اهمیت منو در کافی‌شاپ و رستوران‌ها

0 Comments

منو دسته بندیای مشخصی داره. براساس وعده هایی که در رستوران یا کافه عرضه می شه و براساس نوع غذاهایی که در اون جا طبخ می شه. پربیراه نیس اگه بگیم اولین مواجه مشتری با غذا، از راه همین منو شکل میگیره. منو باید بتونه بدون اینکه شلوغ و گمراه کننده باشه، مشتری رو راهنمایی کرده و به اون اطلاعات لازم و کافی رو بده.

منوها می تونن غیر از قیمت و اسم غذاها، اطلاعات به درد بخور دیگری هم به افراد بدن و انگار می تونن معرف روح و شخصیت رستوران یا کافه باشن. از راه منوه که افراد می تونن از نوع مواد اولیه به کار رفته در غذاها و شیرینیا اطلاع پیدا کنن و کیفیت اونا رو حدس بزنن. بهتره منو در صورت نیاز هشدارهای لازم رو هم به مشتریا بده. به طور مثال نکته های موردنیاز درباره گوشت مورد استفاده یا اندازه به کار بردن قند در دسرهای ارائه شده.

m1

از طرفی واسه جلب رضایت مشتری، منو باید کامل باشه. به طور مثال کیکا و شیرینیای عرضه شده در کافه ها یا لیست پیش غذا، غذاهای اصلی و دسرها در رستورانا. رستورانی رو در نظر بگیرین که دسرهای دندون گیری نداشته باشه. شما حتی با خوردن خوشمزه ترین غذا در این رستوران، کافیه دلتون بخواد دسر سفارش بدین اما با منوی مناسبی روبه رو نشید، اون وقت خاطره تون از اون شب ناقص باقی می مونه. یا به یه کافه برید و هوس کیک هویج کرده باشین. کافه محیط خوبی داره، پیش خدمتان مودبی در اون کار می کنن و چای خوش طعمی هم می تونین سفارش بدین اما وقتی کیک هویج ندارن، حس خوب شما کامل می شه؟ یا تو یه حالت ناجور دیگه ممکنه کیک هویج داشته باشن اما با امتحان کردن اولین تیکه کیک متوجه کهنگی یا طعم بدمزه اون بشوید. اون وقت دوباره به اون کافه سر میزنین؟

اینا همه قدمای اولیه در مورد منو بودن. در قدمای بعدی کیفیت اجناس ارائه شده که تضمین کننده حضور دوباره مشتری در رستوران یا کافه شما هستش. اجناس ارائه شده باید بهداشتی بوده و اصول سلامتی در تولید اونا دید شده باشه. دسرهایی رو در نظر بگیرین که بوی نا میدن و طعم کاغذ. شما اون کافه یا رستوران رو به دوستای خود معرفی می کنین؟

بهترین انتخابا واسه منوی شما

پس اگه صاحب کافه یا رستورانی هستین، بهتر از هرکی دیگه ای می دونین که باید واسه منوی خود انتخابای خوبی داشته باشین. ما به شما اجناس کیک تی اس (Cake TS) رو پیشنهاد می کنیم. این اجناس عمر نگهداری پنج روزه و یه هفته ای دارن و در مدلا و طعمای مختلفی ارائه می شن.

m3 m2

کیک تی اس به استانداردهای بهداشت و سلامت وفاداره. چیزی که منتهی به حضور این اجناس در خیلی از کافی شاپا، رستورانا، سفره خونه های سنتی، بوفها، هتلا، مجموعه های ورزشی، بیمارستانا و تالارهای جشن و مهمانی شده.

یکی از دلایل این موفقیتا و تبدیل شدن به برندی موفق در بخش تولیدات مناسب و باکیفیت اینه که کیک تی اس واسه تولید شیرینیا و کیکای خود از تازه ترین و مرغوب ترین مواد اولیه موجود در بازار بهره میگیره. به طور مثال شکلات استفاده شد در کیکای تی اس از نوع «بلکودا» تولید شده در کشور بلژیکه که از بهترینا هستش.الان دسرهای متنوعی به شکل شکلای جور واجور کیکای شکلاتی، میوه ای، چیزکیکای زیاد، مافین، تارت و پای، موس و ترامیسو از راه کیک تی اس تولید می شن. این دسرهای جور واجور طعمای وسوسه برانگیزی دارن. اصلا مگه می شه به همین راحتی از نوعای جورواجور کیکای میوه ای، هویج، کاپوچینو، مکزیکی، پروفیترول، گرین تی، پای سیب، کیک کارامل اسفنجی، کیک پره بادام، رولت شکلات، پان شکلات، براونی، مافین سفید شکلاتی و مافین مخلوط، مینی تارت میوه و شکلات، کیک گردوی خونگی، کیک آلبالوئی، کیک برشی کارامل و شکلاتی چشم پوشید و گذشت.

دیگه از شکلای جور واجور چیزکیکای تی اس مانند چیزکیک ماربلد، برولو، نیویورکی، چیزکیک نوتلا، چیزکیک توت فرنگی و کارامل و چیزکیک مارس چیزی نمی گم. اگه دنبال دسرهای جور واجور بیشتری بودین؛ می تونین موسای تی اس رو امتحان کنین یا دسر لاته ماکیاتو یا کیک کریسپی یا کیک مارسبان رو. با این همه اگه شما دسر خاص دیگری رو می خواستین؛ می تونین اونو به کیک تی اس سفارش بدین.

بد نیس بدونین کیک تی اس ((Cake TS کلیه سفارشا رو از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعدظهر ثبت می کنه. لیست سفارشات بعد ازظهر همون روز به واحد تولید کارخانه فرستاده میشه و اینجوری محصول مورد نظر در چرخه تولید قرار میگیره. سفارشای آماده صبح روز بعد از راه خودروهای ون سردخانه دار که مخصوص حمل شیرینی هستن، واسه سفارش دهنده ارسال می شن. پس در این شرکت هیچ محصولی بدون سفارش رسمی تولید نمی شه. که نتیجه اون، اینه که هیچ کدوم از این تولیدات ذخیره و انبار نمی شن.

اگه شما کافه یا رستوران دارین واسه سفارش اجناس تی اس می تونین به قنادی ناتلی در خیابون سهروردی سر بزنین یا به سایت کیک تی اس مراجعه کرده و راه های تماس با این شرکت رو جستجو کنین.

چیجوری یه پاستای سالم بپزیم؟

غذاهای بهاری از طبیعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *