نقشه برداری سه بعدی انگستان‌ بوسیله‌ی تکنولوژی لیدار

آژانس محیط زیست انگلستان می خواد کل این کشور رو که ۱۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت داره به کمک تکنولوژی لیدار نقشه برداری کنه. قراره این مهم بوسیله هواپیماایی مجهز به لیزر صورت پذیرد.

در طول سه سال آینده قراره این سازمان غیر دولتی با بهره گرفتن از تکنولوژی لیدار، کل انگلستان رو با وضوح یه متر نقشه برداری لیزری کنه. ۲۰ ساله که از تکنولوژی تصویر ورداری لیدار به خاطر نقشه برداری و کاهش خطرات وقوع سیل استفاده می شه.

تا به امروز  نقشه ۷۵ درصد انگلستان ثبت شده اما مشکل اینجاس که این مقدار به مناطق خالی از ساکنان و پارکای ملی اختصاص داره.

قراره این اطلاعات به همراه دیتاای کسب شده به وسیله تکنولوژی لیدار به شکل به طور کاملً رایگان در دسترس همه مردم باشه. به گزارش این آژانس کاربران انگلیسی طی دوسال گذشته بیشتر از نیم میلیون نقشه و اطلاعات از سایت داده باز نقشه برداری این کشور دانلود کردن.

این اطلاعات علاوه بر استفاده در نقشه کشی شهری و اثرپذیری شهر نسبت به وضعیت آب هوایی، می تونن پیشرفت دهندگان بازیا رو در ساخت مدلی با جزئیات بالا از شهرای انگلستان کمک داده یا حتی به ساخت مدلی سه بعدی از لندن کمک کنن. مثلا باستان شناسا در سال ۲۰۱۶ تونستن با به کار گیری همین نقشه ها، راه باستانی رومی رو پیدا کنن که صدها سال فراموش شده و مخفی بوده.

این نقشه برداری قراره به کمک هواپیماهایی مجهز به اسنکر لیزری صورت پذیرد که می تونه فاصله وسیله نقلیه هوایی رو تا زمین به درستی سبک سنگین کنه. الان از ۴۰ درصد انگلستان نقشه ای با وضوح یه متر موجود نیس یا در صورت وجود ۱۰ سال از قدمت اون می گذره.

تکنولوژی لیدار جدید به هواپیماها اجازه پرواز در ارتفاع بالاتر رو میده که بدین وسیله میشه مساحت بیشتری رو پوشش داد. این مهم نه فقط می تونه سرعت نقشه برداری رو بالا برد بلکه کیفیت تصاویر گرفته شده رو هم بیشتر می کنه. بیشترین تصویربرداری در زمستون انجام  می شه چون که در اون زمان برگی روی درختان موجود نیس و لیزرا می تونن به سطح زمین برسن.

«جیمز بیوان» سرپرست آژانس محیط زیست انگلستان عقیده داره که این پروژه بلند پروازانه می تونه درک عموم نسبت به ویژگیا و چشم اندازای طبیعی انگیس رو بالا برد. این اتفاق می تونه درک خطر وقوع سیل رو زیاد کرده، به مسئولان جهت برنامه ریزی مدیریت بحران کمک کنه.

رشد ۳۰ درصدی سرعت دانلود جهان در سال ۲۰۱۷

کره جنوبی از اولین پلتفرم آزمایش خودروی خودران براساس اینترنت ۵G رونمایی کرد

حکمرانی سامسونگ در میدون تولید نمایشگرهای بدون حاشیه

رکاب زنی ۱۰ روزه تا لاس وگاس با کمک دستیار گوگل