اکران مستند خسرو شکیبایی بهار سال آینده

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مستند «ساکن صحرای سکوت»، «سید هادی منبتی» که این مستند رو به همراهی «جمشید مشایخی» جفت و جور کرده،در گفت و گویی در مورد اکران این مستند که در مورد زندگی و آثار زنده یاد خسرو صبر ساخته شده، گفت: مقدمات اکران مدتیه که آماده شده، مراحل اداری نمایش این فیلم به طور کامل طی شده و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،پروانه نمایش اون رو واسه اکران در سالن های سینما و پردیس های سینمایی شهرداری صادر کرده.

ایشون در جواب به سوالی در مورد زمان اکران این فیلم، گفت: «ساکن صحرای سکوت» اول قرار بود آبان ماه امسال اکران شه اما شرایط واسه اکران اون در پاییز مناسب نبود.با در نظر گرفتن اینکه پروانه نمایش این مستند بازم اعتبار داره،مشغول برنامه ریزی های جدید واسه نمایش اون هستیم و به احتمال زیاد بهار سال آینده این فیلم در پردیس سینمایی ملت به نمایش در میاد.
 

مدیر عامل موسسه تصویر شهر در مورد تعداد سینماهای نمایش دهنده این مستند در زمان اکرانش، گفت: بررسی های ما نشون داده که آثاری که مانند این مستند به موضوعات خاصی می پردازه، در طول اکران بیشتر از عرض اکران جواب میده.اگه بتونیم این مستند رو واسه یه مدت طولانی تو یه سالن نمایش بدیم و با تبلیغات مناسب مخاطبان رو از نمایش اون آگاه کنیم،بهتر از یه اکران کوتاه در چند سالن در سطح شهر هستش و بهره وری بالاتری داره.

منبتی در مورد ساخت آثاری مثل این که هنرمندان و مفاخر ملی ایران رو معرفی می کنه و ضرورت ساخت اون ها گفت: شک نداشته باشین پرداختن به زندگی تموم بزرگانی که در هر میدون ای واسه کشورمون افتخار آفریدند، می تونه در جامعه اثر خوبی بسازه و نقش موندگاری هم در جامعه از این بزرگان به جا بزاره. ضمن اینکه می تونه تشویق کننده جوانان واسه دنبال کردن راه این بزرگان باشه تا در آینده بتونن افتخارات بیشتری در کشور ما بوجود بیارن.

ایشون در ادامه  گفت: من به شخصه به ساخت اینجور آثاری علاقه مندم و «ساکن صحرای سکوت» هم با گروه خوبی ساخته شد. خانوم «الهام قره خانی» قلم شیوا و ذهن خلاقی دارن به همراه «مهرتاش مهدوی» کارای خوبی کارگردانی کرده ان و دیدن این کارا باعث شد در ساخت مستند زنده یاد خسرو صبر با این گروه همکاری کنم و گروه هم با عشق و علاقه این مستند رو ساخت. امیدوارم بتونم شخصا یا در مقام مدیر عامل موسسه تصویر شهر باز در ساخت اینجور آثاری همکاری کنم.

به گزارش روابط عمومی مستند«ساکن صحرای سکوت»در این مستند سینمایی هنرمندانی چون: جمشید مشایخی، آیدین آغداشلو، زنده یاد حمید سمندریان، داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی، دکتر اکبر عالمی، ژاله علو، مرتضی احمدی، علیرضا خمسه، جلال الدین معیریان، کیومرث پوراحمد، بیژن بیرنگ، زنده یاد مسعود رسام، مهدی صباغ زاده، احمد رضا درویش، محمود پاک قصد، مهرانه مهین ترابی، مجید جعفری، مجید جوانمرد، حسین خانی بیک، بالاترین جایگاه الدین حجازی، مهرداد صدیقیان و….به تحلیل شخصیت انسانی و هنری خسرو صبر پرداخته ان.

هم اینکه در رابطه با شخصیت خانوادگی این هنرمند، پروین کوشیار (همسر خسرو صبر) و پوریا و پوپک (فرزندان صبر)  هم سخن گفته ان.

عوامل این مستند عبارتند از:

با حضور افتخاری علیرضا عصار، گویندگان:مهران مدیری،رامبد جوون ،خوبی کریمی،شهاب حسینی،رضا رشیدپور، سام مشایخی

و ژاله علو. جفت و جور کنندگان: جمشید مشایخی، سید هادی منبتی،کارگردان: الهام قره خانی، مهرتاش مهدوی، نویسنده: الهام قره خانی،مشاور کارگردان: دکتر اکبر عالمی،مدیر تولید: سام مشایخی،تدوین:امین عابدی، هیمن بهرامی،دستیار کارگردان: علی زارعی نمینی،امور رایانه: بهنام تاجیک، عکس: شراره ایرونی،روابط عمومی: علی ظهوری راد.

خسرو صبر