انسان های عجیب الخلقه+عکس

در این مطلب شما رو با انسانایی آشنا می کنیم که مثل همه نیستن و به تعبیری میشه گفت عجیب الخلقه هستن. انسانایی که زندگی شون رو مثل بقیه پشت سر نگذاشته ان.

رابرت هدلستون، اسب کوچیک

آشنایی با آدمای عجیب الخلقه

رابرت در سال ۱۸۹۵در خونه ای کوچیک در اکسلسیور به دنیا اومد. کودکی اش رو در مزرعه خانوادگی گذراند. اون با وجود بدن خاص و متفاوتش، بچه کاری و فعال بود.

رابرت هیچ وقت تجربه راه رفتن روی دو پا رو به دست نیاورد و همیشه باید چهار دست و پا راه می رفت. اون زیر دو دستش تیکهای چرم می گذاشت تا هنگام حرکت به پوست دستاش آسیبی وارد نشه. با اینحال، اون دارای قدرت فوق العاده ای در کتف هاش بود.

رابرت به مشاغلی مثل مکانیکی و آهنگری پرداخت و در زمان جنگ جهانی دوم یه نجار ماهر بود. پس از اون به سیرک رفت و در سراسر آمریکای شمالی به اجرای نمایش پرداخت. بعد از ۳۶ سال بازنشسته شد و دوباره به مکانیکی پرداخت. سرگرمی اون تربیت خرگوش بود. رابرت با وجود جسم متفاوت و عجیبش خوش اخلاق و مهربون بود. اون در سال ۱۹۷۰ و در ۷۵ سالگی از دنیا رفت.

وانگ، مردتک شاخ

آشنایی با آدمای عجیب الخلقه

در تاریخ موارد زیادی از انسانایی که چیزی مثل شاخ روی سرهایشان داشتن، اومده. شاید یکی از مشهورترین اونا، شاخ یه کشاورز چینی به نام وانگ باشه. وانگ در منطقه مانچوکو چین زندگی می کرد. اون زندگی راحتی داشت و با شاخی که روی سرش روییده بود، کنار اومده بود تا اینکه یه عکاس زن روسی در سال ۱۹۳۰ عکسی از اون منتشر کرد. مردم زیادی می خواستن تا وانگ رو ببینن و شاخ اونو از نزدیک لمس کنن. وانگ هم پس از اون و واسه به دست آوردن آرامش از دست رفته اش به منطقه نامعلومی پناه برد و واسه همیشه خود رو از دید کسائی که با اون مثل یه موجود عجیب رفتار می کردن، مخفی کرد؛ هیچکی از سرنوشت اون اطلاعی نداره.

جوزفین دختری با چهار پا

آشنایی با آدمای عجیب الخلقه

جوزفین میرتل کوربین در سال ۱۸۶۸ در ایالت تنسی آمریکا به دنیا اومد. اون با چهار پا به دنیا اومد. به این حالت نادر dipygus می گن و موقع تشکیل جنین اتفاق میفته و در نتیجه وجود یه قل غیرتکامل یافته دیگه شکل میگیره. معمولا کسائی که با اینجور مشکل نادری به دنیا میان، بدون این دست اون دست کردن بعد از تولد از دنیا می رن؛ اما جوزفین زنده موند.

اون پر از عشق به زندگی بود. فرق اون با بقیه دلیل شد تا پای اونم به سیرک باز شه. مردم واسه دیدن اون پول خوبی به گردانندگان سیرکا پرداخت می کردن. اون هر هفته ۴۵۰ دلار به دست می آورد. آخرسر جوزفین با یه دکتر به نام جیمز بکنیل ازدواج کرد. دکتر جیمز مهربون از اون خواست تا کار در سیرک رو کنار بزاره و در آرامش زندگی کنه. اونا زندگی خوبی رو شروع کردن و صاحب پنج بچه شدن. جوزفین در سال ۱۹۲۸ بر اثر عفونت پوستی که در یکی از پاهاش ایجاد شده بود از دنیا رفت.

مارتین لاریلو

آشنایی با آدمای عجیب الخلقه

مارتین لاریلو آلمانی می تونست سرش رو ۱۸۰ درجه بچرخونه. اونم در سیرک مشغول به کار شد و در سال ۱۹۲۱ اولین بار در آمریکا به اجرای نمایش پرداخت. مارتین در سال ۱۹۴۵ از اجرای نمایش انصراف کرد. از سرنوشت اون اطلاعی در دست نیس. می گن که اون در سال ۱۹۵۰ از دنیا رفته.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

تابناک با تو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *