چگونه فرمت PDF را به JPG تبدیل کنیم؟

فرمت PDF یکی از بهترین و هم اینکه پرکاربردترین فرمت هاست که به طور عادی استفاده میشن. اما بر خلاف اینکه این فرمت یکی از به درد بخور ترین فرمتا لقب گرفته، بازم با محدودیتایی رو به روست.

مثلا با اینکه میشه تعداد خیلی بالایی از صفحات یه پرونده رو در اون جا داد، اما وقتی تنها یه صفحه از اونو نیاز داشته باشین کمی دچار مشکل میشین. اما جالبه بدونین که تبدیل PDF به JPG خیلی راحت شدنیه.

راه های متفاوتی واسه انجام این کار هست. ما عزممونو جزم کردیم یکی از بهترین روش ها رو قدم به قدم براتون توضیح بدیم. اگه شمام با فایلای PDF زیادی سر و کار دارین این مطلب رو از دست ندین.

قدم اول: به سایت Zamzar برید

سایتای بسیار زیادی واسه انجام این کار وجود دارن اما یکی از مورد اطمینان ترین سایتا Zamzar اسمشه. بزرگترین مزیت این سایت اینه که رایگان و آنلاینه و خیلی راحت می تونین از اون چه در کامپیوتر و موبایل دارین استفاده کنین.

تنها مشکل اون البته محدودیت در مقدار داده هاییست که می تونین به صورت یه جا در اختیار این سایت بذارین تا تبدیلات رو بکنه. این موضوع کار با فایلای PDF با حجم بالا رو کمی دچار مشکل می کنه.

قدم دوم: فایل PDF خود رو انتخاب کنین

در این بخش، گزینه Choose Files رو انتخاب کنین و از پنجره کوچیک باز شده فایل PDF خود رو انتخاب کنین. البته یادتون باشه که به جای گذروندن این راه می تونین خیلی راحت فایل رو از سیستم خود به داخل سایت بکشین.

قدم سوم: فرمت خروجی رو مشخص کنین

گزینه Convert Files to رو طبق شکل انتخاب کنین. بعد از این کار تماشاگر یه لیست هستین که در اون شکلای جور واجور فرمتای پشتیبانی شده واسه خروجی رو به شما نمایش میده. ما به دنبال JPG هستیم. پس این گزینه رو انتخاب می کنیم.

البته یادتون باشه که همه این فرمتای خروجی واسه همه فایلای PDF خوب کار نمی کنن. اما فرمت JPG عموما می تونه خروجی مطلوبی واسه بیشتر فایلای PDF باشه.

قدم چهارم: محل ذخیره سازی فایل JPG رو مشخص کنین

سایت Zamzar از شما می خواد که محل ذخیره سازی فایل خروجی رو مشخص کنین. این سایت مستقیما فایل خروجی رو در سیستم شما ذخیره نمی کنه، بلکه از شما در بخش Step 3 یه ایمیل می خواد.

شما باید ایمیل خود رو در این بخش درج کنین تا فایل خروجی واسه شما ارسال شه. دقت کنین که در تایپ ایمیل اشتباهی انجام ندین، چون که این سایت درستی تایپ شدن ایمیلا رو بررسی نمی کنه.

قدم پنجم:

واسه شروع روند کافیه گزینه Convert رو بزنین. چند ثانیه زمان میبره تا فایل آپلود شه و ممکنه چند دقیقه ای انجام روند تبدیل به JPEG به طول برسه. اما وقتی این کار تموم شد، یه لینک به ایمیلی که وارد کردین فرستاده میشه که شامل فایل تبدیل شده.

اگه تا چند دقیقه فایل رو دریافت نکردید، صفحه سوالای عادی Zamzar رو چک کنین تا مطمئن شید ایمیلای مربوط به این سایت رو نبسته باشین.

تبدیل PDF به JPG با به کار گیری یه نرم افزار (ویندوز)

همونطور که در اول مطلب هم اشاره کردیم، نرم افزارای زیاد زیادی واسه این کار وجود دارن. اما یکی از وسیله های رایگان این، PDF to JPEG اسمشه. این نرم افزار ظاهری ساده داره اما به شما این امکان رو میده تا بتونین خیلی راحت عکسا رو ذخیره کنین.

خصوصا اگه فقط به ویندوز ۱۰ دسترسی داشته باشین، شاید این نرم افزار یکی از بهترین انتخاب هاتون باشه. البته باید یادتون باشه که این نرم افزار همه صفحات فایل PDF رو به JPG تبدیل می کنه. پس اگه فقط به دنبال تبدیل یه صفحه از فایل PDF خود هستین از برنامه های دیگری باید استفاده کنین.

تبدیل PDF به JPG با به کار گیری PDF Review (مک)

تبدیل فرمت PDF به JPG در سیستم عامل مک خیلی راحت شدنیه. در واقع با به کار گیری این سیستم عامل شما اصلا احتیاجی به دانلود نرم افزار اضافه ای ندارین و فقط کافیه مراحل زیر رو طی کنین:

قدم اول: فایل PDF خود رو در Preview باز کنین. در بیشتر موارد فایلای PDF به طور خودکار با Preview اجرا می شن مگه اینکه شما برنامه پیش فرض اونو تغییر داده باشین. واسه اجرای فایل PDF در Preview کافیه روی فایل خود کلیک راست کنین و بعد گزینه Preview رو انتخاب کنین.

قدم دوم: حال از بخش File گزینه Open رو انتخاب کنین.

قدم سوم: اسم و تگ رو تغییر بدین و محل مورد نظر واسه ذخیره سازی فایل رو انتخاب کنین. هم اینکه از همه مهم تر، فرمت مورد نظر خود رو روی JPEG بذارین. حالا گزینه Save رو بزنین. کار تمامه!

اگه تنها می خواین یه صفحه خاص از فایل PDF رو تبدیل به JPEG کنین، به View برید و مطمئن شید گزینه Thumbnails فعال  است. این موضوع به شما اجازه میده تا از راه عکسای کوچیک ظاهر شده، تنها صفحه مورد نظر رو تبدیل به JPEG کنین.

البته تغییر جزئیات فایلای PDF به دلیل ساختار پیچیده شون هنوز یکی از اتفاقاتیست که با سختیای بسیار انجام قبول می کنه. اما تبدیل PDF به JPEG خیلی راحت شدنیه و علاوه بر راه حالی که در بالا ارائه کردیم راه های زیاد دیگری هم واسه این هست.