های اجتماعی یا انجمنای گفتگو دیدی کلی نسبت به اعتبار و موفقیت این شرکت در مورد کاری خود بهتون میده. هم اینکه سایت خود شرکت میتونه ملاک مناسبی واسه ارزش گذاری فعالیتش باشه.

اشتباه عادی در این مورد جستجوی عبارتایی مانند “سئو”، “متخصص سئو” و “سفارش سئو” در گوگله و بیشتر افراد فکر می کنند که یافته های اول گوگل در این کلمات بهترین گزینه ها واسه سئو سایت اونا هستن. ولی حضور در صفحه اول گوگل همیشه به معنی اعتبار و حسن انجام کار شرکت سئو نیست چون شرکتای زیادی با به کار گیری ترفندهای ناجور واسه یه مدت کوتاه جایگاه مناسبی در گوگل کسب میکنن و پس از اون با جریمه های گوگل مواجه می شن. ممکنه شمام دقیقا در همون زمان یه یا دو ماهه با این شرکتای سئو آشنا شید! البته این موضوع به این معنی نیس که کسائی که یافته های اول گوگل رو به خود دادن حتما تکنیکای ناجور رو به کار برده باشن یا تخصص کافی نداشته باشن.

در آخر با بررسی شرایط کاری، سابقه و اعتبار شرکتای سئو و محتویات و اطلاعات موجود در سایت اونا به لیستی پایانی از گزینه های مورد نظر خود واسه سفارش سئو می رسین که می تونین با سوال سوالات زیر به جمع بندی مناسب واسه اننتخاب بهترین شرکت سئو برسین.

زمینه اصلی فعالیت شرکت سئو

شما فقط به لینک سازی میپردازید یا تغییرات در سایت و شبکه های اجتماعی رو هم مورد توجه دارید؟

بهترین شرکت سئو واسه شما گزینه ایه که همه فعالیتای متناسب شامل؛ لینک سازی درست و معتبر، اصلاح کدهای سایت و بهینه سازی مطالب، فعالیت در شبکه های اجتماعی و آموزشای جانبی به مشتری رو بطور کامل پوشش دهد. اگه شما یه شرکت یا سایت کوچیک رو اداره میکنین از نظر مالی هم به صرفه تر هستش اگه کلیه فعالیتا بوسیله یه شرکت سئو صورت پذیرد.

اگه قصد راه اندازی یه تجارت یا سایت جدید رو دارین و از اول اهمیت خاص ای واسه سئو سایت خود قائل هستین، شرکت سئو مورد نظر شما باید تخصص کافی در طراحی سایت و کدنویسی درست و متناسب با اصول سئو رو بخوبی انجام بده. انتخاب شرکتی که هم در مورد طراحی و هم در مورد سئو توانایی و قابلیتای لازم رو داشته باشه هزینه ها و خطر شما رو تا حد بسیار زیادی کم می کنه. البته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که بیشتر شرکتای طراحی سایت تنها موارد مربوط به سئو داخلی سایت رو برعهده می گیرن و فعالیتی در مورد لینک سازی شما نخواد داشت.

فوت وفن لینک سازی در شرکت سئو

چه تعداد لینک و در چه یه مدت به سایت من برگشت داده می شه؟

اگه به کیفیت و رابطه موضوعی لینکا با سایت شما توجه شده باشه، کسب بک لینک کار ساده ای نیس. اگه شرکت سئو پیشنهاد دریافت ۱۰۰ لینک در مدت یه ماه رو به شما بده به اونا بگید که نمی خواید در آینده با جریمه های جور واجور گوگل روبرو شید! موتور جستجوی گوگل معیارهای مشخصی واسه امتحان بک لینک غیر طبیعی داشته و الگوریتم پنگوئن رو واسه جریمه سایتایی که برخلاف این معیارها فعالیت میکنن ایجاد کرده.

نمیشه تعداد مشخصی واسه لینکای دریافتی تو یه ماه در نظر گرفت، بهتره از قبل از هرچیز از شرکت سئو لیست سایتایی که قراره لینک شما رو در خود بذارن دریافت کرده و پیج رنک، اندازه بازدید روزانه و تعداد مطالب ارسالی در ماه اونا رو بررسی کنین.

مت کاتس، مدیر ارشد مقابله با اسپم گوگل میگه: هدف شما این نیس که لینکای ورودی به سایت طبیعی بنظر برسن بلکه هدف اون هستش که لینکای ورودی به سایت شما طبیعی باشن.

شرکت سئو

استفاده تکنیکای داغون کننده

شرکت سئو شما از برنامه های ایجاد لینک خودکار استفاده میکنه؟

شرکتا یا آدمایی هستن که با به کار گیری نرم افزارهای جورواجور لینک شما رو در تعداد زیادی سایت و وبلاگ قرار میدن و یا سایت شما رو در صدها سایت آگهی رایگان ثبت میکنن. این روش یکی از خط قرمزای گوگل بوده و عواقب اون واسه سایت شما بسیار خطرناکه. در بازه وقتی کوتاهی شما تماشاگر پیشرفت سریع سایت، بهبود جایگاه در گوگل و افزایش بازدید هستین، رضایت شما از شرکت سئو جلب میشه و هزینه کار رو پرداخت میکنین ولی بعد از گذشت دو یا سه ماه یهو همه چیز از کف میره و ممکنه دیگه هیچ وقت به شرایط عادی برنگردید.

روشای ایجاد لینک واسه سایت خود رو از شرکت سئو طرف قرارداد سوال کنین و مطمئن شید که همه لینکا با فکر و هدف قبلی و به شکل دستی ایجاد میشن. فعالیت در شبکه های اجتماعی روش زوم شده باشه و سایتای لینک دهنده به شما رابطه موضوعی مناسبی با زمینه کاری شما داشته باشن. واسه به دست آوردن جزییات بیشتر به مقاله به چه دلیل خرید بک لینک اشتباهه؟ مراجعه کنین.

شرکت سئو چه کلمات کلیدی پیشنهاد می ده

پروسه سئو سایت من روی چه عبارات و کلماتی انجام می شه و به چه دلیل این کلمات کلیدی انتخاب شدن؟

کلمات کلیدی اهمیت خیلی بالایی در سئو سایت شما دارن تا جاییکه بعضی شرکتای سئو هزینه فعالیت خود رو با در نظر گرفتن عبارت مورد نظر شما و اندازه رقابت اون در گوگل تعیین میکنن. جفت و جور یه لیست از کلمات کلیدی بی ارزش (کم جستجو در گوگل) یا کم رقابت کار ساده ای واسه یه شرکت سئو هستش. قبل از پرداخت هزینه یا ثبت قرارداد لیست مشخصی از کلمات کلیدی مورد نظر خود جفت و جور کرده و به مسئول سئو ارائه بدید. واسه اینکار می تونین مقاله انتخاب روش هدف دار سئو رو بخونین.

یادتون نره که مشاوره شرکتای معتبر سئو در این مورد بسیار راهگشاه و اونا دید بهتری نسبت و به ارزش و کیفیت کلمات انتخابی شما دارن. در نتیجه اگه از اعتبار شرکت مطمئنین مشاوره اونا رو در این مورد قبول کنین. هدف پایانی خود رو کسب بازدید بیشتر واسه سایت و البته با کلمات مربوط به زمینه کاری خود بذارین. کسب رتبه مناسب در عبارات کم جستجو یا عبارات نامتناسب با زمینه کاری شما هیچ ارزشی نخواد داشت.

کلمات کوتاه و عمومی همیشه انتخابای مناسبی واسه شما نیستن! مثلا درخواست کسب جایگاه در صفحه اول گوگل واسه عبارتی مانند “دانلود” یا “فیلم” درخواستی غیرمنطقی و دور از ذهنه. چون این کلمات با در نظر گرفتن رقابت شدید، ارزش مادی بسیاری بالایی دارن که در مقایسه با هزینه پرداخت شده بوسیله شما به شرکت سئو خیلی زیاده.

اعتبار و سابقه کاری

سابقه کاری و موفقیتای قبلی شما چیه؟ مشتریان شما تا چه حد از کار شما رضایت دارن و امکان صحبت با اونا وجو داره؟

یه شرکت سئو معتبر بطور حتم مشتریان قدیمی و سابقه کاری مشخصی داره. شما می تونین لیستی از مشتریان اونا و نشونه های موفقیت شون رو بخواین. هم اینکه بهتره که با مشتریان قبلی شرکت سئو تماس گرفته و از رضایت اونا نسبت به سرویس ارائه شده و پشتیبانی پس از اون مطمئن شید.

پیشنهاداتی مانند سئو رایگان واسه ۱۰ مشتری اول یا تخفیفای زیاد به مناسبت راه اندازی یه شرکت سئو جدید اصلا انتخاب مناسبی واسه شما نمی باشن. چون ممکنه آدمایی با آزمون و خطای روشای ناجور روی سایت شما مشکلات زیادی رو در اون بسازن که با در نظر گرفتن نبود پرداخت هزینه از طرف شما مسئولیتی هم نسبت به ضرر و زیان شما در آینده ندارن.

شناخت تیم سئو در شرکت

کی مدیر پروژه و پشتیبان من در شرکت سئو هستش؟

شما باید بطور مستقیم با یه نفر در شرکت سئو طرف قرارداد خود در رابطه باشین. دریافت گزارش پیشرفت کار و تغییرات انجام شده در سایت شما بهتره از یه نفر پیگیری شه تا از مشکلات احتمالی تا حدامکان پیشگیری شه. شناخت یه فرد و دریافت اطلاعات تماس اون مانند ایمیل و شماره تماس به شما این امکان رو می ده تا مسئول مستقیم کار خود رو بشناسین و در صورت بروز مشکل امکان پیگیری و بازخواست رو داشته باشین.

هم اینکه واسه دریافت اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی، حساب وبمستر گوگل و سیستمای مشابه اون که بوسیله شرکت سئو واسه شما ایجاد شده نیاز به رابطه مستقیم با یه فرد مشخص و مسئول پروژه خود دارید.

تعرفه های سئو و دلیل اون

چگونگی قیمت گذاری شرکت سئو انتخابی شما به چه صورته و این هزینه در قبال چه فعالیتی هستش؟

مهمترین سوالی که باید از شرکت سئو سوال کنین همین چگونگی قیمت گذاری و هزینهاتون در آینده س. لیست فعالیتای انجام شده بوسیله شرکت سئو و هزینهاشون رو به صورت جدا شده از هم دریافت کنین تا نظارت بهتری بر پروسه کاری خود داشته باشین.

بعضی شرکتا براساس تعداد ساعات کاری خود روی سایت شما، هزینه رو تعیین میکنن و یه سری های دیگه براساس تعداد لینکای وردی به سایت یا جایگاه کسب شده تو یه عبارت خاص در نتایج جستجوی گوگل. بهترین انتخاب واسه شما شرکتایی هستن که به شکل ماهیانه هزینه سئو سایت شما رو تعیین میکنن و بخشی از پول رو به شرط اندازه پیشرفت و رسیدن به اهداف تعیین شده قرار میدن. البته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این مسئله به معنی سئو تضمینی یا برگردوندن کل مبلغ در صورت نبود کسب نتیجه مورد نظر نباشه!

اگه یه شرکت سئو موفقیت شما رو در گوگل تضمین کنه، یعنی دید مناسبی نسبت به بهینه سازی سایت واسه موتورهای جستجو نداره. درصدی از پول که وابسته به موفقیت سایته معمولا باید کمتر از ۳۰ درصد کل دستمزد شرکت سئو باشه.

جمع بندی و سخن پایانی

اگه سایت شما نیاز به بهینه سازی و سئو داشته باشه خودتون می تونین این کار رو انجام بدین ولی انجام درست اونا نیازمند کسب تجربه و مطالعه گسترده در مورد سئو هستش. سایتا و منابع مختلفی در اینترنت واسه آموزش سئو سایت هست که خیلی از اونا اعتبار و ارزش چندانی ندارن. معمولا هزینه ای که به یه شرکت سئو معتبر میپردازید در قبال این زمان و خطر اشتباه احتمالی شما، هستش و با نگاهی دقیق تر متوجه میشین که این هزینه به طور کامل به صرفه س.

سئو سایت کاری زمانبر و پرزحمته که نیازمند صبر و حوصله زیادیه. انجام تغییرات کوچیک و بزرگ در سایت شما بوسیله شرکت سئو نیازمند زمان دست کم دو تا سه هفته ای جهت تاثیر بر اندازه ورودی گوگل و جایگاه شما در یافته های جستجوئه. با در نظر گرفتن جزئیات زیاد در علم سئو و پیچیدگی اون باوجود اینکه خیلی ساده است، نمی تونه کاری ارزون باشه. قبول سئو سایت شما در مقابل پرداخت هزینه کم بوسیله یه شرکت سئو اولین جرقه واسه نبود اعتماد شما و بررسی بیشتر هستش.

مقالات وبسیما با هدف آموزش تکنیکا و اصول اولیه سئو جفت و جور و منتشر می شن که نتیجه ای از تحقیقات و تجربیات گروه فعال در این شرکت هستن. هدف ما آموزش رایگان این علم و جواب گویی به سوالات کاربران در حد توان علمی خودمونه. اگه بدنبال سئو ارزون یا رایگان واسه سایت خود می باشین مطالعه این مقالات و اجرای اونا بهتر از سپردن سایت به افراد ناوارده و اگه بدنبال پیشرفت در مورد کاری خود و قدمای بزرگتر هستین یادتون نره که این کار نیازمند صرف هزینه و زمان بسیاری هستش.