اگر از این دو سایت کارت شارژ خریده اید به پلیس مراجعه کنید !

با افزایش میل به خرید اینترنتی در میان کاربران ایرونی اندازه سایتای کلاهبردار هم رو به رشده که با هوشیاری مراجع مربوطه زمینه فعالیت اونا در کوتاهترین مدت زمان ممکن بسته میشه.

اگه از این دو سایت کارت شارژ خریده اید به پلیس مراجعه کنین !

دوسایت جعلی chargeco . org و charge3el . com که طی روزای گذشته به بهونه فروش کارت شارژ مبادرت به سرقت اطلاعات بانکی مشتریان خود می کردن بسته شدن.

به گزارش بانکی دات آی آر ,کارشناسان بخش فنی شرکت رایانمهر طی رصدهای اینترنتی خود با سایتایی برخورد کردن که کارت شارژ می فروختن اما در عمل پس از سرقت اطلاعات بانکی کاربران هیچ محصولی به اونا ارائه نمی کردن.

این دوسایت که با ارائه کارت شارژ به قیمتایی غیر واقعی و پایین تراز حد عادی مشتریانشان رو می فریفتند بعد با وارد کردن مشتریان به صفحه ای که به شکل دروازه پرداخت بانک ملت طراحی شده بود اطلاعات بانکی فریب خوردگان رو ثبت می کرد و  با نشون دادن پیغام خطا کاربران تصور می کردن که خرید انجام نشده و سایت رو ترک می کردن غافل از اینکه کلیه رموز کارت خود رو به هکر تقدیم کرده بودن.

رایانمهر موضوع رو با بانک ملت، بخش جرایم اینترنتی آگاهی تهران بزرگ و پلیس دیجیتال (فتا) گفت و در عرض مدت کوتاهی با همکاری hostdl.com این سایت از مجاری قانونی بسته شدن.

تلاشا واسه دستگیری این دزد اینترنتی بازم ادامه داره.اگر به هر روش فریب این هکر رو خوردین و از سایتای chargeco . org و charge3el . com   خرید کردین هر چی سریعتر با مراجعه به خودپرداز بانک شماره رمز عبور خود رو تغییر بدید.

*هکرا معمولا واسه فریب طعمه های خود از آدرسایی مثل دروازه های پرداخت الکترونیک بانکا استفاده می کنن از این رو هنگام هر خرید اینترنتی نشانی درست صفحه پرداخت الکترونیک بانک رو بشناسین ودقت کنین اطلاعات بانکی خود رو در صفحه پرداخت الکترونیک بانک وارد کنین.

نشانی درست دروازه های پرداخت بانکا از این قراره:

نشانی پرداخت اینترنتی بانک سروسامون: sb24.com

نشانی پرداخت اینترنتی بانک پارسیان: pec24.com

نشانی پرداخت اینترنتی بانک پاسارگاد: BankPasargad.com

نشانی پرداخت اینترنتی بانک ملت: bankmellat.ir

نشانی پرداخت اینترنتی بانک سینا: esinabank.com

نشانی پرداخت اینترنتی بانک ملی: bankmelli-iran.com

اگر خدای نکرده از این روش از شما سرقت شده می تونین به ترتیب زیر عمل کنین:

تو تهران به دادسرا یاآگاهی جرائم رایانه ای و در شهرستانا به نزدیکترین مرکز پلیس آگاهی یا کلانتری مراجعه کنین و شکایت تنظیم کنین.

شماره تماس دادسرای ناحیه ۳۱ تهران(مقابله با جرائم رایانه ای):

۵-۷۷۵۱۲۰۳۴

نشانی:

خیابون شریعتی ,بین بهار شیراز و طالقانی ,جنب کوچه فرهاد دو, دادسرای ناحیه ۳۱

هنگام مراجعه به داد سرا یه کارت شناسایی معتبر(کارت ملی یا شناسنامه) و پرینت آخرین گردشای مالی حساب مورد سرقت قرار گرفته رو به همراه داشته باشین.

نشانی پلیس فتا:

خیابون شریعتی ,خیابون معلم ,خیابون مرودشت

بانکی رایانمهر کلاهبرداری