اکسسوری‌های هیجان‌انگیز برای خودروی شما

تزئینات خودرو

وقتی صحبت از جذابیت ماشین باشه، ناخودآگاه پای اکسسوری هم وسط میاد. اکسسوری تقریبا هم معنی زیورآلاته؛ یعنی چیزایی که باعث زیبایی و جذابیت بیشتر می شن. ماشین ما، خونه متحرک ماست. ممکنه ساعات یا دقایقی رو که در اون هستیم، خیلی معمولی سپری کنیم یا دلمون بخواد این خونه متحرک رو از طریق اکسسوری خودرو، قشنگتر و شیک تر کنیم و از لحظاتمان لذت بیشتری ببریم. این مقاله مخصوص دسته دوم نوشته شده؛ کسائی که دوست دارن به وضع ماشینشون رسیدگی کنن، اون رو شیک و قشنگتر نگه دارن و لذت بیشتری ببرن.

تقسیم بندی اکسسوری خودرو

اکسسوری خودرو کلا به دو دسته اکسسوری داخل اتاقک و اکسسوری بدنه یا خارج ماشین تقسیم می شه. همون طور که از اسم شون پیداست، دسته اول شامل مواردی مثل کیف وسیله، کیف های مرتب کننده، روکش فرمون، صندلی و موارد مشابه می شه و اکسسوری خارج ماشین شامل رینگ جور واجور، شکل های جور واجور چراغ و موارد مشابهه. معمولا هزینه اکسسوری داخل اتاقک کمتر از اکسسوری خارج خودروه. بسته به نیاز و بودجه ای که دارین، می تونید سراغ اکسسوری داخلی، خارجی یا هر دو برید.

اکسسوری بدنه؛ یه انتخاب مهیج

تزئینات خودرو

بیشتر، آقایون بیشتر از خانوم ها طرفدار اکسسوری بدنه خودرو هستن. کافیه ماشین باز باشن و عاشق اتومبیلشان تا از هر فرصتی واسه به روز کردن ظاهرش استفاده کنن. کلی تمرکزشون هم روی عوض کردن رینگ لاستیک ها، تغییر ارتفاع و خرید لامپ و هدلایت خودروه.

دلیل عوض کردن رینگ شامل موارد مختلفی می شه؛ عده ای دوست دارن کارکرد فرمون رو بالا ببرن، به خاطر همین دنبال رینگ و تایر جدید می گردند. عده دیگری هم خیلی راحت مدل رینگ ماشینشون رو نمی پسندند و دوست دارن اون رو از فرم استاندارد کارخانه دربیارن. بعضی ها هم فقط دنبال تنوع هستن. پیشنهاد ما اینه که به هر دلیلی که قصد تعویض رینگ یا تایر رو دارین، اول اینکه سراغ رینگ های خیلی بزرگ نرید و تا جایی که امکان داره رینگی با اندازه نزدیک به رینگ استاندارد کارخانه بخرین. نکته دوم اینکه رینگ های موجود در ایران بیشتر از جنس آلومینیوم ساخته شده ان و یه تیکه یا چند تیکه هستن. اگه قراره رینگ چند تیکه بخرین، حتما به کیفیت اون حواستون باشه چون اگه کیفیت پایینی داشته باشه، امکان جدا شدن قطعات اون هست. در این صورت انتخاب رینگ یه تیکه بهتره. یادتون باشه قبل از تعویض رینگ حتما با یه مکانیک قابل صحبت کنین و از اون درباره استاندارد بودن انتخابتون واسه لاستیک ماشین سوال کنین.

تعویض لامپ و نصب هدلایت هم بیشتر مورد توجه جوون ترهاست. اون ها گزینه های متنوعی واسه نصب هدلایت و لامپ پیش رو دارن و حتی بعضی از سایت ها آموزش نصب هدلایت هم دارن، با اینحال پیشنهاد می کنیم کار رو به دست کاردان بسپارین و با کمی هزینه، خیال خودتون رو واسه درست بودن نصب هدلایت و چراغ راحت کنین.

شکل های جور واجور اکسسوری داخل ماشین

تزئینات خودرو

اکسسوری داخل ماشین رو می توان به دو دسته تقسیم کرد؛ زینتی و کاربردی. مثلا آویز آینه، روکش فرمون و روکش صندلی ممکنه بیشتر جنبه تزئینی داشته باشن و جعبه وسیله، نگه دارنده گوشی و شارژر جنبه کاربردی. در ادامه با بعضی از عادی ترین شکل های جور واجور اکسسوری داخلی آشنا می شید.

یخچالی واسه مسافرها: اگه زیاد اهل مسافرت کردن هستین، داشتن یه یخچال واسه اتومبیل تون انتخاب خوبی به نظر می رسد. یخچال ها معمولا با در نظر گرفتن اینکه چند لیتری هستن، توانایی سرمایشی و گرمایشی به صورت هم زمان دارن و اینکه به برق شهری وصل می شن یا نه، از نظر قیمت در گروه های کم و زیاد قرار می گیرند.

لوازم مربوط به گوشی موبایل: گوشی موبایل به دو وسیله بیشتر از هر چیز دیگری نیاز داره؛ یکی نگه دارنده س و دیگری شارژر. هنگام خرید نگه دارنده حتما سراغ گزینه های استاندارد برید و از قبل جای اون رو مشخص کنین. واسه انتخاب شارژر هم بهتره سراغ تبدیل کننده ها برید تا اینکه یه شارژر جدید بخرین. اگه شارژر جدید گرفتید، از اصل بودن اون مطمئن شید. در آخر تلاش کنین تا جایی که امکان داره قبل اینکه سوار اتومبیل شید، گوشی رو به طور کامل شارژ کنین و تا جایی که امکان داره، واسه عمر بیشتر باتری سراغ شارژر اتومبیل نرید.

روکش صندلی: به کار گیری روکش های چرمی به خصوص به دلیل لوکس بودن اون زیاد رواج داره و روکش پارچه ای به دلیل راحتی شست و شو و ضد تعریق بودن، طرفداران پر و پا قرص خودشو نگه داشته. قبل از خرید و تعویض، حتما از نکات مربوط به راهنمای خرید روکش صندلی باخبر شید و بعد آگاهانه دست به انتخاب بزنین.

لوازم بهداشتی داخل خودرو: بعضی اکسسوری ها هم هستن که باعث می شن ماشینتون همیشه مثل یه دسته گل قشنگتر و تمیز باشه. این وسایل شامل مواردی مثل کیسه زباله، اسفنج، پد و هوله میکروفایبر، پد پولیش، دستکش مخصوص شست و شی اتومبیل و شکل های جور واجور شوینده ها می شه. کیسه یا کیف مخصوص زباله فضای داخلی رو تمیز نگه می داره و با بقیه موارد می تونید بین فاصله هر دو کارواش، درون و بیرون ماشین رو تمیز کنین و برق بندازید.

جعبه وسیله: داشتن جعبه وسیله منظم و مرتب و کیف تقسیم کننده یا دیوایدر (Divider) در خودرو باعث سروسامون گرفتن وسایل شما و دسترسی مناسب از طریق ها در زمان لازم می شه.

روکش فرمون: شکل های جور واجور جور واجور روکش فرمون در بازار هست که بسته به سلیقه های جور واجور در دسترس قرار داره. نکته مهمی که باید به اون توجه داشت راحتی، نرمی و ضد تعریق بودن این وسیله س. اگه جزو کسائی هستین که دست هاتون مرتب عرق می کنه، بهتره سراغ روکش های پارچه ای برید که کمتر باعث تعریق می شن.

اول درون، بعد بیرون

شاید شمام در مکالماتتان شنیده اید که می می گن اگه کلی به خودت برسی اما درونت ضعیف باشه، تموم تلاش ات بی فایده س. وضعیت اتومبیل هم همین طوره. اگه به ظاهر اون برسین اما ماشین از نظر فنی رسیدگی لازم رو نگیره، کار از خشت اول اشتباهه. تموم چیزایی که درباره اکسسوری خودرو گفتیم در صورتی معنا پیدا می کنن که ماشین شما از نظر فنی سالم باشه. پس همین الان دست به کار شید، قیمت شکل های جور واجور روغن موتور خودرو و ویژگی های اون رو دربیارین و با در نظر گرفتن نیازتون اول به داد مغز خودرو، یعنی موتور اون برسین. بعد هم هر چند ماه یه بار اون رو به تعمیرگاه ببرین و تعویض های لازم رو انجام بدین. بعد از رعایت این نکاته که اکسسوری هاش ارزش بیشتری پیدا می کنن و رسیدگی به اون شیرین تر می شه.

راهنمای خرید خودرو مناسب

خودروهایی که خانوما دوست دارن