اولین تصاویر از دکورهای انتخاباتی

به زودی و با گرفتن صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، رسانه ملی وارد فاز جدیدی از تولید و پخش برنامه های تبلیغاتی می شه.

طبق این گزارش، در انتخابات دوره گذشته یکی از برنامه های پرمخاطب تلویزیون مناظره ها بود که تونست میلیون ها مخاطب رو در سراسر دنیا به خود اختصاص بده.

اما امسال هنوز برگزاری مناظره ها در هاله ای از ابهامه. یکی از دلایل اون هم تعداد کاندیداهاییه که ثبت نام کرده ان. البته وجود بعضی حاشیه ها در مناظره گذشته هم مزید بر دلیله و همین امر موجب شد تا رسانه ملی در این مورد کمی دست به عصاتر حرکت کنه.

اجرای مناظرات تلویزیونی هم یکی از موارد دیگه ایه که از اهمیت بالایی برخورداره. به نظر می رسد تلویزیون واسه انتخابات سال ۹۲ تصمیم گرفته از جمعی از مجریان خبره خود که هنوز اسامی اونا اعلام نشده، جهت برگزاری گفت وگوهای انتخاباتی استفاده کنه و واقعا هر گفت وگویی در قالبی مشخص و خاص به روی آنتن بره.

به همین خاطر ساخت دکورهای انتخاباتی هم شروع شده و الان چهار دکور واسه برنامه های انتخاباتی مراحل ساخت خود رو سپری می کنن.

دکور اول که واسه گفت وگوهای اصلی کاندیداهاست، دکور اصلی حساب می شه که در استودیو شماره ۱۱ ساخته می شه. این استودیو همون استودیوییه که برنامه های نود، هفت و دیروز، امروز، فردا هم از اونجا به روی آنتن می روند.

این دکور که دکور اصلی حساب می شه، طراحی و قطعات اون ساخته شده اما هنوز وارد فاز ساخت نشده.

قراره نامزدها در این استودیو، به شکل برنامه ای که از شبکه یه پخش می شه، به صورت دسته جمعی حاضر شن و برنامه هاشون رو واسه مخاطبان اعلام کنن.

استودیوی شماره ۱۴ محل دیگه ایه که ساخت دکور برنامه های انتخاباتی در اون شروع شده و تصاویری از مراحل ساخت اون رو در این گزارش می ببینن:

 

 

این دکور با رنگ آبی و المان هایی از معماری سنتی و ترکیب اون با طرح هایی مدرن قراره پس زمینه کاندیداها قرار بگیره.

 

دکور استودیوی شماره ۱۴ اولین دکوریه که آماده می شه.

 

این دکور واسه برنامه ای در شبکه یه سیماست. در این برنامه قراره هر کاندیدا به مدت نیم ساعت و با حضور یه مجری به سوالات مردم جواب دهد. واقعا مجری در این برنامه سوالاتی رو خواهد پرسید که الان رسانه ملی از راه فراخوان عمومی از مردم دریافت می کنه.

شبکه سه به عنوان شبکه اصلی جوانان هم دارای خاص برنامه ای خاص واسه خوده. در این خاص برنامه که سومین دکور واسه اون ساخته می شه، قراره سوالات جوانان از کاندیداها مطرح شه.

در این برنامه هم یه مجری هستش که سوالات قشر جوون رو که اصلی ترین گروه سنی جامعه رو تشکیل میدن، از کاندیداها به صورت فردی می پرسد.

اما شبکه چهار سیما به عنوان شبکه فرهیختگان هم در انتخابات ۹۲ واسه خود صاحب سهمه و دکور اون در تالار خورسید سالن همایش ها ساخته شده. شبکه چهار که شاید مجری برنامه هاش «رضا پورحسین» مدیر شبکه چهار و مجری مناظرات سال ۸۸ه، می خواد در بخش های تخصصی تری وارد عمل شه.

در کنار این شبکه های اصلی، شبکه تلویزیونی جام جم هم خاص برنامه هایی رو با حضور کاندیداها داره که خاص ایرانیان ساکن خارج از کشوره. در این برنامه کاندیداها برنامه های خود رو واسه ایرانیانی که در سراسر دنیا پراکنده شده ان، اعلام می کنن.

در کنار برنامه هایی که در بالا به اونا گفته شد، گفت وگوی خاص خبری هم که هر شب حدود ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما به روی آنتن می رود، برنامه هایی خاص انتخابات ریاست جمهوری داره. علاوه بر کارشناسان و منتقدان میدون های جور واجور، کاندیداهای ریاست جمهوری هم حضور پیدا می کنن و به گفت وگو با مجری برنامه می پردازن.

انتخابات ۹۲