اوباما تهدید به جنگ کرد

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا امروز طی اظهاراتی، ضمن تأکید بر ضرورت رسیدن به توافق با ایران، یادآوری کرد که زمان در حال گذره و «پنجره دیپلماسی در حال بسته شدنه».

 

 

 

اوباما که تو یه کنفرانس خبری مشترک با «دیوید کامرون»، نخست وزیر انگلیس سخن می گفت، ادعا کرد تمایل ایران، وقت کشی و تأخیر انداختن در مذاکراته.

 

در همین رابطه، روزنامه «گاردین» که بخشایی از سخنان اوباما رو نقل کرده، از قول ایشون نوشت: «فکر می کنم اونا باید بدونن… که پنجره حل این موضوع به روش دیپلماتیک در حال بسته شدنه».

 

 

ایشون هم اینکه گفته: «ما هر کاری که بتونیم انجام می دیم تا این موضوع رو به روش دیپلماتیک حل کنیم؛ اما در آخرً ما باید با کسی در اون طرف میز مواجه باشیم که این موضوع رو جدی بگیره و من امیدوارم نظام ایران این رو درک کنه».

 

 

اظهارات اوباما در حالی مطرح می شه که روزنامه روسی «کامرسانت» هم امروز خبر داده بود «هیلاری کلینتون»، وزیر امور خارجه آمریکا از راه همتای روس خود اولتیماتومی به ایران فرستاده و مذاکرات پیش رو با ۱+۵ رو آخرین شانس ایران واسه جلوگیری از جنگ دونسته.

 

 

آمریکا و دیگه کشورای غربی طی روزای گذشته وارد فاز جدیدی از سیاستای خود در مورد ایران شدن که طی اون با تأکید بر اهمیت مذاکرات آینده، تلاش دارن ایران رو راضی کنن که به هر راه ممکن باید این مذاکرات به توافق منتهی شه. این در حالیه که پیش شرطای مطرح شده از طرف خود اونا، چشم انداز مذاکرات رو مبهم می سازه. 

 

منبع:tabnak.ir

 

 

تهدید تهدید به جنگ