انواع سگ نگهبان و معرفی نژادهای اصیل سگ

سگ نگهبان German-shepherd

سگا به صورت ذاتی شکارچیای خوبی هستن و جزء وفادارترین حیوانات خونگی به حساب میرن، همین موضوع باعث شده که از اونا واسه مواردی مانند نگهبانی کاربرده های بسیاری شه البته

سگهای نگهبان باید از نژادی مناسب باشن تا بتونن در مقابل تهدیدهای احتمالی عکس العملای به موقع از خود نشون بدن.

هم اینکه یه سگ نگهبان خوب باید از همون اول تولد تحت تعلیمای خاص قرار بگیره تا مهارتهای لازم واسه نگهبانی رو به دست بیاره.

در این مقاله می خوایم بعضی از نژادهای مهم سگهای نگهبان در ایران رو معرفی کنیم.

سگ ولش کرگی

ولش کرگی (به انگلیسی: Welsh Corgi) نژادی از سگه از گونه سگهای چوپان. از مشخصه های اخلاقی این نژاد می توان به سرسختی، فداکاری و هوش اون اشاره کرد. این نژاد از نظر ظاهری دارای اندام دراز با گوشه های برافراشته و در رنگهای جور واجور یافت می شه.

سگ روتوایلر

روتوایلر (به آلمانی: Rottweiler) از شکل های جور واجور گونه های سگهای نگهبان می باشه. در گذشته این سگ جهت مواظبت از احشام بوسیله گله دارها مورد استفاده قرار می گرفت. بعدا صفات پسندیده این سگ اون رو به عنوان سگ نگهبان خوبی مطرح کرد. این سگ همیشه آماده دفاع از صاحبش می باشه. ارتفاع سگ نر ۶۰ تا ۶۸ سانتی متر و ارتفاع سگ ماده ۵۵ تا ۶۵ سانتی متر می باشه. این سگ دارای گردنی قوی، سری پهن، گوش هایی کوچیک و پو ششی به رنگ مشکی و خرمایی می باشه. این سگ نجابت و هنرمندی رو توأم داراس. دم، کوتاه و افقیه و اگه دمش بلند باشه باید کوتاه شه. خیلی وقت شناسه و زمان انجام وظیفه و ترک خدمت رو بخوبی تشخیص می دهد. با اینکه ذاتاً خشن نیس ولی در عین حال در مقابل دشمن خطرناکه. نسبت به صاحبش همیشه مهربون و باوفاه. کودکان کوچیک رو دوست داره. حافظه ای قوی داره و آموخته هاش رو هیچ گاه از یاد نمی برد. زندگی صمیمی رو دوست داره و با وجود سنگینی وزنش حرکات سریعی داره. سابقه این نژاد به امپراطوری رومن برمیگرده. روتوایلر ۴۲ دندون به صورت کامل رو داره از این رو به اون از ویژگی های این سگ فرمول دندانی کامل اون می باشه. منشأ این سگ محلی در آلمانه به نام روت ویل که نام گذاری این نژاد هم از اون گرفته شده.

واسه به صورت آنلاین می تونین به سایت مراجعه کنین.

سگ دینگو

دینگو (نام علمی: ‘Canis lupus dingo’) گونه ای سگ وحشی منحصر به هستشرالیا هستش.

دینگو دارای چشمهایی قدرتمنده که از رنگ زرد تا قرمز متغیره. اونا دارای گوشه هایی متحرک، گرد و بطور طبیعی تیز می باشن. دارای پوششی پر پشت و دمی شل با طول مناسبه. دارای پوششی صاف می باشه، طول، مقدار مو، نسبت به شرایط آب و هوا تغییر می کنه. رنگهای پوشش اون معمولاً زرد-زنجبیلیه اما در رنگهای قهوه ای مایل به زرد و سفید و مشکی به شکل راه راه یافت می شن. رنگ زال هم دیده شده است. همه نژادهی اصیل دارای موی سفید روی پاها و نوک دم می باشن.

ژرمن شپرد

ژرمن شپرد یا سگ چوپان آلمانی (به آلمانی: Deutscher Schäferhund) یکی از نژادهای سگه.

سگ چوپان آلمانی یکی از نژادهای اصیل آلمانیه که واسه اولین بار در سال ۱۸۹۹ ثبت گردید. سگی باهوش، پردل و جربزه و مناسب واسه کارای جور واجور از جمله گله داری، نگهبانی، راهنمای نابینایان، همراه خونواده، و جستجو و نجاته. قد استاندارد تا جدوگاه در نرها ۶۰ تا ۶۵ سانتی متر و در ماده ها ۵۵ تا ۶۰ سانتی متره. طول عمر از ۹ تا ۱۳ ساله. اگه این سگ رو مرتب به بیرون ببرین می تونید در آپارتمون از اون نگهداری کنین.

سگ هاسکی

هاسکی سگی قوی و کاری می باشه. در همه رنگها از مشکی یکدست تا سفید یافت می شه. معمولاً به شکل دو رنگ مشکی وسفید، طوسی و سفید، قرمز و سفید و نارنجی و سفید یافت می شه. رنگ نارنجی و سفید هستن و البته بعضی وقتا مالاموتا آلاسکاییا با این نژاد ترکیب می شن یا که مالامونتا به رنگای نارنجی معروفیت بیشتری داردن نمونه چشم آبی اون از اصالت بیشتری و استاندارد بیشتری و قیمت بیشتری برخورداره البته آبی روشن و تیره هم داره که یه بحث حرفه ایه. و آلاسکایین هاسکی هم همون سیبریایی هست که به آلاسکا انتقال داده شده و در اونجا پرورش داده شده و با اختلاف کمی از نمونه اصلیه که اختلافات این دو در اندازه، خطوطت صورت و خصوصیات رفتاریه. که آلاسکاییا بدون خطوط ان و بیشتر سگ گله و سورتمه کش هستن و بیشتر به رنگ خاکستری و سفید یافت می شن و رنگ چشم بیشتر اونا رنگای تیره س. در بیشتر سگها صورت و زیر بدن سفید می باشه. گوشه ها حالت برافراشته و نوک تیز دارن و مثل بقیه نژادهای سگ در سیبری دارای چشمون آبی رنگ می باشن. چشمها بعضی وقتا هم دو رنگه (آبی – قهوه ای). در بین پنجه ها دارای مو می باشه که این راه رفتن حیوان رو روی برف و یخ آسون می سازه. لایه زیرین موها زبر و کلفت و لایه خارجی صاف و نرم می باشه. هاسکی میتونه تا در دمای ۶۰- درجه خیلی راحت زندگی کنه.

اگه به این نژاد سگ علاقه دارین می تونین به صفحه مراجعه کنین.

سگ برنارد

سِنت بِرنارد سگی بزرگ اندام، قوی، عضلانی به همراه سری بزرگ و قدرتمنده. هر چقدر ارتفاع حیوان بیشتر باشه ارزشمندتره. پوشش خارجی در دو نوع زبر و سخت، صاف و نرم هست که هر دو نوع اون به رنگ سفید دارای لکه های قهوه ای، قرمز و سیاه س.

سگ بول داگ

بول داگ یکی از نژادهای سگه که اندازه متوسط داره. معمولاً اونو با نام بول داگ انگلیسی یا بول داگ بریتیش می شناسن. بول داگ سگی با عضلات سنگین و چهره ای پر چین و چروکه. پوزهٔ بول داگ به دلیل پخ و کوتاه بودن توجه بر انگیزه.

سگ دوبرمن

دوبِرمَن پینچِر (به انگلیسی: Doberman Pinscher) که به طور خلاصه دوبرمن هم گفته می شه یکی از معروف ترین سگ های پرورش یافته به دست انسانه و از نظر تیزهوشی و هشیاری شناخته شده است، بیشتر به عنوان سگ گارد یا سگ پلیس استفاده می شه. این سگ در سال ۱۸۹۰ بوسیله کارل فردریش لوئیس دوبرمن پرورش یافت.

خرید سگ دوبرمن واسه نگهبانی یه انتخاب عالیه.

سگ بول ماستیف

بول ماستیف، نام یکی از نژادهای سگه که خاستگاه اون به بریتانیا برمیگرده. وزن جنس نر بول ماستیف ۱۱۰–۱۳۰ پونده و وزن جنس مادهٔ اون ۹۰–۱۲۰ پوند. قد جنس نر بول ماستیف ۲۵–۲۷ اینچه و قد جنس مادهٔ اون ۲۴–۲۶ اینچ.

سگ آکیتا

آکیتا، سگ پردل و جربزه، و خونواده گرا و قویه.سگای آکیتا دارای غرایز قوی نگهبانی و حفاظتی و ارضی هستن.آکیتا سگی آروم، بزرگ و قدرتمنده که می تونه تهدید آمیز باشه.بعضی از اونا آروم هستن و بعضی از اونا بداخلاق، پس نژاد همیشه باید در دور و بر کودکان نظارت شه. آکیتا روشن و حساسه، اما اون هم اینکه جداگونه، لجباز، و غالبه،پس در اوایل آموزش ممکنه شمارو به عنوان رهبر قبول نکنه، با این حال، با صبر و همت، آکیتا به دلیل هوش خود، بسیار تربیت شدنیه.اونا نیاز متوسطی به ورزش دارن و باید روزانه مقداری ورزش کنن.آکیتا بخشی از خونواده شما هستش ، یه حامی وفادار با فداکاری بی نظیره.

اگه قصد نگهبان از نژادهای اصیل و تربیت شده رو دارین می تونین با مراجعه به سایت لرد پت و مشاهده آگهیای فروش سگ ضمن مطالعه اطلاعات کاربردی سگ لازم خود رو به صورت آنلاین سفارش بدید.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟