ایران قهرمان جام جهانی کشتی آزاد شد

sport

تیم ملی کشتی آزاد ایران با برتری مقتدرانه و مهم برابر روسیه در دیدار فینال رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد آمریکا به عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات رسید. این سومین قهرمانی متوالی تیم ملی کشتی آزاد در این جام و دومین پیروزی برابر روسیه در فینال جام جهانی بود.

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار فینال رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۴ – آمریکا از ساعت ۴:۵۰ دقیقه بامداد امروز دوشنبه در سالن سالن فوروم شهر لس آنجلس برگزار شد که طی اون تیم ملی کشتی ایران با پیروزی ۶ بر ۲ برابر روسیه ضمن کسب عنوان قهرمانی این مسابقات، واسه سومین سال پشت سر هم موفق به به دست آوردن این مقام مهم شد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران که در دور مقدماتی به ترتیب تیم های ارمنستان (۸ بر صفر)، ترکیه (۷ بر یه)، آمریکا (۵ بر ۳) و هندوستان (۸ بر صفر) رو شکست داد و با قدرت پای به دیدار فینال گذاشت، در این مسابقه هم کارکرد خوبی برابر روسیه داشت و از نظر امتیازی فنی ۲۰ بر ۱۰ هم مقابل حریف به پیروزی رسید.

یافته های دیدار فینال جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۴ آمریکا که با قهرمانی دلاورمردان کشورمون تموم شد، به توضیح زیره:

۵۷  کیلوگرم: حسن رحیمی ۳ – ویکتور لبدوف ۴ (برنده)

۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور ۱۲ (برنده) – مراد نوکادایف ۶

۶۵ کیلوگرم: سیداحمد محمدی ۱۰ (برنده) – علی بک حاجی ایمایف صفر

۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی ۹ (برنده) – ختاگ تسابولوف صفر

۷۴  کیلوگرم: عزت الله اکبری صفر – احمد حاجی ماگمداف ۱۱ (برنده)

۸۶ کیلوگرم: احسان لشگری ۲ (برنده) – آنزور اوریشف صفر

۹۷  کیلوگرم: رضا یزدانی ۱۲(برنده) – یوری بلونوفسکی ۲

۱۲۵  کیلوگرم: کمیل قاسمی۳ (برنده) – آنزور خزریف صفر

تیم ملی کشتی آزاد ایران که در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ به ترتیب با پیروزی مقابل روسیه و آمریکا به عنوان قهرمانی جهان رسیده بود، با پیروزی در رقابت بامداد امروز دوشنبه برابر روسیه، واسه سومین مرتبه متوالی جام قهرمانی این رقابتها رو بالای سر برد.

noindex