انهدام بزرگترین شبکه داعش در شمال لبنان

ویرانی بزرگترین شبکه داعش در شمال لبنان

ارتش لبنان تونست بزرگترین شبکه وابسته به گروه تروریستی داعش در منطقه شمال این کشور رو ویرون کنه.

نیروهای ارتش لبنان یه شبکه تروریستی وابسته به رو که واسه انجام عملیات تروریستی و جذب نظامیان ارتش لبنان فعالیت می کرد، متلاشی کردن.

ارتش روز گذشته در حمله به مواضع تروریستا به یه نتیجه کار منحصر به فرد نائل شد. نیروهای ارتش یه تروریست به نام “احمدسلیم میقاتی” رو در داخل آپارتمانی در شهرک “عاصون” بازداشت کردن و سه تن دیگه از تروریستا رو به هلاکت رساندند که احتمال میره یکی از اونا، “عبدالقادر اکومی” باشه. ایشون یه نظامی فراریه که چندی قبل از ارتش جدا و به تروریستا ملحق شد.

اطلاعات به دست اومده نشون دهنده اون هستش که شبکه تروریستی میقاتی با تلاشای گذشته واسه جدایی نظامیان از ارتش لبنان رابطه مستقیم داره و احتمال میره که ویدیوی اعلام جدایی “اکومی” در آپارتمام میقاتی فیلمبرداری شده.

بعضی منابع به روزنامه الاخبار گفتن که عملیات ارتش منحصر به فرد و دقیق بوده و یافته های اون بسیار ارزشمنده. منابع امنیتی هم تاکید کردن شبکه تروریستی ویرون شده؛ اولین شبکه از نوع خود به حساب میاد؛ چون این شبکه از یه طرف مربوط به داعش و از طرف دیگه یه مجموعه اجرایی و جداگونه از دیگر شبکه ها بود. این گروه سرکرده مستقلی داشت که فرامینش رو بدون مراجعه به کسی دیگه صادر می کرد.

علاوه بر این، این شبکه تروریستی به دنبال برهم زدن انسجام ارتش لبنان بود و با ایجاد شک و شبه س نسبت به وفاداری نظامیان، تلاش می کرد از دید روحی تاثیری منفی بر ارتش بزاره.

براساس بیانیه فرماندهی ارتش لبنان، “احمد سلیم میقاتی” متولد سال ۱۹۶۸، ملقب به “ابوبکر” و “ابوهدی”، در شهرک عاصون بازداشت شد. ایشون تازگیا با داعش بیعت کرده بود و از مهمترین عناصر این گروه در منطقه شمال لبنان به حساب می اومد.

این بیانیه اضافه کرد: احمد سلیم میقاتی با تاسیس شبکه ای مربوط به داعش، واسه انجام یه عملیات تروریستی گسترده در لبنان با هماهنگی پسرش “عمر” که در کنار تروریستا در “جرود عرسال” می جنگد، برنامه ریزی می کرد. علاوه بر این، ایشون تازگیا واسه داعش عضو گیری می کرد. بعضی از جوانان لبنانی و ازجمله پسرش عمر ملقب به “ابوهریره” و برادرزاده اش “بلال عمر میقاتی” ملقب به “ابوعمر میقاتی” از این دسته هستن.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

العالم داعش