اگر در ماه رمضان در طول روز سردرد دارید پس …

0 Comments

دلیل اساسی سردردهای میگرنی مربوط به روزه داری به وجود اومده از طریق گرسنگی و افت قند خون، از دست دادن آب بدن،…

 

اگه در ماه رمضان در طول روز سردرد دارین پس ...

یه کارشناس تغذیه گفت: نوشیدن آب و مایعات کافی، مصرف سبزیجات در وعده سحر و هم اینکه قرار نگرفتن در برابر نور خورشید، سردردهای به وجود اومده از طریق طول روز در ماه مبارک رمضان رو کم می کنه.

یوسف نقیایی  ضمن اشاره به سردردهای میگرنی و روزه داری اعلام کرد: دلیل اساسی سردردهای میگرنی مربوط به روزه داری به وجود اومده از طریق گرسنگی و افت قند خون، از دست دادن آب بدن، خواب کم و قطع مصرف موادیه که وابستگی ایجاد می کنن.

ایشون با بیان اینکه سردردهای میگرنی در این دوران شدید شدن می شن، اعلام کرد: در ماه رمضان نشونه هایی مانند سردردهای عصبی، کاهش قند خون و کم آبی باعث افزایش اسیدهای چرب آزاد خون شده و مستقیما اثر شدیدی روی آزادسازی کاته کولامینا در میگرن می شن.

نقیایی گفت: افراد با راهنمایی و کمک دکتر معالج و ایجاد تغییرات کوتاه در مصرف دارو می تونن روزه بگیرن.

ایشون با اشاره به راه های کاهش بروز سردرد در رمضان، گفت: نوشیدن آب و مایعات کافی، مصرف سبزیجات در وعده سحر، نبود قرار گرفتن در برابر نور خورشید (در صورت زور از عینک و کلاه الزامیه)، نبود انجام فعالیتای شدید بدنی و ورزش در برابر نور خوشید از راهکارهای کمک کننده در این بیمارانه.

این کارشناس تغذیه پیشنهاد کرد: ترک سیگار قبل از ماه مبارک و یا به کمترین حد ممکن رسوندن مصرف اون، کاهش مصرف قهوه و چای پررنگ قبل از ماه مبارک رمضان از دیگر مواردیه که افراد گرفتار به سردردهای عصبی و میگرنی باید رعایت کنن.

ایشون در آخر پیشنهاد کرد: بعضی وقتا مصرف یه قرص مسکن در وعده سحر می تونه کمک کننده باشه

 

 

جمع آوری : آلامتو

بیماریای لاعلاج درمان دل درد درمان گرسنگی زیاد در ماه رمضان سردرد دلیل سر درد شدید در ماه رمضان علل معده درد در ماه رمضان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *