قیمت بوتاکس

قیمت بوتاکس

بوتاکس و تزریق بوتاکس یک پروتئین خالص طبیعی به نام سم بوتولینوم است. بوتاکس یا سم بوتولینوم ماده ای است که بیش از یک قرن از شناخته شدن آن می گذرد  و بیش از ۵۰ سال است که از این روش برای اهداف پزشکی استفاده می شود. در دهۀ ششم قرن بیستم اولین اقدامات برای آماده سازی سم بوتولینیوم جهت مصرف درمانی آغاز شد . در سال ۱۹۷۳ اولین بار استفاده از بوتاکس بر روی میمون آزمایش شد.

در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار بوتاکس  جهت اصلاح ” لوچی چشم” بر روی انسان بکار گرفته شد . سپس برای درمان اسپاسم پلک، تنبلی چشم، بلوفاسپاسم (ناتوانی در حرکت پلک ها در جهتی مشخص) و دیستونی گردن به کار برده شد.

بوتاکس در سال ۲۰۰۲ برای اصلاح خطوط بین دو چشم تایید شد . ۱۱ میلیون بیمار از آن زمان با این روش درمان شده اند. در سال ۲۰۰۴، این روش برای درمان عرق کردن بیش از حد مورد تایید قرار گرفت . در سال ۲۰۱۰ نیز، از بوتاکس برای درمان سردردهای میگرنی استفاده شد.

اولین بار استفاده از این روش برای اصلاح چین و چروک های پیشانی به سال ۱۹۸۹ بر می گردد. اما موسسه FDA که مهمترین موسسه نظارت بر غذا و دارو می باشد مجوز استفاده از بوتاکس برای رفع چین و چروکهای پیشانی را در سال ۲۰۰۲ صادر کرده است. هم اکنون درمان با این روش در آمریکا روشی است که بیشترین استفاده را از نظر زیباسازی صورت دارد . هنرپیشه های هالیوودی بیشترین مصرف کنندگان بوتاکس هستند.

تزریق بوتاکس از جمله روش‌های کم‌تهاجمی جوانسازی پوست است و به عنوان روشی ایمن و موثر برای از بین بردن خطوط ظریف و همچنین چین و چروک‌های اطراف چشم بیشترین کاربرد را دارد. البته برای رفع خطوط بقیه‌ی بخش‌های صورت مثل خط اخم یا خطوط افقی پیشانی هم می‌توان از طریق تزریق بوتاکس به پیشانی استفاده کرد.

 متقاضیان جوان که بوتاکس را به منظور جلوگیری حتی پیش از ظهور یا عمیق شدن چروک ها استفاده می کنند رو به افزایش است. به همین علت است که متخصصان پوست و مو نمی توانند سن معینی را برای شروع درمان با بوتاکس پیشنهاد دهند زیرا به قصد شما، حالات صورت و ترجیح و انتخاب شما بستگی دارد.

هر بار که ابروهایمان را بالا می بریم یا اخم می کنیم و ابروهایمان را به هم نزدیک می کنیم چروک های موجود در ان نواحی عمیق تر می شوند و تعداد بیشتری شروع به شکل گیری می کنند. این اتفاق به آرامی در مدت طولانی اتفاق می افتد بنابراین شما روزانه متوجه تغییرات آن نمی شوید.

 

زمانی که ابروهایتان را بالا ببرید متوجه افزایش تعداد و عمق خطوط و چروک های افقی در پیشانی می شوید. اگر با دستتان ابروها را ده ثانیه در همان حالت بالاتر نگه دارید، متوجه می شوید که پس از رها کردن ابرو ها و استراحت ماهیچه، خطوط موجود در پیشانی بیشتر و عمیق تر دیده می شوند. بوتاکس جلوی این ظهور خطوط جدید و عمیق شدن خطوط فعلی را می گیرد.

بعضی انتقادات بیان می کنند که بوتاکس سبب از دست دادن تمام حالات شخصی صورتتان می شود و شما را با محدوده کمتری از حرکات در هنگام خنده، عصبانی یا غمگین شدن باقی می گذارد. هر چند این درست است که حرکات شما محدود می شود اما یک مقدار متناسب بوتاکس همچنان به شما اجازه واکنش نشان دادن و تعامل می شود.

بوتاکس باعث آرام نمودن ماهیچه های صورت که باعث تشکیل چروک ها هستند و تزریق به ان ها صورت می گیرد می شوند مانند نواحی گوشه چشم (چروک های پا کلاغی)، چروک های بین دو ابرو و چروک های پیشانی می شود و روی دیگر عضلاتی که برای حالات صورت فعال هستند نمی شود.


قیمت بوتاکس

نتایج درمان معمولا در مدت ۱۰ روز و زودتر ظاهر می شود. در بیشتر افراد نتایج به مدت ۳ الی ۴ ماه ماندگاری دارد. بعد از گذاشت زمان، فعالیت ماهیچه ها به حالت عادی خود باز می گردد.  علاوه بر این  در طول زمان با توجه به میزان تزریق، ناحیه های دیگر نیز شروع به فعالیت می کنند.

از ویژگی های جالب این روش این است که حتی در ماه سوم با قدرت عمل می کند. در واقع بوتاکس روشی است که در طول ماه های اولیه به قدرت باقی می ماند و با گذشت زمان و آغاز فعالیت ماهیچه ها از شدت آن کاسته می شود. تزریق فیلر مانند  یا Juvederm Restylane، Perlane با توجه به مقدار تزریق معمولا به مدت ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

نتایج تزریق درمان به نحوه ی انجام آن توسط پزشک نیز بستگی دارد.  حتما درمان زیبایی را توسط کسی انجام دهید که در این زمینه از تخصص کافی برخوردار است و شناخته شده است. هیچ گاه تزریق بوتاکس را به افراد غیرمتخصص در این زمینه واگذار نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*