اگر در ماه رمضان در طول روز سردرد دارید پس …

دلیل اساسی سردردهای میگرنی مربوط به روزه داری به وجود اومده از طریق گرسنگی و افت قند خون، از دست دادن آب بدن،…

 

اگه در ماه رمضان در طول روز سردرد دارین پس ...

یه کارشناس تغذیه گفت: نوشیدن آب و مایعات کافی، مصرف سبزیجات در وعده سحر و هم اینکه قرار نگرفتن در برابر نور خورشید، سردردهای به وجود اومده از طریق طول روز در ماه مبارک رمضان رو کم می کنه.

یوسف نقیایی  ضمن اشاره به سردردهای میگرنی و روزه داری اعلام کرد: دلیل اساسی سردردهای میگرنی مربوط به روزه داری به وجود اومده از طریق گرسنگی و افت قند خون، از دست دادن آب بدن، خواب کم و قطع مصرف موادیه که وابستگی ایجاد می کنن.

ایشون با بیان اینکه سردردهای میگرنی در این دوران شدید شدن می شن، اعلام کرد: در ماه رمضان نشونه هایی مانند سردردهای عصبی، کاهش قند خون و کم آبی باعث افزایش اسیدهای چرب آزاد خون شده و مستقیما اثر شدیدی روی آزادسازی کاته کولامینا در میگرن می شن.

نقیایی گفت: افراد با راهنمایی و کمک دکتر معالج و ایجاد تغییرات کوتاه در مصرف دارو می تونن روزه بگیرن.

ایشون با اشاره به راه های کاهش بروز سردرد در رمضان، گفت: نوشیدن آب و مایعات کافی، مصرف سبزیجات در وعده سحر، نبود قرار گرفتن در برابر نور خورشید (در صورت زور از عینک و کلاه الزامیه)، نبود انجام فعالیتای شدید بدنی و ورزش در برابر نور خوشید از راهکارهای کمک کننده در این بیمارانه.

این کارشناس تغذیه پیشنهاد کرد: ترک سیگار قبل از ماه مبارک و یا به کمترین حد ممکن رسوندن مصرف اون، کاهش مصرف قهوه و چای پررنگ قبل از ماه مبارک رمضان از دیگر مواردیه که افراد گرفتار به سردردهای عصبی و میگرنی باید رعایت کنن.

ایشون در آخر پیشنهاد کرد: بعضی وقتا مصرف یه قرص مسکن در وعده سحر می تونه کمک کننده باشه

 

 

جمع آوری : آلامتو

بیماریای لاعلاج درمان دل درد درمان گرسنگی زیاد در ماه رمضان سردرد دلیل سر درد شدید در ماه رمضان علل معده درد در ماه رمضان