سرقت اطلاعات توسط اپلیکیشن مدیریت باتری اندروید

سرقت اطلاعات به وسیله اپلیکیشن مدیریت باتری اندروید انجام گرفته. این اپلیکیشن وعده ذخیره باتری گوشیای اندرویدی رو میده.

این اپلیکیشن مدیریت باتری می تونه اطلاعات شخصی کاربران رو سرقت کنه و در ادامه از اونا باج بگیره.

سرقت اطلاعات کاربران با اپلیکیشن مدیریت باتری

اون طور که اعلام شده، این اپلیکیشن در فروشگاه گوگل پلی منتشر شده و اولین بار به وسیله شرکت امنیتی RiskIQ یافت شده. این اپلیکیشن مدیریت باتری می تونه به اطلاعات موقعیت، شماره تلفنا، پیاما، سازنده و مدل دستگاه و … دسترسی پیدا کنه.

در آخر هکرها به خاطر سرقت اطلاعات پرداخت و حتی باج گیری از کاربران از این موارد استفاده می کنن.

هک

چگونگی کارکرد اپلیکیشن مدیریت باتری Advanced Battery Saver به این صورته که هنگام حضور در وب یه پیام روی صفحه ظاهر می شه که به کاربر میگه باید حافظه گوشی رو پاکسازی کنه تا مصرف زیادتر از اندازه باتری کاهش پیدا کنه.

این پیام بسته به مدل دستگاه به گونه متفاوتی به کاربران نشون داده می شه و به این صورت کاربر تصور می کنه اخطار اون معتبر و درسته. پیامای جعلی نشون داده شده حتی اطلاعاتی از مدل دستگاه کاربر رو هم نشون میدن.

اگه کاربر گزینه Install رو انتخاب کنه، به صفحه ای در گوگل پلی میره که بدافزاری دانلود می شه. این بد افزار به شکلی طراحی شده که تبلیغات براساس کلیک رو پشت زمینه روی دستگاه اجرا می کنه تا اینطوری مبادرت به کسب درآمد از راه تبلیغات کلیکی هم کنه.

البته حالا اپلیکیشن Advanced Battery Saver از روی فروشگاه گوگل پلی حذف شده ولیRiskIQ اعلام کرده که حدود ۶۰ هزار کاربر اونو نصب کردن.

نسبت به دانلود و به کار گیری نرم افزارهای جور واجور دقت کنین!

منیع: تکراتو