اولین بلندگوی ضدآب جهان با فناوری بلوتوث

بلندگوی ضد آب ECOXBT می تونه با به کار گیری فناوری بلوتوث از گوشی موبایل یا ام.پی.تری پلیر امواج صدا رو دریافت و اون رو در حالی در آب پخش کنه که دستگاه اصلی در جایی امن و دور از آب قرار گرفته.

 

گوش دادن به صدای آروم بخش موسیقی در کنار امواج آب می تونه تجربه خوبی باشه به شرط اینکه باعث خرابی گوشی موبایل یا ام.پی.تری پلیر باارزشتان نشه. واسه این کار می تونید از شکل های جور واجور مختلفی از ام.پی.تری پلیرهای ضدآبی که در بازار وجود دارن، استفاده کنین یا اگه به دنبال ابزاری هستین که گوشی موبایل شما رو از اثرات داغون کننده رطوبت حفظ کنه، از پوشش ضدآبی واسه اون استفاده کنین که بلندگو هم داره. اما تازه تر از همه این وسیله ها بلندگوی ضدآب ECOXBTه که موسیقی رو به کمک فناوری بلوتوث از گوشی موبایل شما یا ام.پی.تری پلیری که به این فناوری مجهزه، دریافت و در حالی اون رو در آب پخش می کنه که دستگاه اصلی در جایی امن و دور از آب قرار گرفته.

برگ برنده این دستگاه تازه امکان استفاده اون از فناوری بلوتوثه که امکان دور نگه داشتن وسیله الکترونیک اولیه رو از آب جفت و جور می کنه. به کار گیری این بلندگوها باعث می شه به کار گیری گوشی موبایل یا ام.پی.تری پلیری که ضدآب نیس در دور و بر اون ممکن شه، در حالی که همراه داشتن این وسیله ها درون پوشش های ضدآب، وقتی که خودشون خیلی نسبت به نفوذ اون مقاوم نیستن، در خیلی از موارد می تونه دردسرآفرین باشه. با این حال محدودیت هایی هست و فرد تنها می تونه در محدوده فرستادن امواج بلوتوث به صدای موسیقی گوش بده. به خاطر همین ECOXBT با اینکه می تونه واسه گوش دادن به موسیقی در استخر ایده آل باشه، خیلی مناسب استفاده در اقیانوس نیس.

   

یکی دیگه از مزیت های  ECOXBT می تونه به کار گیری اون مانند اسپیکر تلفن واسه جواب به تماس ها باشه. علاوه بر این این وسیله خیلی راحت روی آب شناور می شه و لازم نیس نگران غرق شدن اون باشین یا واسه پیدا کردن این بلندگو به اعماق آب شیرجه بزنین.

برابر اعلام سازندگان ECOXBT این بلندگوی ضدآب که بوسیله لایه لاستیکی کلفتی مواظبت می شه، بسیار جون سخته و وقتی که ضربه می خورد هم به پخش صدا ادامه میده. بیشترین حد ضربه ای که ECOXBT می تونه تحمل کنه، هنوز اعلام نشده.

این بلندگو حدود ۶۸۰ گرم وزن، ۲۳ سانتیمتر طول و ۱۰ سانتیمتر عرض داره و عمق اون کمتر از ۸ سانتیمتره. در این فضا دو بلندگو که هر کدوم ۵ سانتیمتر طول دارن، قرار گرفته ان که صدا رو به طور کامل در دور و بر پخش می کنن.

شرکت ECOXGEAR که سازنده این دستگاهه، از یه باتری لیتیوم قابل شارژ در اون استفاده کرده که می تونه تا ۱۰ ساعت با بلندی صدای متوسط انرژی لازم بلندگوها رو تأمین کنه. این باتری با به کار گیری برق شهری متناوب در ۲ ساعت به طور کامل شارژ می شه.

هنوز قیمت و زمان ورود این دستگاه به بازار اعلام نشده؛ اما کارشناسان احتمال میدن ECOXBT با قیمتی حدود ۱۰۰ دلار و به زودی وارد بازار شه.

بلوتوث