اهمیت تاریخ انقضا در خرید لوازم آرایشی

Makeup Expires

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در هنگام خرید لوازم آرایشی باید به آن دقت کنید تاریخ انقضای محصولات است.

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ انقضای لوازم آرایش چقدر برای شما اهمیت دارد؟ شاید عبارت تاریخ انقضا را بیشتر در مورد مواد غذایی جدی بگیرید و به هنگام خرید محصول آرایشی به انقضای آن بی‌توجهی کنید. اگر شما از آن دسته هستید که کشوهای خود را پر از لاک‌های رنگارنگ می‌کنید و برس های آرایشی خود را مدت‌ها نگه می‌دارید، این مطلب را بخوانید.

ریمل و خط چشم مایع

طبق اصل انقضای لوازم آرایش، ریمل و خط چشم مایع را باید زود هنگام تعویض کنید. برخی از بانوان از چنین محصولاتی به‌صورت روزانه استفاده می‌کنند. اما اگر استفاده کمتری دارید، به توصیه کارشناسان پس از ۲ یا ۳ ماه باید آن را تعویض کنید.

برس ها و دسته‌های موجود در این محصولات درگذر زمان باکتری‌های متنوعی را جذب می‌کنند. این ویژگی منفی، برای سلامت شما تبعات بدی به دنبال خواهد داشت.

کرم پودر

کسانی هستند که کرم پودر خود را به‌صورت نوبتی استفاده می‌کنند. در تقسیم‌بندی ارائه شده از سوی نویسنده متن اصلی، برخی یک کرم پودر را به فصل‌های گرم (جهت برنزه کردن) و کرم پودر دیگری را به فصل سرد سال اختصاص می‌دهند. در چنین حالتی، می‌توانید در بازه‌های ۶-۱۲ ماهه از کرم پودر خود استفاده کنید. اما اگر درِ چنین محصولی را بازکرده و مدتی از آن استفاده نکردید، توصیه می‌کنیم آن را دور بریزید. البته محصولات در بسته، تا دو سال قابل استفاده هستند.

کانسیلر

کانسیلر ماندگاری بیشتری نسبت به کرم پودر ها دارد. اگر در کانسیلر خود حالت ماسیدگی مشاهده کردید آن را تعویض کنید. به توصیه کارشناسان، استفاده بیش از ۱۲ ماه برای کانسیلر توصیه نمی‌شود.

انقضای لوازم آرایش شامل رژ لب و برق لب هم می‌شود

رژ لب از رایج‌ترین محصولات آرایشی است و حتی در ملایم‌ترین آرایش‌ها جایگاه ثابتی دارد. اما طبق اصل انقضای لوازم آرایش، حداکثر می‌توانید ۲ سال از این محصول استفاده کنید. البته به باور کارشناسان، برق لب را پس از یک سال باید تعویض کنید

لاک ناخن

شاید سخت‌ترین جدایی خانم‌ها با لاک ناخن باشد. خانم‌های بسیاری کشویی پر از لاک دارند. به توصیه کارشناسان، محصولات درجه یک لاک ناخن تا ۲ سال قابل استفاده هستند. اما اگر در یکنواختی بافت مایع لاک ایرادی پیدا کردید، آن را دور بیاندازید.

لوازم آرایش پودری

پنکیک، سایه چشم و رژ گونه همگی در این دسته قرار می‌گیرند. اگرچه تمامی لوازم آرایش پودری به مدت ۲ سال قابل نگهداری هستند، باید برس ها و لوازمش را تمیز نگه دارید.

برس های آرایشی

انقضای لوازم آرایش در مورد برس آرایشی هم صدق می‌کند. با مراقبت هفتگی و رسیدگی به آن‌ها می‌توانید چند سالی از این برس ها استفاده کنید. آن‌ها را به‌خوبی شستشو داده و در جایی خشک نگه دارید. اگر احساس کردید نواحی دور برس ها کمی خشک شده یا موهایش شروع به ریختن کرد، وقت تعویض آن فرا رسیده.

سخن آخر

انقضای لوازم آرایش چقدر برای شما مهم است؟ شاید به بهانه نگذشتن تاریخ انقضای یک محصول آرایشی باز هم به استفاده از آن ادامه می دادید، هرچند که در دل خود می دانستید آن کیفیت اولیه خود را باخته. طبق اصل انقضای لوازم آرایش، هر محصول آرایشی تاریخ انقضای مشخصی دارد و باید به نشانه های پایان زمان مصرف آن توجه کنید.

خبر خوش اینکه پس از خواندن این مطلب، باز هم به خرید خواهید رفت. چه بهتر که با دانستن تاریخ مصرف هر محصول، به میزان کافی و بهینه تر خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *