انواع شخصیت بر اساس نوع لباس

0 Comments

clothing

یه روانشناس گفت: دوران نوجوونی و جوونی دورانیه که بیشتر از هر زمان دیگری به لباس و پوشش توجه می شه، اما تا الان توجه کرده اید موقعی که لباس مورد علاقه تون رو می پوشید، خلقتون تغییر می کنه؟

به گزارش آلامتو به نقل از سپیده دانایی، محمد ملکی در این مورد اضافه کرد: شاید تجربه کرده اید که تو یه جفت کفش شیک احساس اعتماد به نفس بیشتری دارین یا ممکنه با پوشیدن یه لباس رسمی در محل کارتون احساس کنین در شغلتون مهارت بیشتری دارین. بعضی وقتا هم به دلیل پوشیدن لباس خاصی احساس راحتی و آسودگی می کنین. واقعیت اینه که لباس شما می تونه تاثیر روانشناختی بر شما بزاره، هم اینکه میتونه که همون احساس رو در دور وبریا تون برانگیزد.

ایشون در ادامه گفت: مدل هایی که ما می پوشیم نه فقط به بقیه میگه که ما که هستیم، بلکه همونطور که گفته شد احساس خوب یا بدی هم به ما میدن. لباسی که ما می پوشیم – خواه حزن انگیز باشه یا خوشحال یا چیزی بین این دو – بر اینکه ما چیجوری خودمون رو ببینیم و بقیه چه نگاهی به ما داشته باشن، تاثیر میذاره.

این روانشناس با بیان اینکه نوع لباس نقش مهمی رو در کار، روابط و حتی در عزت نفس ما داره، پیشنهاد کرد: قبل اینکه انتخاب کنین چه نوع لباسی رو می خواین واسه بیرون رفتن بپوشید، به این مسئله فکر کنین که تمایل دارین بقیه شما رو چیجوری ببینن و شخصیت تون رو تفسیر کنن. یادتون باشه لباس های شما بسیار بیشتر از چیزی که فکر می کنین حرف واسه گفتن دارن. در زیر به بعضی از شکل های جور واجور عادی پوشش که هر کدوم از نظر دور و بری ها نشونه ویژگی های شخصیتی خاصیه، اشاره می شه.

شخصیت شناسی آدم ها از روی لباس

ایشون با اشاره به شخصیت شلخته گفت:

اگه لباس های شما بیشتر وقتا چروکیده و ناهماهنگ باشن، بقیه این رو به معنی شلخته بودن شما می دانند. لباس پوشیدن به شکل شلخته به بقیه این پیام رو می دهد که شما مراقب ظاهرتون، کارتون، آینده تون و … نیستین و نباید به شما اعتماد کرد.

ملکی درباره شخصیت مدگرا

در هر لباسی که این شخصیت ها می پوشند، یه مارک معروف برجسته س. اونا بسیار تمایل دارن که بقیه این مارک ها رو ببینن. افراد مختلفی هستن که این نوع لباس پوشیدن رو به معنی موفقیت می دانند، اما بعضی از افراد هم ممکنه فکر کنن که با یه آدم مادی گرا یا با اعتماد به نفس پایین روبرو هستن که می خواهد با این نوع لباس پوشیدن، اون رو جبران کنه.

شخصیتای خسیس

شخصیت های خسیس بیشتر لباس های کوتاه و تنگ رو انتخاب می کنن. پوشش اونا بیشتر نشون دهنده یه نوع ناایمنی روانیه. اونا تلاش می کنن تا همه تمرکزشون رو بر بدنشون متمرکز کنن.

شخصیت نمایشی

ایشون اضافه کرد: افراد دارای شخصیت نمایشی معمولا کفش ها و لباس هایی با رنگ های تند و غیرمعمول می پوشند، البته این نوع پوشش ممکنه بعضی وقتا برابر مد باشه. این افراد بیشتر تمایل دارن به بقیه نشون بدن که از اونا جدا از هم هستن و دوست دارن به چشم بیان و دیده شن.

شخصیت پیرو و همرنگ جماعت

شما همیشه از لباس هایی با رنگ ها و مدل های خنثی استفاده می کنین و هیچوقت نوع دیگری لباس نمی پوشید؟ اگه جواب مثبته می تونه نشونه ای باشه از اینکه شما تمایل دارین که در جامعه و گروه های جور واجور ترکیب شید و از هرگونه مورد توجه واقع شدن دوری کنین.

شخصیت ورزشکاری

به کار گیری لباس ها و کفش های ورزشی به بقیه نشون میده که شما ورزشکار هستین و مراقب بدنتون هستین. البته این شخصیت ها می تونن به سادگی شلخته شن به خاص پس از تمریناشون.

ایشون اضافه کرد: آدمایی که در بیرون از خونه هیچوقت لباسی به جز لباس رسمی نمی پوشند، درزمان زمان در نظر بقیه انسانی یه بعدی یا بدون خلاقیت به نظر می آیند.

ملکی گفت: بیشتر ادما از ترکیبی از این سبک های لباس پوشیدن استفاده می کنن. یه روز لباس رسمی می پوشند و روز بعد لباس اسپرت. تنها عده معدودی هستن که همیشه یا بیشتر وقتا از یه نوع پوشش استفاده می کنن.

ایشون در ضمن گفت: اگه می خواین با به کار گیری لباس، امتیازات و ویژگی هاتون رو نشون بدید باید در هر موقعیتی لباسی بپوشید که دور و بری ها شما متوجه احساسی که در اون زمان دارین، بشن. واقعا، روانشناسان فهمیده ان که اینجور پوششی تاثیر واقعی بر خلق تون و دیدگاه بقیه نسبت به شما و فعالیت تون داره.مثلا، پوشیدن یه لباس زیبای ورزشی، آدمایی که شما رو می بینن تحریک می کنه که به فکر ورزش کردن بیفته. پس قبل از انتخاب لباس از خود سوال کنین که چیزی که می پوشید، احساسات و ویژگیایی که در اون موقعیت می خواین بقیه متوجه اون شن رو نشون میده؟

این روانشناس پیشنهاد کرد: لباسی رو بپوشید که واسه ظاهر شما مناسبه. بعضی از لباس ها واسه بعضی از چهره ها و اندام ها مناسب تره. رعایت این تناسب یکی از مهم ترین ویژگی هاییه که می تونه شما رو خوش تیپ جلوه دهد.

ملکی تاکید کرد: احتیاجی نیس لباسی که شما رو قشنگتر نشون می دهد، عجیب و غریب و خاص باشه. بعضی از لباس ها تصوری جادویی و غیرواقع بینانه دارن. به خاطر همین لباس مورد علاقه این افراد در تن شخصیت های افسانه ای و داستانیه و هنگام انتخاب و خرید لباس هم خودشون و هم فروشنده رو به دردسر می اندازند و آخرسر هم از خریدشون ناراضی هستن.

: متناسب با فضایی که در اون قرار دارین، نوع لباستون رو انتخاب کنین. مثلا، پوشیدن کت و شلوار واسه یه میهمانی خودمونی یا یه گردش تفریحی می تونه عذاب آور باشه. از طرف دیگه بعضی وقتا لباسی با مدلی خارج از چیزی که همیشه می پوشید رو بپوشید. اگه عادت دارین که بیشتر وقتا از لباس های رسمی یا اسپرت استفاده کنین، تصمیم بگیرین بعضی وقتا از مدل های دیگری هم استفاده کنین. این کار می تونه به آسون کردن رابطه شما با بقیه کمک کنه.

این روانشناس تاکید کرد: تلاش کنین نوع و رنگ لباس تون خیلی اخمو و جدی نباشه. استفاده تکراری از لباس های با رنگ های تیره دلیل برداشت های ناجور بقیه نسبت به شما می شه. اونا ممکنه به اشتباه فکر کنن که شما فردی اخمو، دپرس و مشکل دار هستین.

ایشون اضافه کرد: تنها لباس هایی رو بپوشید که در اونا احساس خوبی دارین. اصلا زیربار پوشیدن لباس هایی که در اونا احساس خوبی ندارین، نرید. پوشیدن لباسی که باب میل تون نیس، بدون مشکلات نیس. یکی از مشخص ترین مشکلات اون که می تونه آسیب جدی به کار و موقعیت حرفه ای تون بزنه، کاهش اعتماد به نفسه.

این روانشناس با بیان اینکه لباس های تداعی کننده موارد و خاطرات منفی رو نپوشید، گفت: لباس هایی که در دوران یه مریضی سخت یا زمان مرگ یکی از عزیزانتون پوشیده اید رو دوباره نپوشید و دور بریزین. حتی دیدن این لباس ها هم می تونه به طور ناخودآگاه یادآور خاطرات بد شما باشه.

ملکی که با مجله سپیده دانایی گفت و گو کرده، درپایان تاکید کرد: نگران حرف و قضاوت بقیه نباشین. به طور منظم لباس هاتون رو براساس موقعیتی که در اون قرار می گیرید، عوض کنین. بعضی از افراد بدین دلیل نسبت به تغییر لباس شون اقدام نمی کنن که می ترسند بقیه اونا رو با این لباس ها قبول نکنن و در کل نگران حرف بقیه هستن.

خصوصیات افراد خوشبین

شخصیت شناسی براساس عکس پروفایل تلگرام

شخصیت شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *