انگیزه کارکنان در سازمان چگونه از بین می رود؟

0 Comments

چه یه کار و کاسبی کوچیک محلی و چه یه سازمان بزرگ بین المللی فرقی نمی کنه، اگه کارکنان انگیزه لازم رو نداشته باشن کارا خوب پیش نمیره!

به گزارش آلامتو و به نقل از بیزینس ترن؛ اگه می خواهید محیطی رو واسه کارکنانتون جفت و جور کنین که در اون بتونن شکوفا شن، محیط کار خود رو بررسی کنین تا مطمئن شید این قاتلان انگیزه در اون حضور ندارن.

۱. افراد سمی

اگه تابه حال با آدما به درستیً سمی وقتی رو سپری کرده باشین، می دونین که چقدر اون ها می تونن خراب کننده و طاقت فرسا باشن. افراد سمی جوی منفی می گسترانند و مانع از شکل گیری فضایی مثبت می شن. بذارین اون ها خونه ای جدید واسه خود پیدا کنن – یا اگه همچین چیزی ممکن نیس مطمئن شید سیاست ها و نظارت هایی واسه دست کم کردن آسیب های اون ها وجود داشته باشه.

۲. از دست دادن پیشرفت حرفه ای

همه نیاز دارن احساس کنن چیزی یاد می گیرند و رشد می کنن. بدون اون، محیط کار ایستا و ملال انگیز می شه. پیشرفت حرفه ای واسه هر کدوم از کارکنانتون به اون ها اجازه می دهد که در راه های شغلی خود رشد کنن و هم اینکه بدونن که هم سازمان و هم شما در موفقیت اون ها سرمایه گذاری کرده اید.

۳. نبود چشم انداز

چشم اندازی که به وضوح بیان شده جهت ها رو مشخص می کنه و اجازه می دهد افراد بدونن روی چی تمرکز کنن. بدون اون، حتی بهترین کارکنان تاثیر کمتری دارن چون اگه درکی از تصویری کلی نداشته باشین رشد و پیشرفت سخته.

۴. اتلاف وقت

اگه محیط کارتون از اون دسته محیط هاییه که در اون جلساتی بدون هیچ دلیل واقعی ای تشکیل می شن و ایمیل هایی با اطلاعات نامربوط به همه ارسال می شن، احتمال اون زیاده که کارکنتان به شدت احساس درموندگی کنن. با ارزش قائل شدن واسه وقت افراد نشون بدید که واسه خود اون ها ارزش قائل هستین.

۵. ارتباطات کم

وقتی ارتباطات ضعیفه، افراد نصف وقت خود رو صرف حدس و فکر می کنن، امور حیاتی ندیده گرفته می شن، کارای غیرضروری چندین بار تکرار می شن، اطلاعات منتقل نمی شه و شایعه هایی خراب کننده شکل می گیرند. همه از یه جریان شفاف ارتباطات فایده می برند.

۶. مدیریت عمودی

اگه بتونین موقعیتی رو به خاطر بیارید که در اون به ایده ها و دروندادهای شما بها داده نشده باشه یا حتی شنیده نشده باشن، موقعیتی که در اون به شما گفته ان «سکوت کن و چیزی رو که من می گویم بکنه»، براتون قابل درکه که چقدر سخته در اینجور موقعیتی کاری بیشتر از دست کم توانتان انجام بدین. هرچقدر همکاری بیشتر باشه، افراد بیشتر خود رو سهیم می دانند و انگیزه بیشتر می شه.

۷. نبود تشکر

وقتی که سخت کوشی یا یافته های فوق العاده ارج نهاده نشن، وقتی که حتی تشکرهای روزمره بیان نشن، افراد رفته رفته بی انگیزه و بی فرق می شن. شما می تونید بدون صرف حتی یه ریال به کارکنانتون جایزه بدید؛ این می تونه به سادگی گفتن یه «متشکرم.» باشه.

۸. رهبری بد

رهبران بد به همه اعضای تیمشون و کل سازمانشون آسیب می رسونن. حتی بهترین کارکنان واسه پیشرفت به رهبری موثر نیاز دارن. با ارتقا مهارت های رهبری خودتون شروع کنین، بعد واسه همه سطوح بهترین رهبران رو استخدام کنین و پرورش بدید. این بهترین کاریه که می تونید واسه بهبود محیط کارتون واسه همه انجام بدین.

اگه هر کدوم از این قاتلان کشنده رو در محیط کارتون دیدید، این به شما بستگی داره که هر کاری رو که در توانتانه انجام بدین تا به جزئی از راه حل تبدیل شید. یادتون باشه، افراد فوق العاده مدت زمان زیادی رو در محیط های کاری بد نمی مانند.

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

چیجوری اراده قوی داشته باشیم؟

افزایش انگیزه بیزینس ترن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *