راه های تشخیص یک هاست با کیفیت

هاست نقش مضاعف مهمی را در یک وبسایت ایفا می نماید . از این رو در هنگام خرید هاست با کیفیت بایستی به نکات متفاوتی دقت شود است تنظیم می شود تا بتواند کارایی وبسایت شما را بالا چیره شود و با خصوصیت های برتری که داراست بهینه سازی وب سایت را بهبود ببخشد . حال برای اینکه بتوانید یک هاست خوب را خریداری کنید، باید از مولفه های مختلفی برای این کار بهره ببرید که در ادامه به بررسی جامع و کامل آن ها پرداخته خواهد شد.

مشخصات هاست با کیفیت

چگونگی خرید هاست خوب از سوال های هر کاربر سرور و سایتی می باشد. برای اینکه بتوانید خرید مطمئن و درستی در زمینه هاست داشته باشید، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید و به آن ها توجه کنید:

 

 • قیمت
 • پشتیبانی
 • سرعت
 • سرورهای پر قدرت
 • دیتاسنتر (Datacenter)
 • امنیت
 • زمان پایداری
 • پشتیبان گیری
 • امکانات جانبی

 

هاستی که شما انتخاب می کنید، باید قابلیت این را داشته باشد تا بتواند تمامی نیازهای شما را برآورده کند. همچنین هاست شما می تواند به صورت لینوکسی و ویندوزی باشد که این موضوع نیز به طراحی سایت و سیستم شما بستگی دارد. پس باید استفاده از گزینه های مهم فوق، به سمت خرید یک هاست خوب بروید.

قیمت

یکی از مواردی که بسیار مهم است، قیمت هاست شما می باشد. یعنی اینکه سعی کنید بر اساس اوضاع و توان مالی خودتان هاستتان را انتخاب کنید.

هاست های ارزان بخش اعظمی میباشند که نمی توانند کارهای سرور و وب سایت شما‌را انجام دهند و صرفا سود ای که برای شما خواهد داشت ضررو زیان است.

ولی طوری نباشد که همگی چیز را بر حسب ارزش وخیم فرمایید . زیرا هاست های ارزان اکثری می‌باشند که نمی توانند شغل های سرور و وبسایت شما را انجام دهند و صرفا سود ای که برای شما خواهد داشت , زیان میباشد .

پشتیبانی

از دیگر موارد مهم در چگونگی انتخاب یک هاست خوب، پشتیبانی است. از این رو به رزومه و سابقه کاری شرکتی که قرار است هاست خود را از آنجا تهیه  کنید، دقت بسیار بالایی داشته باشید، از این رو می‌توانید مورد ها مهمی را برای اینکار در لحاظ بگیرید که تجربه خویش و یا این که بقیه افراد و همینطور طراحان وب سایت مثال ای از مورد های پیش روی میباشند .

سرعت

بدون شک یکی از مهم ترین موارد در انتخاب یک هاست خوب سرعت می باشد. چرا که می تواند در سئو و همچنین رنکینگ شما نیز تاثیر خود را بگذارد.

به طور کلی می توان خاطرنشان کرد سرعت به دو ادله پایین وابسته است :

 • دشوار افزار
 • پهنای شبکه

از این رو هر چقدر پهنای شبکه و در کنار آن سرعت پردازشگر و یاد RAM فراتر باشد.

سرورهای پرقدرت

همینطور به اطلاعاتی که به صورت شفاهی و یا این که در قالب تبلیغات به وسیله موسسه ها هاستینگ اعلام می‌شوند هم نباید اطمینان کرد . از این رو شایسته ترین رویه این است که به رزومه آن کمپانی را مورد بررسی قرار دهید . در صورت داشتن تجربه ویژه و رضایت کاربری بالا می توان احساس اعتماد را به دست آورد . اما گشوده نیز قطعی نیست .

دیتاسنتر (Datacenter)

سرورهایی که به منظور خدمات دهی مورد استفاده قرار می گیرند برای نگهداری آنها یک مرکز مخصوص در نظر گرفته شده است که تحت عنوان دیتاسنتر خوانده می شود. این مراکز کاملا استاندارد هستند.

بعضی از این مجموعه شرکت های خویش دیتاسنتر هایی دارا‌هستند و بعضا دیگر هم از دیتاسنترهای دارای اعتبار منفعت میبرند.

از این رو یادتان نرود قبل از خرید هاست درباره این مسئله پرس و جو کنید که مسئولان فروش این شرکت ها مناسب ترین گزینه برای جوابدهی به سوالات شما هستند.

امنیت

البته به این نکته نیز باید توجه کنید که هیچ وقت و هیچ شرکتی در هیچ کجای دنیا نمی تواند امنیت 100 درصد را ارائه دهد و کاملا نسبی است. از این رو این شرکت های خدماتی باید هر کاری را انجام دهند تا بتوانند امنیت را به اوج خود برسانند.

همانطور که از اسم امنیت باشد، مشخص  بوده که اهمیت بالایی را به خود اختصاص داده است. تامین این مشخصه نیز برعهده شرکت های هاستینگ می باشد.  امنیت باید به صورت چند لایه باشد و در قالب دفاعی از اطلاعات کاربران محافظت نمایند.

 

زمان پایداری (Uptime)

همانطور که اشاره شد امنیت یک چیز کاملا نسبی است و هیچ شرکتی نمی تواند ادعای تامین آن را به صورت 100 درصد داشته باشد. از آنجایی که یک سرور می تواند با مشکلات امنیتی و یا مواردی همچون خراب شدن هارد، مشکلات برق  و یا موارد مربوط و مشابه رو به رو شود، سرور میزبان از دسترسی و خدمات رسانی به طور کامل خارج می شود. از این رو شرکت هاستینگ برای تمامی این موارد باید یک راه حل را ارائه دهد.

پشتیبان گیری (Backup)

 

تهیه فایل پشتیبان حل کننده مشکلات موجود نمی باشد،  بلکه این فایل باید بتواند این کار را به درستی انجام دهد و کاملا از ویژگی در دسترس بودن بهره مند باشد.از دیگر موارد مهم در چگونگی انتخاب یک هاست خوب، پشتیبانی است.

امکانات جانبی

امکانات جانبی را می توان یکی از عوامل مهمی دانست که باعث به وجود آمدن رقابت در بین شرکت ها شده اند. از این رو هر کدام از شرکت های هاستینگ در تلاشند تا بتوانند برترین امکانات جانبی را فراهم کنند.

 

 • خدماتی همچون پایین دامنه , بوستان دامنه و Addon Domain
 • گونه های ماژول های نصب خودکار CMS ها , امنیتی , پیکربندی گویش های کد نویسی
 • روش های بکاپ گیری متفاوت و متنوع
 • ارائه خدماتی همچون نصب و تمدید خودکار SSL و همینطور SSL بدون پول

در آخر

هاست خوب برای خریداری باید ویژگی هایی را به خود اختصاص داده باشد. در این مطلب به بررسی تمامی این موارد پرداخته شد. از این رو اگر شما نیز قصد خرید یک هاست دارید، نکات ذکر شده را در اولویت تمامی کارهای خود قرار دهید و بر اساس آن هاست مورد نظرتان را انتخاب کنید.