انواع مختلف عسل

نوعای جورواجور عسل

رنگ، طعم و حتی عطر گونه های خاصی از سل به شرط منبع شهد گلیه که زنبور از اون تغذیه می کنه. تنوع رنگ تقریبا از طیف بی رنگ تا قهوه ای تیره ادامه داره، تنوع طعم اون از ملایم و مورد پسند تا گیرا و غلیظ و قوی متغییره و حتی عطرعسل هم رایحه بعضی از گل ها رو تو ذهن تداعی می کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از شهدستان ؛ غنچه های یه گل در منطقه ای برابر ممکنه هرسال شهد های تقریبا متفاوتی داشته باشن که به شرط شرایط آب و هوایی و اندازه بارش اون منطقه در ساله.

بالغ بر ۳۰۰گونه عسل منحصر به فرد در آمریکا یافت می شه، هر کدوم از اونا به گل های متفاوتی اختصاص دارن. به دلیل محدودیت فضا امکان برشمردن تک تک ۳۰۰مورد برامون وجود نداره پس معمولی ترین گونه ها رو براتون ذکر می کنیم. به عنوان یه قانون کلی باید بدونین که طعم عسل هایی که رنگ های روشن تری دارن، ملایم تر و به طبع طعم عسل های تیره گیراتر و قوی تره.

واسه باخبر شدن از جزئیات بیشتر در این باره، منبع شهد ها و مناطق خاص عسل خیز از مکان های پرورش عسل دیدن کنین.

عسل یونجهعسل یونجه (Alfalfa)

یونجه از جمله گیاهانیه که دارای گل های آبی می باشه. یونجه در طول تابستون شکوفه می کنه و در گروه مهمترین گیاهان عسل خیزیه که در بیشتر مناطق غربی آمریکا از جمله اوتا، نوادا، آیداهو و بخش یافت می شه. عسل گل یونجه سفید رنگ یا زرد بسیار روشن با طعمی بسیار لطیف و ملایمه.

نام علمی: Medicago sativa


عسل آووکادوعسل آووکادو (Avocado)

عسل آووکادو از شکوفه های آووکادو در کالیفرنیا جمع می شه. رنگ این نوع عسل، تیره و طعم اون قوی و روغنی می باشه که واسه چاشنی ها و سس ها فوق العاده س.

نام علمی: Persea Americana


عسل لاله درختیعسل لاله درختی (Basswood)

گونه های این درخت از کانادای شمالی تا آلاباما و تگزاس پراکنده شده ان و منبع این عسل از شکوفه های گل لاله درختیه. مشخصه خاص عسل لاله درختی، طعم گزنده اون هستش. رنگ این عسل سفید بی رنگ اما طعمی قویست که در دستور پخت غذاهای بسیاری به کار برده می شه.

نام علمی: Tilia Americana


عسل بلوبریعسل بلوبری (Blueberry)

این نوع عسل از گل های سفید بوته بلوبری گرفته می شه. شهد ها، عسلی به رنگ زرد خیلی روشن یا زرد روشن با طعمی بسیار مورد پسند به وجود می بیارن. عسل بلوبری در نیواینگلند و میشیگان تولید می شه. بعضی می گن که به عسل بلوبری اسانس بلوبری اضافه می شه در حالی که اینجور تصوری غلطه. عسل خالص بلوبری از شهدی که زنبو رها از بوته های بلوبری جمع می کنن، بدست میاد. این عسل در جفت و جور سس ها و طبخ شکل های جور واجور غذاها، کاربرد فوق العاده ای داره.

نام علمی: Vaccinium spp


عسل گندم مشکیعسل گندم مشکی (Buckwheat)

آب و هوای سرد و مرطوب واسه رشد گیاه گندم مشکی عالیست. واسه رشد گیاه گندم مشکی خاک شنی و خاکی که کم کم رطوبت خود رو از دست دهد، برخاک های دیگه ارجحیت داره، با اینکه امکان رشد اون در در خاک های اسیدی و کم ترحاصلخیزهم به قوت خود باقیست. گندم مشکی معمولا در دور و بر چشمه کاشته می شن یا بیشتر خودرو هستن. شکوفه های گندم مشکی صبح خیلی زود باز می شن و نتیجه اون عسلی به رنگ قهو ه ای تیره و طعمی غلیظ و فرق داره. کاربرده های اون واسه باربیکیو و طبخ غذاها عالیست.

نام علمی: Fagopyrum esculentum


عسل شبدرعسل شبدر (Clover)

عسل شبدر مثل همون تصویریست که ما از طعم و رنگ عسل معمولی داریم. “همون عسلی که بر سر سفره های ماست.” با وجود اینکه بیشتر عسل های تولید شده از شهد شبدر گرفته می شه اما همین عسل هم بسیار متنوعه. شبدر سفید، شبدر آلسیک و گیاه شبدر شیرین سفید و زرد که بیشتر از شکل های جور واجور دیگه در تولید عسل شرکت دارن.

رنگ این نوع عسل وابسته به منطقه و منبع تغذیه زنبورها از سفید بی رنگ تا زرد بسیار روشن متغیره و طعم اون ملایم و خوشاینده. (شکل های جور واجور دیگری از عسل شبدر هم به نام های شبدر سوئدی سفید، شبدر شیرین و شبدر سفید شیرین و شبدر قرمز هم هست.)

نام علمی: Trifolium repens


عسل اوکالیپتوسعسل اوکالیپتوس (Eucalyptus)

اوکالیپتوس یکی از بزرگترین طبقه از گیاهانه که بالغ بر ۵۰۰گونه متفاوت داره. تنوع رنگ و طعم عسل اوکالیپتوس هم بسیار چشمگیره، اما در کل دارای طعمی بسیار غلیظ و البته تا حدودی دارای خاصیت داروییه. در طبخ غذاها، سس ها و چاشنی به کار برده می شه.

نام علمی: Eucalyptus spp


عسل گل مغربیعسل گل مغربی (Fireweed)

عسل گل مغربی دارای طعمی بسیار ملایم و بیشتر بی رنگه و از گیاهان دوساله که در چمنزارهای حیرت انگیز شمال و سواحل اقیانوس در آمریکا و کانادا هست، بدست میاد. گل مغربی در جنگل های وسیع رشد کرده و ارتفاع اون به سه تا پنج فوت می رسد و دارای گل های زیبای صورتی سوزنی مانند می باشه. به شکل باحالی شیرین و واسه استفاده در چاشنی ها طعمی حیرت انگیزه.

نام علمی : Epilobium angustibolium


عسل بهارنارنجعسل بهارنارنج (Orange Blossom)

عسل بهارنارنج هیچ گونه تنوعی نداره، اما زنبورها از شکوفه های شکل های جور واجور مرکبات دیگه مثل پرتقال و مرکبات مشابه مانند گریپ فروت یا لیموشیرین یا ترش هم تغذیه می کنن. خواستگاه این نوع عسل بیشتر در فلوریدای جنوبی، تگزاس، آریزونا و کالیفرنیاست. درخت بهارنارنج در ماه مارچ و اپریل شکوفه می کنه و عسلی سفید یا زرد بسیار روشن با طعمی خاص و رایحه دلپذیر بهار نارنج تولید می کنه. به دلیل طعم بسیار لذیذش این نوع ازعسل در سراسر جهان بر سر سفره ها در کیک ها و کلوچه ها به کار برده می شه.

نام علمی: Epilobium angustibolium


عسل مریم گلیعسل مریم گلی (Sage)

عسل مریم گلی از گونه های جور واجور این گیاه تولید می شه. بوته های مریم گلی بیشتر در سواحل کالیفرنیا و کوهستان های سیرانوادا می رویند. عسل مریم گلی طعمی ملایم و شیرین داره. رنگ اون بیشتر سفید یا بی رنگه. طعم شیرین اون مکمل بسیار خوبی واسه پنیر های قویست. هنگام خرید عسل مریم گلی به تنوع گسترده این عسل توجه کنین که شکل های جور واجور اون مریم گلی مشکی، سفید، بنفش و ترکیبی از ایناست.

نام علمی: Salvia mellifera


عسل درخت ترشکعسل درخت ترشک (Sourwood)

برخلاف نام این درخت که ترشک نام گرفته و در کوهستان های آپالاچین در جنوب پنسیلوانیا تا شمال جورجیا یافت می شه، طعم و عطری شیرین، غلیظ و قوی داره. این نوع از عسل ارزش تغذیه ای بالایی داره که بر سر سفره ها دیده می شه و در طبخ خوراکی های شیشه ای و براق کاربرد زیادی داره. گفته می شه طعم اون به مدت طولانی زیر دندون می موند.

نام علمی: Oxydendrum arboretum


لاله صنوبرعسل لاله صنوبر (Tulip Poplar)

لاله صنوبر درختی بسیار قشنگتر، به درد بخور و بلند با گل های سبز و زرد بزرگ و البته درختی فراموش نشدنیه. گل های اون در ماه می شکوفه میدن. عسل لاله صنوبر در سرتاسر جنوب نیوانگلند تا جنوب میشیگان و جنوب خلیج می سی سی پی تولید می شه. رنگ این عسل قهوه ای تیره اما طعم اون برخلاف چیزی که از عسل های تیره انتظار می رود، خیلی غلیظ نیس. کاربرده های زیادی در طبخ غذاها و نون ها داره.

نام علمی: Liriodendron tulipifera


عسل توپلوعسل توپلو (Tupelo)

عسل توپلو در جنوبی ترین بخش های آمریکا تولید می شه. درخت توپلو دارای گل های سبز تودرتوییه که تبدیل به میوه های نرم توت مانندی می شن. بیشتر درختان توپلو در جنوب جورجیا و شمال غربی فلوریدا رشد کرده ان که در ماه می و اپریل بیشترین عسل توپلو رو یعنی چیزی در حدود چندین تن عسل سفید و زرد روشن تولید می کنن. عسل تولید شده از این درختان طعمی ملایم و مورد پسند داره که هیچوقت شکرک نمی زند. درختان توپلو در گروه گیاهان و حیوانات پشتیبانی شده قرار دارن که در خطر انقراضند و نیازمند پشتیبانی بشردوستانه.

نام علمی: Nyssa ogeche

شکار عسل وحشی در دل طبیعت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

عسل