اولین مجری محجبه در تلویزیون مصر / عکس

واسه اولین بار بعد از چهار دهه، دیروز در بخش اخبار نیمروزی در تلویزیون مصر، یه مجری زن محجبه، در مقابل دوربین ظاهر شد.
واسه اولین بار در تلویزیون رسمی مصر، دیروز یکشنبه یه مجری زن باحجاب جلوی دوربین ظاهر شد. این اقدام از زمان شروع به کار این شبکه دولتی در سال ۱۹۶۰ بی سابقه س.

 

براساس این گزارش، این نشون دهنده تغییر در رسانه رسمی دولت مصر از زمان سقوط رژیم مبارک در فوریه ۲۰۱۱ه.
«فاطمه نبیل» واسه اولین بار در شبکه یه تلویزیون مصر تو یه بخش خبری نیمروزی در حالی که با پوششی مشکی، یه روسری سفید بر سر داشت، ظاهر شد.
ایشون در گفت وگو با الجزیره، بیان امیدواری کرد که این اقدامش گشایشی واسه همه باشه چون خیلی از روزنامه نگارا و خبرنگاران محجبه هستن که لیاقت و توانمندی لازم واسه حضور در صدا و سیما رو دارن.
فاطمه در گفت وگو با روزنامه «الحریه و العداله» وابسته به اخوان المسلمون مصر گفت: حالا دیگه انقلاب به رسانه های مصر رسیده.

 

گفته می شه که در دوران حکومت حسنی مبارک، رئیس جمهور مخلوع مصر، مقرراتی غیررسمی علیه پوش,ندن موی سر واسه مجریان زن وجود داشت و افراد محجبه حق نداشتن در مقابل دوربین ظاهر شن اما در پشت دوربین می تونستن مشغول به کار باشن.
«صلاح عبدالمقصود» وزیر اطلاع رسانی مصر وابسته به جماعت اخوان المسلمون مصر، شنبه گذشته اعلام کرده بود که دلیلی واسه جلوگیری از حضور زنان محجبه در مقابل دوربین در بخش های خبری تلویزیون نمی بیند.

ایسنا زن محجبه