image mismatch در وبمستر گوگل

بخش Image Mismatch در وبسمتر گوگل

تابستون ۹۲ بخش جدیدی از طریق وبمستر گوگل با نام جریمه دستی یا Manual Actions اضافه شد. اطلاعات این بخش صاحبان سایتا رو از جریمه شدن سایتشان و دلیل اون آگاه میکنه. دلیلای زیادی واسه جریمه یه سایت هست که در مقاله ای با عنوان جریمه دستی گوگل چیه؟ به اون پراختیم. تازگیا پیام جدیدی در این بخش با عنوان image mismatch بوسیله کاربران دیده شده که در این مقاله به توضیح اون می پردازیم. در واقع ممکنه شمام با تصاویری در بخش جستجوی تصاویر گوگل مواجه شده باشین که با مراجعه به سایت اصلی تصویر مورد نظر وجود نداره و یا عکس دیگری به جای اون نشون داده میشه.

اعلام رسمی گوگل در مورد Image Mismatch

به نقل از وبمستر گوگل:

اگه شما این پیام رو در وبسمتر گوگل خود مشاهده کردین به این معنیه که بعضی از تصاویر سایت شما با ظاهری متفاوت از چیزی که در سایت خود قرار دادین در نتایج جستجوی گوگل مشاهده می شن.

در نتیجه گوگل سایت شما رو جریمه کرده و این جریمه بر چگونگی نمایش تصاویر شما در بخش جستجوی تصاویر گوگل موثر هستش. اگه تنها تعدادی از تصاویر سایت شما این ناهماهنگی رو داشته باشن پیام رو در قسمت Partial matches مشاهده می کنین و اگر تموم تصاویر سایت شما شامل جریمه image mismatch باشن پیام جریمه وبمستر در قسمت Site-wide matches نشون داده می شه.

بخش image mismatch وبمستر

نمونه ای از پیام جریمه Image Mismatch در بخش جریمه دستی وبمستر

اگه شما با پیام image mismatch در وبمستر خود مواجه شدید، گوگل به شما پیشنهاد می ده که چگونگی نمایش تصاویر سایت رو در یافته های جستجوی گوگل بررسی کنین و مشکل فرق میان اونا رو برطرف کنین. این اختلاف میان تصاویر معمولا به دلیل به کار گیری فوت وفن anti-hotlinking یا همون جلوگیری از نمایش تصاویر در سایتای دیگه بوجو میاد. هم اینکه ممکنه این به دلیل چگونگی کدنویسی سایت یا تنظیمات سرور شما مربوط باشه.

پس از رفع این مورد باید تغییرات رو از راه فرم درخواست بازبینی واسه گوگل ارسال کرده و کمی صبور باشین.

جریمه دستی نوع خاصی از جریمه های گوگله که بوسیله روبات انجام نمیشه بلکه سایت شما بوسیله یکی از کارمندان بخش مقابله با اسپم گوگل گزارش شده. به خاطر همین واسه خلاص شدن از این جوری جریمه ها شما باید حتما تغییرات ایجاد شده رو به اطلاع گوگل برسونین. توجه کارمندان گوگل بیش ار هرچیز بر لینکای عجیب، محتوای تکراری و مخفی کردن کلمات کلیدیه، به خاطر همین بیشتر اخطارهای موجود در Manual Actions دور و بر این موضوعاته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *