چگونه پست مهمان بنویسیم؟

پست مهمون

همونطور که در گذشته با ارائه مقاله بک لینک رایگان اشاره کردیم، نوشتن پست مهمون واسه سایتهای در رابطه و پربازدید یکی از روشای کسب بک لینک رایگان و افزایش پیج رنک و بازدید سایته. در این روش شما یه نوشته یا مطلب رو بطور اختصاصی واسه یه سایت پربازدید آماده کرده و در ازای اون در متن نوشته واسه خود بک لینک قرار میدین. نوشتن پست مهمون به یکی از عادی ترین روشای سئو واسه صاحبان وبلاگا تبدیل شده. ولی نمیشه گفت که همه افراد با نوشتن پست مهمون موفق بوده و یافته های لازم رو به دست آوردن.

بازدید سایت

پست مهمون واسه سایتای پربازدید

بهتره که با کمی جستجو سایتهای پربازدید رو پیدا کرده و واسه اونا پست مهمون بنویسین. بیشتر بودن بازدید این سایتها از سایت خودتون چیزی لازمه، وگرنه منتشر کردن اون در صفحه خودتون بازدهی بیشتری داره. در میان سایتهایی که پست مهمون قبول میکنن اونایی که بازدید بالا دارن شرایط سخت تری واسه پذیرش گذاشته و به کیفیت محتوا اهمیت میدن. همین امر کار شما رو در نوشتن سخت میکنه ولی نتیجه اونم به همون نسبت بهتره.

توجه به اعتبار صفحه و دامنه سایت

سایتهایی که صفحه انتشار پست مهمون اعتبار بالایی داره و یا اعتبار کلی دامنه زیاده انتخاب بهتری هستن. چون بیان کننده اون هستش که این سایت جایگاه خود رو پیش بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو بدست آورده و رتبه بالایی در یافته های جستجوی گوگل داره. با قرار گرفتن لینک شما در صفحات این سایت بر اعتبار صفحه و دامنه شمام اضافه می شه. بعضی افراد در هر سایتی یه پست مهمون مینویسند و دیگه به اون مراجعه نمی کنن ولی بهتره که با یه یا دو سایت همکاری دائمی داشته باشین تا مخاطبان خاص خود رو پیدا کرده و بر ارزش و اعتبار مطالب خود اضافه کنین. واسه تعیین اعتبار صفحه و دامنه سایت می تونین از وسیله رایگان Open Site Explorer شرکت ماز استفاده کنین.

بروزرسانی سایت رو بررسی کنین

تعداد نویسنده ها و بروزرسانی رو در سایتی که می خواید براش پست مهمون بنویسین بررسی کنین. تخمین اینکه نوشته شما تا چه مدت در صفحه اول میشه خیلی با اهمیته. چون بر نتیجه بخش بودن فعالیت شما اثر میذاره. زمینه کاری سایت و موضوعات مورد توجه خوانندگان رو بشناسین و قبل از شروع به نوشتن، جستجو کنین که در گذشته مطلب مشابهی در همین سایت به عنوان پست مهمون منتشر نشده باشه.

به شبکه های اجتماعی توجه کنین

سایتی که می خواید در اون پست مهمون خود رو انتشار بدین تا چه حد با شبکه های اجتماعی در ارتباطه و چند نفر مطالب اونو دنبال میکنن؟ حضور در شبکه های اجتماعی شانس بازدید مطالب شما و گسترش هرچه بیشتر لینک به سایتتون رو افزایش می ده.

رابطه موضوعی پست مهمون

معمولا در انتهای پست مهمون بخشی واسه معرفی نویسنده و قرار گرفتن لینک سایت اون در نظر می گیرن، اطلاعات این بخش رو با دقت تنظیم کنین. انکر تکست لینک خود رو با هوشمندی انتخاب کنین. برابر بودن انکر تکست با کلید واژه و استفاده زیاد از یه عبارت خاص مخصوصا پس از آخرین بروزرسانی گوگل مورد توجه الگوریتم پنگوئن بوده و ممکنه شما رو جریمه کنه.

هوش

نوشتن پست مهمون در سال ۲۰۱۳ و بعد از توجه گوگل به کیفیت لینکای ورودی مورد توجه واقع شد و میتونه نقش تاثیرگذاری بر سئو سایت شما داشته باشه. ولی نبود رعایت نکات بالا و یا انتشار یه مطلب در چندین سایت جور واجور به عنوان پست مهمون میتونه نتیجه ای برعکس واسه شما بهمراه داشته باشه.

اگه الان سایت مناسبی رو می شناسین که امکان فرستادن پست مهمون به کاربران خود می ده و یا خودتون تجربیاتی در این مورد دارین، بخش نظرات همین مقاله مکان مناسبی واسه انتقال این اطلاعات به دیگر دوستان میشه.

واسه همکاری با و ارائه مقالات و اطلاعات خود از راه بخش بلاگسیما می تونین به صفحه همکاری با مراجعه کرده و مطالب خود رو در موضوعات در رابطه واسه ما بفرستین، تا با نام خود شما و درج لینک سایت منتشر شه.