کارت ویزیت آنلاین چیست؟

کارت ویزیت آنلاین

یکی از مشکلاتی که کارتای ویزیت چاپی در مقایسه با کارت ویزیت آنلاین دارن، محدودیت هاییه که در نمایش و انتقال اطلاعات درباره شرکت یا شخص صاحب کارت با اون مواجه هستن. از طرفی افزایش حجم اطلاعات ارائه شده در کارتای ویزیت، باعث کاهش زیبایی و لوکس بودن اون می شه. مشکل دیگری که در این کارتای ویزیت هست، شکافیه که بین محتوای چاپی و رسانه های آنلاین هست.

مشکلات

علاوه بر این موارد، گم شدن کارتای ویزیت چاپی و نبود دسترسی به اطلاعات اون چالشیه که خیلی از ما با اون درگیر بوده ایم. خیلی از افراد هم به دلیل سختی نگه داری از کارتای ویزیت اونا رو به مدت زیادی نگه نمی دارن. با به کار گیری کارت ویزیت آنلاین میشه هم جهت با حفظ محیط زیست و حفاظت از جنگلا و جلوگیری از قطع درختان هم قدم مهمی برداشت.

محیط زیست

۹۳ ٪ کاغذها از چوب درختان جفت و جور می شه که باعث قطع بیشتر از ۶ میلیارد درخت می شه. با کنار گذاشتن کارتای ویزیت میشه قطع درختان رو کم کرد.

سرویس جدید سایت ما به نام کاوان، اولین ارائه دهنده سرویس کارت ویزیت آنلاین براساس کدهای QR در ایرانه که این مشکلات رو حل کرده. شما می تونین همین حالا با کلیک بر این متن کارت ویزیت آنلاین خود رو بسازین.

QR code مخفف عبارت “Quick Response Code” به معنی کد جواب سریع هستش. کد جواب سریع یا QR Code یه بارکد ماتریسی (یا بارکد دوبُعدی) است که میشه اونو با پویندهای QR، گوشی موبایل دوربین دار و تلفن هوشمند بازخوانی کرد. این رمز اولین بار به وسیله یکی از شرکتای زیرمجموعه صنایع خودروسازی تویوتا ژاپن به نام کابوشیکی-گایشا دنسو در سال ۱۹۹۴ میلادی اختراع و استفاده شد. نیاز انگار رمز که محتوای اون به سرعت رمزگشایی شه، انگیزه اصلی این شرکت واسه سرمایه گذاری در اختراع و پیشرفت این نوع رمز بود.

سرمایه گذاری

الان به کار گیری این نوع رمز در ژاپن بسیار فراگیره و بیشترین کاربرد رو میان بارکدهای دوبُعدی داره. پس از اینکه کشورای انگلیسی زبون از سال ۱۹۹۷شروع به به کار گیری این نوع رمز کنن، نام “QR” رو واسه اون انتخاب کردن و در سازمانای بین المللی هم اونو به همین نام به ثبت رساندند. محتوای QR می تونه شامل نشانی سایت، شماره تلفن، اطلاعاتی درباره شما، نشانی لینک شبکه های اجتماعی و یا اطلاعات دیگری باشه.

در ایران هرساله ۱۵ میلیون درخت واسه تولید کاغذ قطع می شه.

امتیازات سرویس کارت ویزیت آنلاین (کاوان)

  • هدایت مخاطب به رسانه های آنلاین: با اسکن کردن کد QR میشه فقط با یه کلیک به اطلاعاتی که می خواید در اختیار مخاطب خود بذارین، مانند نشانی سایت، شماره تماس، نشانی شبکه های اجتماعی و …  دسترسی پیدا کرد.
  • توانایی ساخت کد QR واسه شخص یا شرکت براساس سلیقه خود: در کاوان شما این امکان رو دارین تا براساس سلیقه خود و یا هویت برند خود، شکل و رنگ کد QR رو تغییر بدین.
  • توانایی به کار گیری عکس شما یا لوگوی شرکت شما به عنوان تصویر پروفایل در کاوان
  • توانایی به کار گیری لوگو در کد QR: روشی ایده آل واسه استفاده در برندینگ خود و شرکتتون
  • افزایش ترافیک: کد QR شما می تونه باعث افزایش ترافیک سایتتون، افزایش فالوورهای شبکه های اجتماعی و معرفی هر چی بهتر شما و کار و کاسبی تون شه.
  • توانایی ذخیره سازی اطلاعات به عنوان contact و پر شدن اطلاعات در رابطه contact به صورت خودکار
  • موندگاری: یکی از مشکلاتی که کارتای ویزیت چاپی دارن، گم شدن و نبود دسترسی به اطلاعات اوناس. خیلی از افراد هم به دلیل سختی نگه داری از کارتای ویزیت، اونا رو نگه نمی دارن. کد QR همه این مشکلات رو حل کرده و شما می تونین اطلاعات رو روی گوشی موبایل خود ذخیره کنین.
  • موبایل

  • با ارائه کارت ویزیت آنلاین (کاوان) در جلسات، حرفه ای تر و به روزتر از بقیه آدما به نظر می رسین.

الان وارد سایت کاوان شید و با ساختن کارت ویزیت آنلاین خود، از همه امتیازات این سرویس خلاقانه به صورت رایگان بهره مند شید. در صورت نداشتن برنامه خوندن کد QR، می تونین اونا رو از بخش زیر دانلود کنین.

دانلود برنامه QR خوان آندروید

دانلود برنامه QR خوان iOS

نظرات و تجربیات خود رو درباره سرویس جدید سایت ما یعنی کاوان (کارت ویزیت آنلاین) با ما در میان بذارین.