انگیزه مالی دلیل ازدواج پسران با دختران بزرگتر از خود

0 Comments

دکترمصطفی اقلیما در گفت وگو با ایسنا، درباره دلیل گرایش پسران به ازدواج با دختران بزرگتر از خود، اضافه کرد: پسران به دلیل شرایط مالی دختران بزرگتر از خود به ازدواج با اونا تمایل پیدا کردن، حتی اگه اینجور ازدواجی بین جوانان اتفاق بیفته، اصل مالی داره. در این شرایط دختر از نظر درآمد و امکاناتی مانند مسکن، شرایط بهتری از پسر داره.

این جامعه شناس اضافه کرد: معمولا پسران با انگیزه به کار گیری امکانات مالی دختر بزرگتر از خود، با اون ازدواج می کنن و پیش خود میگن هر وقت که مایل به ادامه این زندگی نبودیم، زن رو رها می کنیم یا از اون طلاق می گیریم. دخترائی هم که تن به اینجور ازدواجی میدن، می دونن که امکان داره زندگی اونا به طلاق برسه و با انگیزه برخورداری از یه بچه، به اینجور ازدواجی رضایت میدن.

ایشون فشار جامعه روی دختران مجرد رو یکی دیگه از دلیلای ازدواج اونا با پسران کوچکتر از خود دونست و گفت: دختر اگه سالای پایانی جوونی خود رو طی کرده باشه به دلیل مجرد موندن، جامعه به اون فشار می آورد؛ اما اگه ازدواج کنه و حتی طلاق بگیره، اینجور فشاری رو تجربه نمی کنه؛ چون که اون پس از طلاق معمولا دارای شرایط کاری و مالی مطلوبیه و از این نظر دچار مشکل نمی شه.

این جامعه شناس درباره آسیبای احتمالی ازدواج پسران با دختران بزرگتر از خود، اعلام کرد: هم دختر و هم پسر آگاه هستن که امکان جدایی در اینجور ازدواجی هست. به خاطر همین دچار مشکلات روحی مانند مشکلاتی که زن و شوهر جوون پس از طلاق دارن، نمی شن؛ البته واسه کودکانشون قبول کردن جدایی پدر و مادرشون مشکله. شاید ۵۰ سال آینده اونا خیلی راحت بتونن با طلاق والدین شون کنار بیان، ولی اینجور شرایطی در حال حاضردر ایران حکم فرما نیس.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *