انواع ماسک آووکادو برای پوست صورت و موی سر

ماسک آووکادو

آووکادو، میوه ای چرب و دارای اسیدهای آمینه جور واجور مانند سیستین، تریپتوفان و تیروزینه. تحقیقات نشون داده که آووکادو شامل آنتی اکسیدان هاییه که می تونه خطر دچار شدن به سرطان و مریضیای قلبی رو کم کنه و از پیری زودرس پوست جلوگیری کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم آنلاین؛ هم اینکه این میوه مانند روغن زیتون پر از اسید اولئیکه که این ماده یکی از بزرگ ترین عوامل پیشگیری از دچار شدن به سرطان پستون حساب می شه.

این میوه پر از پتاسیم، ویتامین B و E هستش و به داشتن خواص مرطوب کنندگی می شناسنش و در خیلی از کرمای زیبایی مخصوصا کرمای خاص پوسته های خشک استفاده می شه.

هم اینکه شامل مسه که واسه استواری ناخنا، مو و حفظ رنگ اونا ضرورت داره. جفت و جور ماسکای جور واجور با به کار گیری این گیاه می تونه کمک مناسبی باشه تا بدون نگرانی از مشکلات جانبی اجناس شیمیایی، زیبایی و نشاط رو واسه پوست و صورت خود به ارمغان بیارین.

ماسک دست آوکادو

 

داخل یه کاسه، نصف یه آووکادو پوست کنده رو له کنین تا به صورت پوره در بیاد. بعد دو قاشق بلغور جو دوسر و یه قاشق آب لیموترش اضافه کنین. مخلوط رو هم بزنین و روی دستا مالیده و بعد ماساژ بدین. ماسک رو به مدت ۲۰ دقیقه روی دست هاتون نگه دارین و بعد با آب گرم بشورید.

آب لیموترش رایحه مطبوعی به این ماسک می بخشه و بلغور جوی دو سر باعث جذب هرچه بیشتر روغنهای طبیعی آووکادو می شه. با به کار گیری این ماسک دستان شما نرم و لطیف می شه.

ماسک موی آووکادو

بعد از کوبیدن یه عدد آووکادو پوست کنده و جفت و جور پوره اون، یه عدد زرده تخم مرغ و یه قاشق روغن زیتون به اون اضافه کنین و هم بزنین تا به طور کامل یکدست شه. موها رو به چند قسمت تقسیم کنین و ماسک رو روی هر قسمت بذارین. پس از نیم ساعت موها رو با آب گرم آب بکشین. وقتی که ماسک روی موها قرار میگیره، مثل مرطوب کننده عمل کرده و باعث حفظ آب می شه و اینطوری مواد مغذی زیادی جذب ساقه مو می شه.

ماسک مرطوب کننده

یه قاشق ماست و عسل رو به پوره یه عدد آووکادو اضافه و به طور کامل مخلوط کنین. ماسک رو روی صورت خود بذارین. بعد از ۲۰ دقیقه ماسک رو با آب گرم بشورید. در این ماسک خواص مرطوب کنندگی آووکادو با خواص ضدباکتریایی عسل و اثر آرامش کنندگی ماست ترکیب می شه و باعث پاکسازی، کاهش التهاب و لطافت پوست شده و منافذ پوست رو منقبض می کنه.

ماسک آووکادو واسه پوستای خشک

یه چهارم آووکادو، یه عدد زرده تخم مرغ و یه فنجون شیر رو با همدیگه مخلوط کرده و این مخلوط رو به مدت پنج دقیقه روی پوست صورت و گردنتون بذارین. بعد دوباره این مخلوط رو روی صورت خود ماساژ داده و پنج دقیقه دیگه هم صبر کنین. در آخر پوستتون رو با آب ولرم بشورید.

وحید کیانپور / کارشناس ارشد گیاهان و مواد اولیه دارویی