اگر از رئیستان باهوش‏‌تر باشید باید چگونه رفتار کنید؟

باهوش بودن همیشه خوب نیس حتی ممکنه در بعضی جاها باعث دردسر شه!

به گزارش آلامتو و به نقل از بیزینس ترن؛ شما بالأخره بعد از مدت طولانی که مدرک تحصیلی خود رو گرفته و منتظر یه فرصت شغلی خوب بودین، موفق شدید به یه مصاحبه کاری دعوت شده و شغلی بگیرین. بر فرض که تونستید از سیستم های پیچیده ای عبور کنین که طراحی شده ان تا شما که توانایی زیادتر از اندازه احتیاجی واسه این شغل دارین، اون رو در اختیار نگیرید. حالا چه؟ واسه همیشه نمی تونید درون کمد مخفی شید. دیر یا زود توانایی های بیشتر از اندازه شما نمایان می شن.

روزگاری بود که «استعداد و مهارت» تیرهای اسلحه ای بودن که هر فرد در جستجوی شغلی دم دستش واسه استفاده داشت. ولی در عصر برون سپاری و کاهش بودجه، هر نشونه ای از اینکه ممکنه انتظار حقوق بالا وجود داشته باشه موجب می شه که جلسه مصاحبه زودتر از اون چیزی که فکرش رو بکنین به اتمام برسه.

حالا برخلاف تموم تلاش ها در جهت حذف شما، موفق شدید و حالا دارین با رئیس جدیدتون کار می کنین. می دونستید که وقتی رئیستان کوچیک ترین اشتباهی انجام بده در دردسر افتاده اید. به زودی، گریزی از این نخواد بود… شما از رئیستان باهوش ترید.

حتی با اینکه ممکنه کمی زمان برده باشه که خودتون این موضوع رو بفهمین، رئیستان شایدً خیلی زودتر و حتی قبل اینکه شما استخدام شید این رو می دونسته. خبر خوب اینکه احتمال اینکه اون همون لحظه به این قضیه اشاره کنه کمه. ولی خبر نه عالی اینکه اون بسیار حساس و سریعه و هر نشونه ای از مدارا کردن و رفتار رئیس مابانه از طرف شما رو حس می کنه و پس حیاتیه که شما قدم های لازم رو واسه اینکه یه تهدید به حساب نیایید وردارین.

اگه خود رو چندین درجه از رئیستان باهوش تر می دونین، این ها راه هاییه تا مطمئن شید که محیط کارتون راضی کننده بمونه:

۱) درک کنین که کلمه «باهوش» کلمه ای نسبیه. حتی با وجود اینکه ممکنه شما IQ بالاتری داشته باشین، رئیس شما ممکنه واسه مهارت های لازم شغل شما بهتر تجهیز شده باشه. به احتمال زیاد اون هم اگه از یه جور هوش بهره مند نبود به جایگاهی که الآن داره نمی رسید.

۲) در جلسات خود رو نمایش ندین. اونجا معمولاً جاییه که رئیس می خواهد بدرخشه. اگه شما این رو براش خراب کنین، منتظر دردسر باشین.

۳) با این وسوسه که دیوار اتاقتون رو با هر مدرک و گواهینامه ای که از دوران دبیرستان گرفته اید پر کنین، مقابله کنین.

۴) کلمات قلمبه سلمبه رو زیاد به کار نبرین. بزرگ تر از دهن رئیس حرف زدن مشکلی رو از شما حل نمی کنه.

۵) بعضی وقتا از رئیستان کمک بخواین، حتی اگه به کمک اون نیاز ندارین. با اینکه باید مطمئن شید که این در مورد کاری باشه که ایشون بدونه چیجوری باید انجامش داد.

یادتون باشه که شما بنا به دلایلی در این شغل قرار گرفته اید. این رو یادتون باشه و درک کنین که یه رئیس که احساس امنیت نکنه می تونه هم این دلایل رو کم کنه و هم نابود کنه.

مطمئن شید که رئیس می دونه شما تهدیدی واسه جایگاهش نیستین. شاید این فقط به معنی یه سر تکون دادن ساده باشه و البته همزمان با اینکه کارکرد شغلی خود رو مورد صلح قرار نمی بدید.

این کارای کوچیک نه فقط امنیت شغلی شما رو بالا می برد بلکه نشون دهنده تواضع و سیاستمداری شماس که بوسیله بالاسری ها ندیده گرفته نمیشه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

بیزینس ترن