انواع التهاب مفید را بشناسید

التهاب

التهاب مربوط به به خطر افتادن سلامته. و به دلایل خوبی از مریضی های قلبی تا افسردگی، التهابات غیرقابل کنترل می تونن به راه های جور واجور مایه ی نقض سلامت باشن. اما با وجود تموم جنجال های ضدالتهابی، خوبه که یادتون باشه، بعضی از التهابات می تونن حمله کنندگان مریضی زا یا مخاصمان شدید شدن مریضی ها رو از میدون به در کنن.

به گزارش مجله اینترنتی به نقل از سلامت ؛ دکتر کاملیا داوتیان، پروفسور بالینی در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس عقیده داره که برخلاف التهابات طولانی(قرمز، طولانی)، التهابات مقطعی یا حساس بیشتر مفیدن. از جمله وظایف سیستم ایمنی بدن، ایجاد ساختار های دفاعی التهابیه تا از بروز مشکلات زیاد جلوگیری کنه.

اون در ادامه می گوید که هر چند چرخه ی التهابات مضر همیشه و به طور ناچیز تکرار می شه اما التهابات به درد بخور یهویی بروز کرده و خیلی سریع پنهون می شن. اینجا به ۶ مورد از التهابات به درد بخور واسه سلامت اشاره می کنیم.

۱.التهاب به وجود اومده بوسیله نیش زنبور

بیشتر با درد همراه س و خیلی سریع ملتهب می شه. دکتر جون هگینس می گوید که این التهاب مثل شیپور جنگه و به سیستم ایمنی بدن اخطار می دهد که اتفاقی در حال وقوعه پس مراقب باش. اون التهاب مثل یه محافظ عمل کرده، از نقطه ی آسیب دیده مواظبت می کنه و مایع جمع شده در محل نیش خوردگی، سم نیش زنبور رو رقیق کرده، تجزیه می کنه و مانع از سوزش پوست می شه.

۲.التهاب به وجود اومده بوسیله پیچ خوردگی قوزک پا

هگینس عقیده داره، تورمی که بدون این دست اون دست کردن پس از جراحت بوجود میاد مثل قالب ریخته گری عمل می کنه. این التهاب، محل آسیب دیده رو محکم نگه داشته و مانع از حرکت اون و بالطبع از آسیب های دیگه جلوگیری به عمل می آورد. یه اینجور التهابی شک نداشته باشین دردناکه و مانع از انداختن وزن بدن روی اون و تکرار آزار نقطه ی آسیب دیده می شه. حتی در پیچ خوردگی های شدید هم التهاب پس از ۷ روز رفع می شه. وگرنه به دکتر مراجعه کنین.

۳.التهاب به وجود اومده بوسیله تب

هذیون و درد بدن شک نداشته باشین مورد پسند نیستن. اما از پایه تب، که همون التهاب تموم بدن محسوب می شه، وظیفه ی خاصی رو دوش داره. داوتیان تشریح می کنه که تب نتیجه ترشح اینترلوکین هاست، اونا مواد شیمیایی مخفی شده بوسیله گلبول های سفید خون هستن که واسه دفاع از بدن در برابر باکتری های مخاصم ترشح می شن. هیگنس می افزاید که زیست باکتری ها و دیگه موجودات زنده به شرط دمای معمولی بدنه. پس، وقتی که بدن دمای داخلی بدن بالا می رود، مخاصمان احساس ناخوشنودی دارن و بعضی مواقع هم تلف می شن.

۴.التهاب به وجود اومده بوسیله ورزش شدید

نابرده رنج، گنج ممکن نمی شه، درسته؟ هیگنی می گوید، شک نداشته باشین پس از ورزش در باشگاه یا دویدن، عضلات بیشتر از قبل حساس می شن. این دردناکی به وجود اومده بوسیله آسیب به عضلات به طور کامل طبیعی و سالمه. التهاب، ارسال سلول های ایمنی و شیمیایی به درد بخور رو به نقطه ی آسیب دیده افزایش می دهد و به بازسازی سلول های عضلانی آسیب دیده کمک زیادی می کنه. در نتیجه، عضلات شما از همیشه قوی تر می شه.

۵.التهاب به وجود اومده بوسیله بریدگی

آخ! داوتیان عقیده داره که واسه درمون کوچیک ترین زخم ها هم بدن شدت جریان خون رو افزایش می دهد تا مراحل خوب شدن تسریع شه. اینجوری، خون روند التهاب مصنوعی رو شروع می کنه که به درمون زخم ها کمک کرده و موجب بستن خون می شه. قرمزی و تورمی که در دور و بر زخم دیده می شه، همون التهابه. جای بریدگی باید ظرف چند روز درمون یابد. اما اگر علائم عفونت مثل قرمزی رگ ها یا تب شدید در شما نمایان شد به دکتر مراجعه کنین.

۶.التهاب به وجود اومده بوسیله مواد فاسد

خواه باکتری، ویروس یا سم باشه، قرار گرفتن در برابر مواد فاسد موجب می شه تا جواب های التهابی واسه مواجه و مقابله با اونا وارد عمل شن. داوتیان می گوید، بدن تلاش می کنه تا با ارسال گلبول های سفید با مشکل مقابله کنه. دلاوران فعال در سیستم ایمنی بدن در کنار نقطه ی پشیمون تجمع، به حمله کنندگان حمله کرده و مانع از گسترش اون ها به دیگر نقاط بدن می شن.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

مجله سلامت