انشاء درباره آلرژی و سرماخوردگی

0 Comments

خیلی وقتا حتی یه سرماخوردگی جزئی زندگی رو برامون سخت میکنه در حالی که بعضی از افراد گرفتار به آلرژی در طول عمرشون بارها با چین شرایط سختی روبرو شده و اونو تحمل میکنن.

فرق آلرژی با سرماخوردگی چیه؟

یه متخصص گوش، حلق و بینی گفت: علایم سرماخوردگی و آلرژی در افراد دارای تشابهات و فرق هاییه.

دکتر امیر آب آب زاده در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خوزستان، اعلام کرد: در هر دو حالت سرماخوردگی و آلرژی، بینی دچار انسداد، عطسه، خارش، و آبریزش می شه و هر دو حالت با این علایم اولیه ظاهر می شن.

ایشون درباره فرق علایم سرماخوردگی و آلرژی توضیح داد و گفت: سرماخوردگی می تونه در اثر ورود ویروس ها به بدن عارض شده و همراه با عطسه، خارش و آبریزش بینی و علایم کوفتگی بدن یا تب ظاهر شه.

این متخصص گوش و حلق و بینی اضافه کرد: در آدمایی که دچار سرماخوردگی هستن، شاخص عفونت چرکی بالاست و ممکنه ترشحات بینی تبدیل به ترشحات چرکی شن. هم اینکه علایم عفونت ثانویه مانند درگیر شدن گوش و گلو در این بیماران ظاهر می شه.

آب آب زاده گفت: از طرف دیگه، ویروس های سرماخوردگی بیشتر در فصل پاییز و زمستون فعال می شن و بدن رو درگیر خود می کنن ولی آلرژی و حساسیت بیشتر در فصل بهار و پاییز با تغییر فصل، فرد رو درگیر می کنن.

ایشون اعلام کرد: دچار شدن به آلرژی و حساسیت در افراد، مزمنه و دائم درگیر اون می شن، ولی مریضی در آدمایی که درگیر ویروس سرماخوردگی و عفونی می شن، به صورت یه باره ظاهر می شه.

این متخصص گوش، حلق و بینی بیان کرد: سرماخوردگی با تب و کوفتگی بدن در فصل سرد ظاهر می شه ولی حساسیت و آلرژی با مواد محرک مانند گرده گیاهان، مواد محرک شیمیایی و آلودگی هوا و تغییر آب و هوا بروز می یابد.

آب آب زاده پیشنهاد کرد: آدمایی که دچار آلرژی و حساسیت می شن از مواد محرک مانند خاک، دود و مواد معطر تا حد امکان دوری کنن. بینی و حلق خود رو مرتب با سرم نمکی شست وشو بدن و درمان های ضد آلرژی رو تحت نظر دکتر دریافت کنن.

ایشون گفت: استراحت کافی واسه بیماران گرفتار به سرماخوردگی لازمه و تقویت بدن با مواد غذایی و میوه و مصرف مایعات فراوون پیشنهاد می شه. سرماخوردگی احتیاجی به آنتی بیوتیک ها در اول درمان نداره اما اگه علایمی از عفونت های چرکی در بینی، گوش و گلو ظاهر شه باید تحت نظر دکتر آنتی بیوتیک مصرف شه.

این متخصص گوش و حلق و بینی درباره فواید مصرف ویتامین C در افراد گرفتار به سرماخوردگی و آلرژی اعلام کرد: ویتامین C می تونه در بهبود هر دو حالت اثر داشته باشه. آدمایی که دچار سرماخوردگی هستن، می تونن مواد غذایی دارای ویتامین C و یا قرص ویتامین C مصرف کنن، هم اینکه مصرف مواد دارای ویتامین C می تونه در کاهش علایم آلرژی اثر داشته باشه.

آلرژی به آجیلای خوراکی دیگه به دنبال حساسیت به پسته

سبزیجات ضد آلرژی کدوما هستن؟

آلرژی ایسنا سرماخوردگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *