اگر بخواهید به خود ۱۸ ساله‌تان نامه بنویسید،چه می‌نویسید؟

وقتی ۱۸ساله بودین،بیشتر به این فکر می کردین که وقتی ۳۵یا ۵۵ با ۷۵ ساله شید زندگی تون چیجوری هستش. ازدواج موفقی دارید؟چند بچه قراراست داشته باشین؟سالم و متناسب هستین؟شغل تون چیجوری؟ و حالا که شاید ۳۵ یا ۵۵ سال دارین یا چیزی دراین میان،پیشنهاد و نصیحتی هست که آرزو داشتین درسن ۱۸ سالگی به شما می شد؟وقتی به این موضوع فکر کردم این نامه رو به خود ۱۸ ساله ام نوشتم:

عزیزم

چقدر در این لباس سفید قشنگتر هستی و دانشجوی پزشکی بودن برازنده توست،فقط اختیارت رو از دست نده و ذوق زده نشو،تعالیم رو خوب یاد بگیر چون بعدا به اون ها نیاز داری.اگه تموم مشغولیت تو برگردوندن سلامتی به مردمه، به چه دلیل به خودت و سلامتی خودت هم اهمیت نمی دهی؟

درسته که چاق نیستی اما کم کردن چند کیلو هم به نفع توست.هله هوله نخور،این قدر یه جا ننشین بلند شو و برو واسه خودت کمی میوه و سبزی بخر.می دونم که آوردن این همه خوراکی به خوابگاه سخته اما به من اعتماد کن،کسی قرارنیست سبزیجات تورو بدزده!وقتی سنت دوبرابر الان شد،میفهمی که چقدرکم کردن نیم کیلو هم کارسختیه.لطف کن وروی این قضیه کارکن!

تو در محوطه ای به این زیبایی زندگی می کنی.هیچ وقت منظره این محیط رو ۶ صبح دیده ای؟باید تلاش کنی صبح زود بیدارشوی و کمی اینجا اولیه فقط کافیه قبل از دو نیمه شب بخوابی.ممکنه بگی فقط شب ها می توانی درس بخونی و به اتاق دوستانت بروی و سوال کنی که اونا چقدر خونده ان!باورکن دختر ! تو به ورزش نیازداری نه فقط واسه اینکه قشنگ تر جلوه کنی،بفهم که ورزش چه تاثیری روی هورمون های تو داره؛هورمون هایی که بعدا روی سیستم کلی تو اثر می گذارن.پس از شر غول تنبلی رهاشو و تکون بخور!

مامان و بابا عاشق یوگا هستن اما تو نه،درسته؟ورزش آهسته ایست و جاذبه ای واسه تو نداره.،بعضی وقتا مجبوری به چیزایی که هزاران ساله تکرار می شه و امتحانش رو پس داده،اعتمادکنی.

می دانم که اون قدر پول درنمی بیاری که زیاد خرج کنی اما از لوازم آرایشی ارزون قیمت دوری کن،تو واسه قشنگتر و دلفریب جلوه کردن احتیاجی به اونا نداری،اما حواست به کیفیت ضدآفتابی که استفاده می کنی باشه و بسیار احمقانه س که فکر کنی ضدآفتاب فقط واسه تابستانه.یه راه واسه مواظبت از پوستت بطور طبیعی هست و اون اینه که صورتت رو به خوبی بشویی،پوستت رو از تموم مواد چسبناکی که رویشه پاک کن و بشور.هیچ وقت لوازم آرایشت رو با بقیه شریک نشو،به من اعتمادکن،این کار به پوستت بیشتر آسیب می زند تا به دوستی تون.راستی یادم رفت!دوبار در هفته از شامپوی روغنی استفاده کن،می دانم که موهای پرپشت و براق داری اما فکر نکن همیشه همین طوراست.شاید مسخره به نظربرسد اما به اندازه کافی آب نمی نوشی.بعدا اگه از سنگ کلیه رنج بردی این نکته رو فراموش نخای کرد.

تو ذاتا آدم خیلی اجتماعی نیستی و دوست نداری عضوی از یه گروه بزرگ دوستان باشی، بسیارخب! اما به همین دوستان خوب و بی غل و غشی که داری عشق بورز و احترام بگذار و با اونا حرف بزن و قلبت رو سرشار کن.بعدا در زندگیت که دچار مشکلات شدی همین دوستان رهات نمی کنن و به تو در شکست دادن استرس کمک می کنن.

و چیزی که این روزا به خودم می گویم:

نگران آینده نباش،یه روز هم شده در لحظه زندگی کن! تو منحصربفردی،به خودت و توانمندی ات اعتمادکن.همیشه به درون و اعماق وجود خودت نگاه کن اون وقت بزرگ ترین نیرویت رو در درونت می بینی.به خودت زیاد سخت نگیر،اینطور زندگی باحال تر و لذت بخش تری داری و هرطوری که دوست داری پیش خواهی رفت.فقط نفس بکش!

شما واسه ۱۸ سالگی خودتون چه نامه ای می نویسید ؟ مهمترین نکته اون چیه ؟

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق