انفجار و شهادت زائران کربلا (+عکس)

انفجار و شهادت زائران کربلا

شهید و زخمی شدن بیشتر از ۲۱۰ نفر در دور جدید جنایات تروریستهای تکفیری علیه زائران حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، کشف ۵ بمب و دستگیری ۱۵ تروریست در مناطق جور واجور بغداد از مهمترین تحولات امنیتی عراقه.

به گزارش خبرگزاری مهر، اول شبکه های تلویزیونی الجزیره و العربیه در خبری فوری از وقوع چهار انفجار انتحاری در ورودیها و دور و بر کربلای معلی و شهادت دست کم ۵۰ زائر حرم مطهر امام حسین(ع) و زخمی شدن بیشتر از ۱۵۰ نفر دیگه در راه حرکت به سمت این شهر خبر دادن.

 

به گزارش شبکه الجزیره، بر اثر انفجار چهار دستگاه بمبگذاری شده در راه حرکت زائران حرم امام حسین(ع) در کربلای معلی، ۵۰ نفر شهید و بیشتر از ۱۵۰ نفر دیگه زخمی شدن.

 

پایگاه خبری نون درباره این اقدامات وحشیانه تروریستهای تکفیری اعلام کرد شهر مقدس کربلا عصر امروز تماشاگر دو انفجار بود که یکی از اونا در ورودی شهر از سمت نجف اشرف و دیگری در ورودی شهر از سمت بغداد اتفاق افتاد.

 

به گفته یه منبع امنیتی، انفجار اول در منطقه الزبیلیه در ورودی شهر از سمت نجف که محل اتصال خیابون النجف به خیابون طویریجه که پس از اون دو خودروی بمبگذاری شده در ورودی کربلا از سمت بغداد منفجر شد.

 

این منبع اضافه کرد : بدون این دست اون دست کردن پس از وقوع این انفجارهای تروریستی، آمبولانسها به سمت منطقه حادثه حرکت کردن و تصمیمات امنیتی هم شدید شدن شد.

 

هم اینکه به گزارش پایگاه اطلع رسانی اتحادیه میهنی کردستان عراق، یه منبع امنیتی در کربلای معلی از چند حمله تروریستی به کاروانهای عزاداری سالار شهیدان جهان حضرت امام حسین(ع) که به سمت کربلای معلی در حال حرکت هستن، خبر داد.

 

به گفته این منبع، انفجار اول در جاده ارتباطی کربلا به بغداد با انفجار یه دستگاه خودروی بمبگذاری شده اتفاق افتاد و انفجار دوم در جاده اصلی کربلا به نجف در منطقه الزبیلیه در ۱۵ کیلومتری شرق اتفاق افتاد.

 

این منبع اشاره ای به تعداد شهیدان و مجروحان این حملات تروریستی نکرده.

 

کربلای معلی در آستانه اربعین حسینی(سه شنبه آینده) تماشاگر امواج خروشان شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از سرتاسر عراق و هم اینکه خارج از این کشوره که صدها هزار نفر با پای پیاده خود رو به این شهر مقدس می رسونن.

 

از طرف دیگه یه منبع در پلیس بغداد امروز از شهادت ۳ زائر حرم حضرت امام حسین سیدالشهداء(ع) بر اثر انفجار بمب در منطقه الدوره در جنوب این شهر خبر داد؛ در این جنایت هم اینکه ۷ زائر دیگه زخمی شدن که وضعیت اونا خیلی بد اعلام شده.

 

خبر دیگه اینکه دو انفجار تروریستی در استان دیاله، دلیل شهادت یه کودک و زخمی شدن سه نیروی پلیس شد.

 

دستگیری ۱۵ تروریست در مناطق جور واجور بغداد و کشف ۴ بمب در جنوب این شهر از دیگر تحولات امنیتی مربوط به عراقه.

 

بعضی تصاویر مربوط به این انفجارهای تروریستی رو به نقل از «شیعه امروز» در ادامه توجه کنین:

انفجار و شهادت زائران کربلا

انفجار و شهادت زائران کربلا

انفجار و شهادت زائران کربلا

انفجار و شهادت زائران کربلا

انفجار و شهادت زائران کربلا

انفجار و شهادت زائران کربلا

انفجار و شهادت زائران کربلا

 

جمع آوری: آلامتو