انواع وسایل برای کشیدن خط چشم

0 Comments

eye-liner

آرایش چشم مهم ترین بخش از آرایش صورت است و اگه هنوز تموم لوازم آرایشی موجود واسه چشماتون رو امتحان نکردین ممکنه زیباترین آرایش ممکن رو از دست داده باشین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ تابستون امسال، خط چشما ضخیمتر از همیشه هستن و به نظر می رسد که این روند تا چند فصل دیگه هم ادامه داشته باشه. اما با این همه گزینه متفاوت واسه خط چشم، انتخاب بهترین اونا می تونه کاری غیر قابل تحمل باشه. کدوم واسه چشمهای دودی بهتره؟ واسه داشتن چشمهای گول زننده و گیرا چیکار می کنین؟ واسه ظاهری حیرت انگیز واسه شب چیجوری؟

اینا وقتی معنا پیدا می کنن که شما شکل های جور واجور فرمولاسیون خط چشمها رو بشناسین و بدونین هر کدوم چیکار می کنه. اینجا به چند محصول موجود نگاهی می اندازیم تا ببینیم اونا چیجوری به شما کمک می‎کنن تا ظاهری داشته باشین که همه درباره اش حرف می زنند. بیایید به شما بیاموزیم.

خط چشم مدادی

مدادها باید در هر کیف لوازم آرایشی موجود باشن. واسه داشتن آرایشی ملایم و محو تا عمیق و داستانی، به کار گیری مداد، کار ساده ایه و انتخاب درستی واسه تازه کارا و هم حرفه ای ها هستش. خط چشمهای مدادی به شما امکان میدن تا داخل چشم و دور خط مژه رو مداد بکشین، می تونن واسه پر رنگ کردن سایه چشم هم بکار روند.

در شکل های جور واجور فرمولاسیون جور واجور از فرمول مومی عادی تا سرمه سنتی وجود دارن و حالا شکل های جور واجور موندگار ضد آب اونا هم هست. نکته مهم در مورد مدادها اینه که مطمئن باشین فرمولی رو انتخاب کنین که در محیط شما در آرایشتان کارایی داشته باشن. واسه داخل چشم، ارجحیت با سرمه یا خط چشمهای ضد آبه چون هر دو موندگار بوده و خوب با رنگدونه ها ترکیب شده ان. همیشه مطمئن شید مداد شما تیز و بهداشتی باشه. اون رو مانند مداد نوشتن بگیرین و واسه کشیدن شکل مورد نظر خود، از تموم سر اون استفاده کنین نه فقط نوک اون.

خط چشم مایع

خط چشمهای مایع، یه محصول آرایشی سنتی هستن. اول واسه استفاده در فیلمها ساخته شدن و بخش جدانشدنی آرایشهای دهه پنجاه و شصت میلادی بودن. خط چشمهای مایع واسه داشتن چشمهای گربه ای، با ضربات ملایم رنگ و هر گونه خط تیز یا اشکال گرافیکی که در این فصل می ببینن، فوق العاده ان.

این خط چشمها که شامل رنگدونه های بسیار هستن، نسبت به دیگر شکل های جور واجور اون، حجم کمتری نشون میدن و کمی تخت به نظر می رسند اما با ترکیب با دیگه فرمولاسیونها می تونن به ظاهر پر حجمتری برسن. خط چشمهای مایع، دست محکم تر و استفاده دقیقتری می طلبند. واسه کنترل اونا از شکل های جور واجور جدیدتر با اپلاکاتور مدادی رو امتحان کنین. نکته دیگه واسه استفاده راحتتر اونا: اول شکل رو با یه سایه خاکستری بسازین و روی اون خط چشم مایع خود رو بزنین.

خط چشم ژلی

وقتی صحبت از خط چشمهای ژلی در مقابل خط چشمهای مایع سنتی می شه، بحث داغی درمی گیرد، اما من باور دارم اونا قابل جانشین شدن با هم نیستن. هر کدوم ویژگیها و سطح متفاوتی دارن. دوستداران خط چشم مایع نمی تونن از خط تیزی که این خط چشمها ایجاد می کنن بیخیال شن. خط چشم ژلی رو با انعطاف و آزادی بیشتری می توان استفاده کرد چون به شما امکان میدن خطی رو که می خواهید با مقدار تاثیر دلخواه بسازین.

خط چشمهای ژلی هم اینکه واسه کسائی که مهارت کافی واسه کار با شکل های جور واجور مایع اون رو ندارن، ساده تره. اونا دست شما رو واسه ایجاد خطوط پهنتر یا ملایمتر یا حالت دودی باز می گذارن. من به کار گیری خط چشم ژلی رو واسه استفاده در طول خط مژه دوست دارم چون مژه ها رو پهنتر نشون میدن. ژله ها ماندگارتر و ضد آب هستن اما برخلاف مایع نیاز به به کار گیری یه برس هم دارن.

خط چشم کرمی

خط چشمهای کرمی، خویشاوند نزدیک خطهای ژلی هستن. اونا موندگاری و پوشش ژله ها رو ندارن اما بسیاری هنرمندان خط چشم کرمی رو جایگزینی واسه خط چشمهای ژلی می دانند.

خط چشم پودری

خط چشمهای پودری، امکانات بی پایانی به شما میدن و با بسته بندی های متفاوتی عرضه می شن. می تونید اونا رو با سایه چشم مورد علاقه خود بکار برده و مثل همه دیگه خط چشمها، با یه برس زاویه دار سفت استفاده می شن. این به شما امکان می دهد ردیفهای بی پایانی از رنگها و بافتها بسازین تا به آرایش مورد نظر خود برسین. پودرها واسه آرایش دودی ایده آل بوده و موندگاری بالایی دارن.

هم اینکه می تونید اونا رو با دیگه شکل های جور واجور خط چشم ترکیب کنین تا به آرایش ستاره ها روی فرش قرمز دست پیدا کنین. آدما از دوره مصر باستان از رنگدونه ها واسه آرایش چشم خود استفاده می کرده ان و شاید هیچ آرایشی موثرتر از داشتن چشمون موثر نباشه. تو یه حرکت سریع، خط چشم می تونه به چشمون شما حالت دهد و به اون عمق و بعد ببخشد. هرچند هر فرمولاسیونی ویژگی و امتیازات خود رو داره، پیشنهاد من اینه که چند فرمولاسیون رو با هم ترکیب کرده تا نه فقط آرایش ماندگارتر بلکه ظاهر و تأثیری فراموش نشدنی داشته باشین.

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

چیجوری خط چشم گربه ای بکشیم؟

آرایش صورت آرایش چشم مجله تناسب اندام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *