اکبر عبدی در نقش یک پیرزن شمالی

به گزارش شبکه ایران حسینعلی فلاح لیالستانی که بعد از ساخت فیلم پرحرف و حدیث «میزاک» کار دیگری رو کارگردانی نکرده بود کار فیلمبرداری تازه ترین کارش «ساکن خونه چوبی» رو شروع کرد. طبق اطلاعات ارائه شده در «بانی فیلم»، اولین پلان های این فیلم به جفت و جور کنندگی حسن علیمردانی قراره امروز در شمال کشور جلوی دوربین بره.

 

لوکیشن اصلی فیلم در لاهیجانه و بیشتر صحنه های «ساکن خونه چوبی» در این شهر فیلمبرداری می شه. نکته قابل توجه درباره این فیلم حضور اکبر عبدی با گریمی به طور کاملً فرق داره. اون در فیلم لیالستانی در نقش یه پیرزن شمالی ظاهر می شه. تست گریم عبدی انجام شده و از چند روز دیگه اون جلوی دوربین شهریار اسدی میره. این واسه سومین باره که عبدی در نقش یه زن ظاهر می شه. اون تابستون امسال «خوابم می آد» رو روی پرده داشت که با استقبال روبرو شد و مدتها قبل هم در «آدم برفی» نقش یه زن رو بازی کرده بود. به غیر از عبدی در این فیلم فردوس کاویانی، سروش صحت، داریوش اسد زاده، بیژن پیشدادی، نعیمه نظام دوست و کیمیا حسینی اجرای نقش می کنن. فیلم داستان زندگی دختر بچه ای شش ساله س که علاقه زیادی به دایی اش داره. دایی اون به جبهه می رود . فیلم روایت تنهایی های دختر پس از عزیمت دایی اش به جبهه هستش.

از عوامل این فیلم سینمایی می توان به مدیر فیلمبرداری : شهریار اسدی،صدابردار: عباس رستگارپور،طراح صحنه و لباس: غفار رضایی،صداگذار: علی ابوالصدق، موسیقی: ناصر چشم آذر، طراح گریم: ایمان امیدواری، تدوین: کاوه ایمانی دستیار کارگردان و برنامه ریز: عباس شوقی ،عکاس : احمدرضا شجاعی اشاره کرد