کار در منزل؛ ایده‌هایی پولساز برای کسب درآمد در خانه

شاید واسه شمام پیش اومده باشه که با خود فکر کنین کاش می شد همین کاری که انجام می بدید رو در منزل پشت میز اتاق تون بشینین و انجام بدین. اگه از ترافیک و گذروندن ساعات زیادی در خارج از خونه فراری هستین، این نوشته رو بخونین تا ببنید چیجوری می تونید با کار درمنزل، کسب درآمد کنین.

وضعیت کار و کاسبی و چگونگی حرکت اون به سمت تکنولوژی های پیشرفته، زمینه حضور و کار در منزل رو واسه خیلی از افراد رو جفت و جور کرده. کارای خونگی و مشاغل خونگی از جهات مختلفی واسه مردم جذابیت دارن که بعضی از اونا نداشتن رئیس و برنامه های از پیش تعیین شده رو دلیل به کار گیری این مورد عنوان می کنن و یه سری های دیگه حقوق و امتیازات این نوع مشاغل رو. طبیعتاً کار در منزل مثل هر حرفه دیگری از امتیازات و مشکلات خاص خود برخورداره باعث شده بعضی نسبت به اون گرایش داشته باشن و یه سری های دیگه نه.

مشکلات

شاید توقع داشته باشی که این مطلب رو با معرفی کار در منزل یا مشاغل خونگی شروع کنیم، اما حالا خوبیش اینه یاد گرفتن این پدیده به حدی بالاست که احتیاجی به معرفی این موضوع نیس؛ پس بدون این دست اون دست کردن به سراغ چگونگی شروع کار در این بخش میریم تا بتونین سریع تر نیاز خود رو از این مطلب بگیرین.

۱۰ قدم واسه شروع کار در منزل

همیشه چیزهای مورد علاقه و عادات رفتاری در شروع یه کار و کاسبی نقش دارن؛ طوری که این عادات باعث می شن که راه کار و کاسبی واسه افراد جور واجور فرق داشته باشه. افراد زیادی هستن که بدون داشتن برنامه ریزی خاصی وارد بخش مشاغل خونگی شده و به کار در منزل مشغول هستن. اگه از این افراد سوال کنین، مطمئناً جواب اونا هیچ راه روشنی به شما نمی ده و بیشتر به شما پیشنهاد می کنن که همون راه دلخواه خود رو برید. اما اگه می خواهید در بخش کار و کاسبی خونگی موفق باشین، باید ده قدم مشخص شده در زیر رو طی کنین:

۱٫ یه هدف واسه خودتون مشخص کنین

خیلی از ما با این طرز فکر و با این روش وارد بخش کار و کاسبی خونگی می شیم که احتیاجی به هدف گذاری و تعیین هدف نداریم و با کمترین زحمت به درآمد می رسیم. اما این طرز فکر بسیار اشتباهه و رسیدن به درآمد به صورت کار در منزل نیاز به برنامه ریزی داره. پس اولین گامی که برمی دارین، مشخص کردن یه هدف واسه کار خوده. مثلا، در این مطلب ما کار نویسندگی رو مثال میزنیم تا به شکل ملموسی اون رو درک کنین. فرض می گیریم که شما از یکی از دوستان شنیده اید که کار نویسندگی دردسر کمتری داره و درآمد اون خوبه. پس فعالیت در بخش نویسندگی رو به عنوان منبع کسب درآمد خود و هدف اولیه انتخاب می کنین.

بیشتر بدونین: کسب درآمد از اینترنت با ۱۴ راه پولساز و بدون نیاز به سرمایه

۲٫ وارد یه بخش سود رسون شید

قدم دوم، رفتن به سراغ یه بخش سود رسون و پردرآمده. وقتی که کار در منزل رو به صورت حرفه ای و به عنوان شغل اصلی خود انتخاب می کنین، باید درآمد اون به شکلی باشه که نبود کار ثابت و دائمی رو به کمک اون جبران کنین. پس اگه مجبور به سرمایه گذاری تو یه بخش هستین یا از استعداد خود تو یه فعالیت خاص استفاده می کنین، باید به سمت بخش ای برید که بالاترین درآمد ممکن رو داشته باشه و در کنار اون بتونین موارد جدید رو یاد بگیرین. در بخش فعالیت نویسندگی، می تونید به عنوان یه مؤلف، جمع آوری کننده، مترجم، مسئول سایت یا وبلاگ نویس کار کنین.

۳٫ مشتریان هدف خود رو بشناسین

در دو مرحله قبل مشخص شد که هدف گذاری شما به چه صورته و دقیقاً می خواهید در چه بخش فعالیت داشته باشین. اما اینجا باید مشخص کنین که چه کسائی مشتری و خریدار محصول و خدمات شما هستن. اگه محصول تولید می کنین، ممکنه بخواین اونا رو تو یه منطقه کوچیک بفروشین یا تلاش کنین اجناس خود رو در اختیار فروشگاه های بزرگ بذارین تا از این روش آمار فروش خود رو زیاد کنین. در بخش کار و کاسبی اینترنتی هم باید به همین روش عمل کنین و به دنبال مشتریان مربوط به خدمات و اجناس خود بگردین. در مورد مثال فوق، جفت و جور محتوا و نویسندگی سایت مشتریان زیادی داره که بعضی از اونا حرفه ای و بعضی هم تازه کار هستن. شما می تونید تبلیغات خود رو به هر دو گروه نشون بدید و روش هدف دار اولیه خود رو بر مبنای همین دو گروه اجرا کنین.

۴٫ قیمت خدمات و اجناس خود رو هوشمندانه مشخص کنین

قیمت

شاید تبلیغات تلویزیون توجه شما رو به خود جلب کرده باشه که بیشتر اونا در اول یه قیمت بالا واسه محصول خود مشخص می کنن و بعد در همون آگهی تخفیف به یه مبلغ هنگفت اعلام می کنن. واژه تخفیف و مبلغ اون ناخودآگاه باعث جلب توجه بیننده می شه و یه فوت وفن تبلیغاتی جذابه. شمام اگه قصد فعالیت در بخش کار در منزل رو دارین، باید قیمت خدمات و اجناس خود رو به شکل رقابتی و متناسب با زحمات خود انتخاب کنین. اگه تازه کارین، در اول قیمت کمتری در نظر بگیرین و پس از پیشرفت به سراغ قیمت های بالاتر برید. در مورد نویسندگی و جفت و جور محتوا، معمولاً قیمت براساس تعداد کلمات یا نوع مطلب مشخص می شه. پس در قیمت گذاری خود مشخص کنین که کار شما به صورت ترجمه، تألیف یا هر مورد دیگه ایه تا مشتری بتونه راحت تر تصمیم بگیره.

۵٫ یه پروفایل یا سایت با کیفیت واسه خودتون بسازین

شایدً این تصور واسه شما به وجود میاد که به دلیل کار کردن در منزل و به کار گیری مشاغل خونگی احتیاجی به تبلیغات ندارین. یادتون باشه که فعالیت در منزل، شما رو از دید مردم مخفی می کنه و لازمه که خود رو به شکل های جور واجور در برابر دید اونا بذارین. پیشنهاد ما در این مورد، ایجاد حساب کاربری در شبکه های اجتماعی و در کانال های جور واجور واسه معرفی توانایی ها و خدمات خوده و تلاش کنین در کنار اون یه سایت با کیفیت هم داشته باشین. هر دو مورد به شما کمک می کنن که توانایی ها و توانایی های خود رو با کمترین واسطه و بهترین حالت در برابر دید مشتریان بذارین. حالا خوبیش اینه نویسندگی و جفت و جور محتوای سایت این شانس رو به شما می دهد که در شبکه های اجتماعی و یا در سایت شخصی خود مطالبی درج کنین و در اونا مشخص کنین که بخش فعالیت شما به چه صورته.

۶٫ چند نمونه کار حرفه ای ارائه بدید

با یه گردش ساده در سطح بازار یا چند جستجوی اینترنتی می ببینن که فروشگاه های واقعی و اینترنتی دارای ویترین های هستن که معمولاً بهترین اجناس و و ارزون ترین اونا رو در این ویترین قرار میدن. همین وضعیت واسه کار در منزل هم هست و شما به عنوان مجری کار باید چند نمونه کار قبلی خود رو ارائه بدید تا از اون به عنوان وسیله جذب مشتری استفاده کنین. توجه کنین که نمونه کار شما فقط شامل کارای ارزون نباشه، چون واسه مشاغل خونگی مسئله درآمد اهمیت بالایی داره. اگه پس از فعالیت در بخش نویسندگی و جفت و جور محتوا، به این نتیجه رسیدید که کیفیت نمونه کارای شما واسه ارائه به مشتری مناسبه، به سراغ قدم دوم برید و چند مورد از بهترین اونا رو مثلا کار معرفی کنین.

۷٫ در انتخاب مشتریان اولیه خود حساسیت به خرج بدید

 همیشه شروع کار به عنوان سخت ترین مرحله شناخته می شه و انتخاب مشتری در این مرحله از حساسیت بالایی برخورداره. شایدً بعد از یه مدت، افراد زیادی به شما پیشنهاد کار میدن که سفارش بعضی از اونا ساده و ارزون، سفارش یه سری های دیگه پیچیده و خیلی گران، و سفارش بعضی هم حالت عادی و با قیمت عادی داره. می تونید مشتریان اولیه خود رو از پروژه های ارزون و یا پروژه های معمولی انتخاب کنین تا پس از پیشرفت در کار به سراغ گروه سوم برید. این موضوع باعث می شه که سابقه شما واسه فعالیت در این مورد نورانی تر باشه. در مورد نویسندگی و جفت و جور محتوا واسه سایت، بعضی سایت ها مانند سایت های پزشکی و سایت های صنعتی نیاز به نویسندگی در مورد دستگاه های تخصصی و یا بیماریهای خاص دارن که مطمئناً در قدم اول نمی تونید در این مورد موفق باشین. پس تلاش کنین کار خود رو با سایت های عمومی شروع کنین و اصول اولیه رو یاد بگیرین و بعد به سراغ مطالب پیچیده تر برید.

۸٫ تلاش کنین به روش های جور واجور مشتریان بالقوه خود رو خطاب بذارین

یادتون نره که همیشه نباید خود رو درگیر انجام کار کنین و بعضی وقتا باید به فکر جذب مشتریان بالقوه باشین. یکی از ایراداتی که به کار در منزل وارد می شه، نداشتن مشتری ثابت و نبود برنامه ریزی بلند مدته. پس واسه موفقیت در این بخش، مسئله جذب مشتریان بالقوه و راهکارهای جور واجور واسه کشاندن اونا به سمت کار و کاسبی خود، اهمیت بالایی داره. افراد فعال در کار و کاسبی های خونگی باید به این موضوع فکر کنن و راهکارهای مختلفی از جمله تبلیغات اینترنتی واسه جذب مشتری به کار ببرن. همزمان که در جفت و جور محتوای سایت های جور واجور کار می کنین، باید منابع جور واجور واسه به دست آوردن مشتری بالقوه شناسایی کنین و با فعالیت در اونا، کم کم مشتریان خود رو جانشین کنین. هیچ وقت به پروژه دائم یا بلندمدت دل نبندید و مطمئن باشین که یه پروژه در آخر تموم می شه.

برنامه ریزی

۹٫ کارای خود رو اولویت بندی کنین

شادباش میگم! اگه به این مرحله رسیده اید و بعضی وقتا نیاز دارین که چند پروژه رو تو یه دوره وقتی انجام بدین، یعنی در ورود به کار در منزل موفق عمل کرده اید. اگر تعداد پروژه های شما کم کم زیاد شد، باید اولویت بندی رو در نظر داشته باشین و تلاش کنین پروژه ها رو با در نظر گرفتن اهمیت و قیمت اونا انجام بدین. طبیعتاً مشتریائی که پیشنهاد پروژه های دراز مدت میدن و قیمت بالاتری به شما پیشنهاد میدن، باید در اولویت اول قرار گیرند. در مورد مثال نویسندگی و جفت و جور محتوا، تلاش کنین یه فهرست از سایت های جور واجور بنویسین و ترتیب انجام کار اونا رو با در نظر گرفتن اهمیت سایت ها و قیمت اون ها مشخص کنین. البته این فهرست دائمی نخواد بود و شما با در نظر گرفتن موقعیت فعلی، می تونید اونا رو تغییر بدید.

۱۰٫ یادگیری رو متوقف نکنین

یکی از بزرگترین امتیازات کار در منزل، یادگیری همیشگی و فعالیت در بخش های مختلفه. کسائی که تو یه شغل دائمی فعالیت می کنن، از قبل به اونا گفته می شه که دقیقاً در چه بخشی کار می کنن و نیاز به چه مهارت هایی دارن. کم کم این افراد اشباع شده و احتیاجی به یادگیری نکته جدید ندارن و به خاطر همین تنبل تر می شن. اما مشاغل خونگی نیاز به مهارت های زیادی داره تا فرد بتونه درآمد به دست بیاره. شما هم به عنوان یه فعال در این بخش باید یادگیری خود رو به طور ممتد ادامه بدید و با فوت وفن های جور واجور کسب درآمد آشنا شید. وقتی که شما به عنوان نویسنده یا یه وبلاگ نویس فعالیت می کنین، مطمئناً مجبورین که در بخش های جور واجور صنعتی، پزشکی یا بقیه بخش های صنعتی و مواردی مثل این فعالیت داشته باشین. پس یادگیری واسه شما یه اصل مهمه و به هر اندازه ای که درآمد داشته باشین، بازم یادگیری در اولویت کار شما قرار می گیرد.

بیشتر بدونین: ۱۰ ویژگی که یه سایت خوب باید داشته باشه

ایده هایی واسه راه اندازی کار در منزل

همونطور که دیدید، در بند قبلی راه شروع کار در منزل رو فقط به یه بخش خاص محدود نکردیم و پیشنهادات مختلفی ارائه دادیم تا شما به عنوان خواننده مطلب بتونین اون رو به بخش و کار و کاسبی دلخواه خود ربط بدید. این وسط، آدمایی هستن که هیچ ایده ای واسه شروع کار و کاسبی ندارن و بیشتر به دنبال این هستن که کار خود رو در منزل و تو یه محیط صمیمی و به دور از رسمیت خاصی راه اندازی کنن. پیشنهاد ما در گروه مدیر وب، فعالیت در سه بخش زیره، اما اول بهتره با دو معنی زیر آشنا شید:

کار و کاسبی اینترنتی: کار و کاسبی های اینترنتی به مشاغلی گفته می شه که بر بستر اینترنت قابل اجرا بوده و همه داد و ستدهای اون در همین فضا انجام می گیرد. در این مشاغل، کارفرما و کارگزار هر دو در اینترنت هستن و حتی کارای مالی اونا هم به همین روش انجام می شه.

فریلنسری: فریلنسر به کسائی گفته می شه که پروژه های جور واجور رو بدون وابستگی به هیچ شرکت یا گروهی انجام میدن و در فعالیت خود به صورت آزادانه عمل می کنن. در واقع فریلنسرینگ می تونه یه معنی متفاوت از کار در منزل باشه و شما به عنوان یه فریلنسر می تونید مثلاً مترجم، نویسنده، طراح گرافیک، تایپیست، کارشناس تبلیغات در شبکه های اجتماعی و چیزای دیگه ای به جز اینا باشین.

1. کار و کاسبی تولیدی

در بعضی موارد، کار در منزل به تولید یه محصول اینترنتی منتهی می شه که می توان از راه فروش این اجناس به کسب درآمد پرداخت. با در نظر گرفتن اینکه در منازل لوازم زیاد و پیچیده ای وجود نداره، می تونید از چند پیشنهاد زیر واسه کسب درآمد استفاده کنین:

 • طراحی سایت انجام بدین: طراحی سایت به یه روش عادی و عادی کسب درآمد در منزل تبدیل شده. تقریباً همه کسب و کارا و بعضی از مردم به سایت نیاز دارن این می تونه یه جامعه بالقوه به عنوان مشتری واسه شما بسازه. البته طراحی سایت نیاز به تخصص داره و مجبورین که چند دوره رو بگذرونین.

 •  اپلیکیشن گوشی هوشمند بسازین: اولین محصولی که می تونید با کمک کار در منزل و با به کار گیری بستر اینترنت می تونید بفروشین، اپلیکیشن گوشی هوشمنده. ساخت این محصول نیاز به دانش اندوزی در طراحی اپلیکیشن واسه سیستم عامل اندروید و آی اون اس داره که با گذروندن یه دوره چند روزه می تونید در سطوح مقدماتی تا پیشرفته کار کنین.

 • وبلاگ نویسی کنین: وبلاگ نویسی رو به طور کامل در مطالب قبل توضیح دادیم و چگونگی فعالیت در این بخش تعریف کردیم. وبلاگ نویسی به شما کمک می کنه که یه نویسنده خوب باشین و در کنار اون از راهکارهای جور واجور مانند تبلیغات واسه کسب درآمد استفاده کنین. در مورد مسائل اجتماعی، اتفاقات ورزشی، رمان نویسی و مواردی مثل این می تونید کار کنین.
 • ورزش

 • کارای گرافیکی انجام بدین: هممون می دانیم که لذت بردن از هنر با هنرمند بودن فرق داره و این حقیقت در جامعه هست که تعداد افراد هنرمند کم هستن. اگه شما اینجور استعدادی دارین و می تونید کارای گرافیکی جور واجور رو انجام بدین، مطمئن باشین بهترین بستر ممکن رو در اختیار دارین. با یه نرم افزار ساده مانند فتوشاپ تصاویر گرافیکی خاصی طراحی کنین و در صفحات اینستاگرام و یا بقیه شبکه های اجتماعی اونا رو بفروشین.

 • یه مجله اینترنتی بسازین: با اینکه با ظهور اینترنت و دسترسی به روزنامه های اینترنتی، امروز خبری از پرداخت حق اشتراک واسه روزنامه ها نیس، اما همین ایده می تونه منبع کسب درآمد شما در منزل باشه. در بندهای قبل به ساخت یه وبلاگ اشاره کردیم. اما اینجا پیشنهاد می بدیم که یه مجله اینترنتی خاص و منحصر به فرد بسازین و واسه اون اشتراک پولی بذارین. مطمئن باشین اگه مطلب جذاب تولید کنین، واسه شما خریدار کافی هست.

 • سایت های در حال سقوط رو نجات بدید: حتماً با واژه پنالتی در فوتبال آشنا هستین که انگار یه تیم رو به خاطر بی مبالاتی تنبیه می کنه. گوگل هم پنالتی رو واسه سایت های قرار داده که به دنبال دور زدن سیستم اون هستن. بعضی از دارندگان سایت ها به محض سقوط سایت اون رو رها کرده و شما بهترین فرصت رو دارین که اونا رو بخرین. خیلی راحت مطالب سایت رو آپدیت کنین و تغییراتی بر اون اعمال کنین تا بتونین خیلی راحت اون رو به آدمایی از همون گروه بفروشین. با در نظر گرفتن اینکه این روش رو امتحان کرده ام، حتماً پیشنهاد می کنم که شمام به دنبال اینجور گزینه هایی بگردین.

2. کار و کاسبی خدماتی

اگه در انجام کار و کاسبی کارای تولیدی سابقه چندانی ندارین، می تونید به سراغ انجام کارای خدماتی برید که گزینه خوبی واسه کار در منزل هستن. در این حالت شما وظیفه انجام بعضی از وظایف افراد دیگه رو برعهده گرفته و عوضش اون پول دریافت می کنین:

 • مترجمی و نویسندگی کنین: مترجمی و نویسندگی رو در بندهای قبلی توضیح دادیم، اما اگه در ترجمه زبانهای خارجی مهارت دارین، پیدا کردن مشتری در این مورد واسه شما خیلی آسونه و خیلی راحت می تونید در این بخش کار کنین. واسه این کار فقط به یه سیستم کامپیوتری معمولی نیاز دارین و مهارت خاص دیگری نیاز دارید.

 • در بخش گرافیک وب سایت خدمات ارائه بدید: در بند اول گفته شد که می تونید در طراحی سایت کار کنین. اما بعضی وقتا یادگیری کدنویسی در طراحی سایت و زبون های جور واجور واسه شما سخته و بیشتر ترجیح می بدید یه طراح گرافیک باشین. با در نظر گرفتن اینکه صاحب سایت ها به طراحی گرافیکی سایت خود اهمیت خاصی میدن، این بهترین فرصت واسه شما در مورد کار در منزل به کمک اینترنته.

 • فعالیت های مربوط به سئو انجام بدین: این می تونه بهترین گزینه ممکن واسه افراد آشنا با سئو و بهینه سازی سایت باشه. با در نظر گرفتن اینکه شخصاً این مورد رو هم تجربه کرده ام، به شما اطمینان می دهم که مشتری کافی واسه کار خود پیدا می کنین و کم کم به سطحی می رسید که خود شما هم می تونید به عنوان یه سئوکار حرفه ای کار کنین. راستی درآمد این مورد از دو کارمند معمولی هم بیشتره!
 • سئو

 • در شبکه های اجتماعی تبلیغات کنین: حضور میلیونی کاربران در شبکه های اجتماعی باعث شده که شرکت های بزرگ به فکر تبلیغات در این شبکه ها باشن. پس اگه به دنبال کار در منزل هستین، در شبکه های اجتماعی جور واجور یه حساب کاربری بسازین و تلاش کنین از راه های جور واجور به جذب کاربر بپردازید. کم کم که تعداد دنبال کننده و دنبال کننده های شما زیاد شد، می تونید به عنوان بازاریاب اینترنتی مؤسسات جور واجور کار کنین.

مقاله در رابطه: چیجوری با به کار گیری شبکه های اجتماعی سایت خود رو سئو کنیم؟

 • دستیار اینترنتی شید: تا حالا واسه شما پیش اومده که پدرتون از شما بخواد که به عنوان یه همراه به اون کمک کنین؟ دستیار اینترنتی هم همینطوریه. در واقع شما بدون اینکه در محل کار حضور داشته باشین، همه کارای مربوط به افراد پر مشغله رو انجام می بدید و به صورت اینترنتی دستیار اون هستین. این مورد هم به اندازه کافی درآمد داره و هم به شما وقت کافی واسه بقیه کاراتون می دهد.

 • واسه یه شرکت مدلینگ انجام بدین: شاید شما خیلی سخت می گیرید! ولی اگه در اینترنت کمی جستجو کنین و ببینین که مدل هایی واسه آدمهای چاق و لاغر، بیریخت و خوشگل هست، شما هم امیدوار می شید که وارد این بخش شید. در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام، شرکت های فشن شو هستن که به دنبال مدل واسه لباس های خود می گردند. یکی از اونا رو پیدا کنین و با پوشیدن لباس اونا، به تبلیغات واسه اجناس اون در پیج خود بپردازید و از این روش درآمد به دست بیارین.

3. کار و کاسبی آموزشی

این گزینه واسه افراد دانشجو و کسائی که تو یه زمینه خاص تخصص دارن مناسبه و می تونن از راه آموزش به دانش آموزان یا بقیه افراد، به کسب در اومد بپردازند. البته کار و کاسبی آموزشی هم می تونه به شکل مشاغل خونگی باشه و هم به شکل کار و کاسبی گروهی انجام گیرد.

دانش آموز

 • به عنوان معلم خصوصی مجازی کار کنین: اگه تا الان تجربه روبرو شدن با دانش آموزان ضعیف در درس های جور واجور مانند ریاضی، فیزیک، زبون انگلیسی و زبون عربی رو داشته اید، این بهترین فرصت ممکن واسه کار در منزل به کمک اینترنته و می تونید به عنوان معلم خصوصی مجازی واسه اونا کار کنین. البته این روش واسه کسائی که تو یه زمینه خاص تخصص دارن مناسبه.

 • دوره آموزش مجازی برگزار کنین: دوره های آموزش مجازی می تونه شامل آموزش طراحی سایت، طراحی نرم افزار، آموزش از راه دور دروس و دوره های آموزشی جور واجور باشه که با هزینه کمتری برگزار می شه و فرد احتیاجی به اجاره کردن دفتر یا کلاس نخواد داشت. معمولاً درآمد این دوره های آموزشی پایینه و بازدهی اونا هم بالاست.

امتیازات کار در منزل

با در نظر گرفتن توضیحاتی که در مورد بخش های جور واجور کار و کاسبی داده شد و مشخص شد که هر فردی می تونه در این بخش فعالیت داشته باشه، لازمه به بعضی از امتیازات کار در منزل اشاره کنیم که واسه هر کسی می تونه جذابیت داشته باشه:

– رئیس خودتون هستین

اگه همیشه فکر کرده اید که از وجود یه رئیس یا بالاسری ناراحت هستین، با وجود کار در منزل از این مشکل رو رها می شید. این می تونه بزرگترین مزیت مشاغل خونگی باشه که نیاز به حرف شنوی از یه نفر دیگه دارید و همه فعالیت هایی که انجام می بدید، تحتِ کنترل خود شما و با در نظر گرفتن فعالیت شماس. این یعنی شما می تونید در بعضی موارد شدت کار خود رو کم کنین و در بعضی موارد حجم کار خود رو بالا ببرین.

– هر که بامش بیش، برفش بیشتر

در مشاغل خونگی، امکان کسب درآمد بیشتر از کارمندهای دولتی رو دارید. چون که در این حالت شما می تونید هر چقدر که دلتون خواست کار کنین و به همون اندازه افزایش درآمد داشته باشین. این یکی از مزیت هاییه که باعث می شه دست شما باز باشه.

– پاگیر قوانین و بخشنامه ها نیستین

همونطور که در بالا ذکر شد، کارمندهای دائمی و کارمندهای دولتی تحتِ کنترل قوانین و بخشنامه های از پیش تعیین شده هستن و باید روزانه یه فعالیت مشخص رو بکنن. این موضوع کم کم قدرت یادگیری اونا رو کاهش داده و خلاقیت اونا رو از بین می برد. این در حالیه که کار در منزل امکان یادگیری موارد زیادی رو به کاربران می دهد اونا می تونن در شرایط جور واجور از خلاقیت و ایده های خود استفاده کنن.

خلاقیت

– تعادل بهتری در زندگی خودتون دارین

واسه آدمایی که به برنامه ریزی علاقه دارن و واسه همه فعالیت های خود برنامه مشخص در نظر می گیرند، مشاغل خونگی می تونه ایده خوبی باشه. در این مشاغل، فرد می تونه برنامه کاری خود رو با در نظر گرفتن برنامه زندگی تنظیم کنه و در بعضی موارد مرخصی های اضطراری واسه خود در نظر می گیرد. در هر صورت این موارد باعث می شه که تعادل بهتری بین زندگی کاری و زندگی عادی فرد وجود داشته باشه.

مشکلات کار در منزل

همونطور که در مورد امتیازات مشاغل خونگی و یا فریلنسری صحبت کردیم، باید قبول کنیم که در این مشاغل ایراداتی هم هست و شخص فعال در این بخش با مشکلاتی مواجه می شه که چند مورد زیر در اونا برجسته تره:

– رئیس خودتون هستین

نگران نباشین! اشتباه تایپی نیس و رئیس خود بودن در مشاغل خونگی می تونه عاقبتای بدی هم داشته باشه. وقتی که شما رئیس کار و کاسبی خود هستین، شایدً در بعضی موارد تنبلی هایی به خرج می بدید که تعهد کاری شما رو زیر سؤال می برد. بدیش اینه تعداد آدمایی که خود رو مقید به انجام برنامه های کاری کنن، بسیار کمه و همین موضوع باعث می شه که درصد بالایی از افراد در مشاغل خونگی با شکست مواجه شن.

– حسابداری، برنامه ریزی و مدیریت رو دوش خود شماس

بله! داشتن یه بالاسری و یا بودن تو یه محیط کار دائمی می تونه خلاقیت رو از فرد بگیره، اما این امتیاز رو داره که فرد احتیاجی به حسابرسی، برنامه ریزی کاری و یا مدیریت نخواد داشت و همه اونا به وسیله افراد دیگه انجام می شه. این در حالیه که تو یه شغل خونگی همه این وظایف رو دوش خود شماس و کوتاهی در هر کدوم از این موارد باعث از دست رفتن مشتری و کاهش درآمد روزانه و ماهانه شما می شه.

– هر چقدر پول بدین، آش می خورید

این ضرب المثل به حدی در مورد کار در منزل درسته که حتی می توان ادعا کرد که واسه این بخش ساخته شده. در مشاغل خونگی خبری از تنبلی ها یا فرار کردن از محل کار وجود نداره و این خود شمائید که فیش حقوقی خود رو می نویسید! به هر اندازه که فعالیت روزانه و هفتگی شما بالاتر باشه، درآمد شما بالاتر میشه و این موضوع واسه افراد تنبل می تونه یه خبر بد باشه.

– نداشتن درآمد پایدار ممکنه شما رو نگران کنه

واسه خیلی از مردم مسئله داشتن کار دائمی و جنبه روانی اون اهمیت زیادی داره و به خاطر همین حاضرن با مبالغ بسیار پایین تر به سراغ مشاغل دائمی یا دولتی برن. این یکی از بزرگترین مشکلات کار در منزله که نمی توان در اون درآمدی پایدار و همیشگی در نظر گرفت و فرد باید واسه به دست آوردن مشتری بالقوه در قدم های بعدی بجنگه.

 – خبری از بیمه و امتیازات نیس

 بله! درست فهمیدین! در قوانین بیمه ای هنوز بیمه خاصی واسه مشاغل خونگی در نظر گرفته نشده و شرکت ها هم نمی تونن اینجور مشاغلی رو پوشش بدن. البته ایده به کار گیری بیمه واسه این افراد مطرح شده که به نتیجه رسیدن اون، می تونه یه خبر خوب و امیدوارکننده باشه. در هر صورت فعلاً بیمه خاصی واسه مشاغل خونگی وجود نداره و این می تونه نگران کننده باشه.

بیشتر بدونین: افزایش سرعت سایت و ۲۳ راه حلی که باید درباره اون بدونین

راه حل

رازهای موفقیت در کار در منزل

در این مطلب از بالا به پایین به گفتن نکات مختلفی در مورد کار در منزل و امتیازات و مشکلات اون پرداختیم که طبیعتاً با کمی جستجو می تونید به ایده های بیشتری در این مورد برسیم. اما در ادامه به چند راز موفقیت در مشاغل خونگی اشاره کرده ایم که شایدً در هیچ سایت یا منبع دیگری پیدا نمی کنید و بیشتر تجربه تیم کاری مدیر وبه که در اختیار شما قرار می گیرد:

۱٫ با هرکسی که چیزی می دونه در رابطه باشین

در بندهای قبلی به این نکته اشاره کردیم که یادگیری و خلاقیت واسه کار در منزل حیاتیه. هر چی توانایی فرد در یادگیری مهارت های جور واجور بالاتر باشه، شانس موفقیت اون در کسب درآمد و به دست آوردن موقعیت شغلی، بالاتر میشه. پس، فردی که قصد موفقیت در این بخش رو داره، باید با افراد جور واجور در رابطه باشه و تا امکان داره از اونا نکات و موارد ریز و بزرگ رو یاد بگیره. مهم نیس که نقطه مورد نظر چقدر بزرگ و یا اثر گذار باشه، بلکه در هر صورت از این نکات می توان واسه بخش های جور واجور کار خود استفاده کنین و این موضوع به شما کمک زیادی می کنه.

۲٫ کم کم واسه خود برند باشین

مطمئنا بعد از یه مدت فعالیت به صورت مشاغل خونگی، به اندازه کافی شناخته شده هستین و شایدً ده ها و شاید صدها نفر با شما در رابطه هستن. این بهترین فرصت واسه شما واسه تبدیل شدن به یه برنده و می تونید از این فرصت استفاده کنین. مثلا، اگه در بخش مترجمی و نویسندگی سایت فعالیت می کنین، باید تلاش کنین که از راه های جور واجور مانند شبکه های اجتماعی، کانال های ارتباطی جور واجور، سایت ها و بقیه روش های تبلیغاتی، خود رو به افراد دیگه معرفی کنین و از این روش یه برند معتبر واسه کار و کاسبی خود بسازین.

۳٫ واسه همه فعالیت های خود برنامه ریزی کنین

خوبی کار در منزل اینه که شما فقط به یه بخش خاص محدود نیستین و با یادگیری در هر بخشی می تونید واسه خود یه فعالیت بسازین. این موضوع باعث می شه که در بلندمدت تنوع فعالیتی شما بالا بره و مشتریان شما در گروه های مختلفی قرار گیرند که سفارش هر کدوم از اون ها می تونه فرق داشته باشه. این وضعیت هم می تونه یه خبر خوب و هم یه خبر بد باشه. خوب از این دید که شما در کار خود موفق بوده اید و از این به بعد می تونید درآمد خود رو زیاد کنین. اما بد از این دید که نیاز به برنامه ریزی به صورت بلندمدت و کوتاه مدت دارید تا بتونین سفارشات جور واجور رو انجام بدین و در راه خود موفق عمل کنین.

۴٫ تحقیق کنین و بجنگین

اگه کمی غر بزنین و اشباع بودن بازار کار رو سرزنش کنین، ما هم به شما حق می بدیم. اما اگه فقطً بشینین و تموم وقت خود رو به غر زدن و شکایت کردن بگذرونین، مطمئناً با شما مخالف هستیم. مهم ترین و اصلی ترین اصل در موفقیت، تلاش و رقابته. با اینکه بازار کار اشباعه، اما مطمئن باشین که یه کارفرما هیچ وقت از  نیروی کار با استعداد و قوی صرف نظر نمی کنه و کم کم واسه خود کار پیدا می کنین. بعضی وقتا لازمه در مورد فعالیت خود و چگونگی کسب درآمد تحقیق کنین و به کسب اطلاع در مورد رقبای خود بپردازید. بعضی وقتا شناخت رقبای قوی تر و چگونگی فعالیت اون ها می تونه یه راهنمای خوب واسه موفقیت در کار در منزل باشه.

۵٫ زنجیر مشتریان بسازین

در مشاغل خونگی رابطه با مشتریان بسیار کمتره و شما با افراد کمتری سر و کار دارین. هر چند از دید روحی و روانی این موضوع به سود شماس، اما از دید بازاریابی و تبلیغات نمی تونه کمک چندانی به شما بکنه. اینجا، علاوه بر داشتن یه پروفایل مناسب و فعالیت در شبکه های اجتماعی، به کار گیری مشتریان واسه بازاریابی غیر مستقیم بهترین راهکاره. در این روش باید از مشتریان خود بخواین که شما رو به افراد دیگه معرفی کنن تا از این روش بتونین مشتریان بیشتری در هر بخش جذب کنین.

چند نکته ساده و حیاتی واسه کار در منزل

 • با کارفرمای خود صمیمی باشین و تلاش کنین راه های ارتباطی مختلفی با اونا بسازین؛
 •  ممکنه در بعضی موارد واسه پرداخت هزینه پروژه به مشکل بخورین که بهتره دوستانه این موضوع رو حل کنین؛
 •  همیشه در مورد پرداختی ها با کارفرمای خود توافق کنین و یه تاریخ مشخص در نظر بگیرین؛
 • توافق

 •  قبل از شروع کار از اونا بخواین که هدف خود از انجام پروژه رو به طور کامل به شما اعلام کنن؛
 •  در صورت وجود ایراد و مشکل، تلاش کنین در کمال آرامش اونا رو برطرف کنین و زمان کافی به انجام پروژه اختصاص بدید؛
 •  هیچ وقت سرعت در انجام کار رو بر کیفیت اون ترجیح ندین و تلاش کنین که درآمد در اولویت دوم شما باشه؛
 •  همیشه به تنوع کاری خود فکر کنین تا از محیط منزل و شرایط کار در اون دل زده نشید؛
 • اگه مسائل جور واجور اندازه کار شما رو تحت اثر قرار می دهد، اتاق کار خود رو مثل یه دفتر درست کنین؛
 •  زمان فعالیت خود در مشاغل خونگی رو مثل کارای دولتی و دائمی تنظیم کنین؛
 • استراحت کنین و تلاش کنین از کار خود لذت ببرین.

مشاهده نسخه pdf مقاله: کار در منزل؛ ایده هایی پولساز واسه کسب درآمد در خونه

عمومی