لینک گذاری تقابلی

لینک گذاری تقابلی

در این آموزش میخوایم به لینک گذاری تقابلی‬ ( reciprocal linking ) بپردازیم‬ چون این یه فوت وفن مهم لینک‬ گزاری واسه در گذشته س و‬ خیلی از ادما ازش استفاده‬ می کردن و به نظرشون این همون لینک گذاری درست بود. لینک گذاری تقابلی چیه؟ همونطور‬ که از اسمش می تونین حدس بزنین این‫ لینک گذاری به صورت متقابله. ‬شما در سایت من لینک می ذارین‬ و من در سایت شما.‬ این عمل بعضی وقتا با عنوان‬ رد و بدل کردن لینک هم خونده میشه.‬ مطمئنم صفحات این نوع لینک رو دیدین‬. شما بازم لینکهایی می بینین که‬ فقط با نام لینک، لینکهای مفیدی یا منبع ‬ و یا اینکه لینک همکار یا دوست اسمشه.‬ با کلیک بر اون لینکها با‬ صفحات خیلی از لینکهای سایتای دیگه مواجه میشین.‬

به مدت طولانی لینک گذاری تقابلی‬‬‬‬ ‫یه راه بسیار قوی واسه رتبه بندی وب سایتها بود‬ و واقعا کارکرد خوبی داشت. صدها شرکت وجود داشتن که سرویسهای‬ لینک گذاری تقابلی رو ارائه می کردن‬ مانند نرم افزارهایی که روند پیدا‬ کردن لینکهای همکاران و قرار دادن ‫و مدیریت لینکها رو راحت تر میکرد‬ و آدمایی وب رو جستجو می کردن‬ و شرکای احتمالی رو پیدا می کردن و به اونا ایمیل می زدن.‬ حتی امروزه هم هر هفته من‬ لینکهای درخواست تقابلی دریافت میکنم‬ ولی بعد از چند سال موتورهای‬ جستجو لینک گذاری تقابلی رو بی ارزش کردن‬ که در بیشتر مواقع دیگه نتیجه ای نداره‬.

توضیح لینک گذاری تقابلی

من چگونگی کارکرد اونو به شما توضیح می دم.‬ مشکل لینک گذاری تقابلی از نقطه‬ نظر موتورهای جستجو اینه که‬ لینکها هیچ ارزش واقعی ندارن.‬ تنها دلیلی که هست این‬ است که موتورهای جستجو رو راضی کنن که‬ سایتهای منبع باید رتبه خوبی دریافت کنن.‬ بر خلاف این اصل قبلا شرکتهای‬ لینک گذاری تقابلی همیشه ادعا می کردن که‬ لینک گذاری تقابلی در مورد جفت و جور‬ لینکهای به درد بخور واسه بازدید کنندگانه نه تغییر یافته های جستجو.‬ البته این دروغی بیش نبود و‫ کم کم موتورهای جستجو‬ ارزش این نوع لینکها رو کم کردن.‬ این شرکتها کم کم پنهون شدن و یا اینکه‬ تبدیل به خدمات ساخت لینک عمومی تری گشتن.

‬ ممکنه شنیده باشین که لینک‬ گذاری تقابلی خطرناکه و ممکنه‬ با داشتن اونا سایتتون مسدود شه‬. در بیشتر مواقع اینطور نیس.‬ در واقع، اولین بار که اینجور‬ ادعایی از خطرناک بودن لینک گذاری تقابلی شد‬ در وقتی بود که سایتها رنک‬ خوبی از لینک گذاری تقابلی بدست می آوردن.‬ به کار گیری مزارع لینک سازی خودکار و تعداد زیادی لینک تقابلی‬ میتونه خطرناک باشه ولی بیشتر لینک گذاریهای تقابلی هیچ‬ ضرری ندارن و البته هیج فایده ای هم ندارن‬.‬ کلا تا جایی که‫ می تونین از لینک سازی‬ تقابلی دوری کنین. تنها وقتتون هدر میره‬ ولی اگه از یه رد و بدل کردن چند سایته استفاده کنین‬ که احتیاجی به ساخت لیست بزرگی از لینکها نباشه‬ میتونه به رتبه سایتتون کمک کنه‬‬‬‬‬‬‬‬‬.
‫‬‬