اولین گلی که در فضا شکفت!+عکس

0 Comments

اسکات کلی،فضانورد آمریکایی حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی در توئیتر خود عکسی از اولین گلی که در فضا شکفته س.شکفتن این گل آهاری نارنجی مسئله ای مهم فضایی و قدمی دیگه واسه سفر به مریخ به حساب میاد.

اسکات کلی موفق شده که اولین گیاه رو به گل دادن در شرایط ایستگاه فضایی برسونه و این مسئله ای مهم به حساب میاد. برنامه پرورش و رشد گیاهان یکی از طرح های مهم و حیاتی تحقیقاتی فضایی واسه امکان پیاده سازی این مسئله در سفر به مریخه.

اولین گل فضا

اولین گل فضا

این گل در آزمایشگاه خاص گیاهی ایستگاه فضایی بین المللی که از دو سال پیش راه اندازی شده، شکفته س.

در این آزمایشگاه برنامه تامین غذایی خدمه ایستگاه فضایی بین المللی اجرا می شه و در دو سال فعالیت اون چند نوع گیاه در اون پرورش یافته که گونه ای از کاهوی خوراکی از اون جمله س. محققان با پرورش این گیاهان روند، رشد گیاهان در شرایط فضا و بدون نور رو مطالعه و بررسی می کنن.

این آزمایشگاهای گیاهی هم اینکه واسه پرورش گیاهان خوراکی در سفرهای طولانی فضایی که در برنامه های فضایی روسیه و آمریکا قرار داره بکار گرفته می شه. یکی از مهمترین رقابت های سفر به مریخ کاشت و تولید منابع غذاییه. به خاطر دوری فاصله مریخ در ماموریت سفر به سیاره سرخ فضانوردها امکان بردن موادغذایی کافی از زمین به این سیاره رو ندارن.

همه چیز درباره موجودات فضایی و یوفوها

ظاهر موجودات فضایی چیجوریه؟

خبرآنلاین فضا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *