انرژی زا ترین میوه ها کدامند ؟

میوه ها

اگه در آخر روز احساس خستگی و بی حالی می کنین شاید مصرف یه وعده ناهاری سنگین و پرچرب شما رو خواب آلوده و خسته کرده و یا اینکه با انجام کار زیاد انرژی خود رو مصرف کرده اید.

با در نظر گرفتن اینکه بیشتر ما در طول روز این وضعیت رو تجربه می کنیم معمولا به فکر چاره ای واسه رفع خستگی و خواب آلودگی خود می افتیم و به دنبال راه حلی واسه کسب دوباره انرژی هستیم.

سایت اینترنتی هلت می آپ تو یه مقاله جدید فهرستی از انرژی زاترین میوه ها رو منتشر کرده است که می تونن انرژی و چابکی رو به سلول های شما برگردونن. این میوه های انرژی زا عبارتند از:

– موز: تموم مربیان ورزشی پیشنهاد می کنن که قبل از شروع تمرینات، یه عدد موز بخورین. موز منبع غنی از کربوهیدرات ها هستش و در راس فهرست میوه های انرژی زا قرار داره.

– هندوانه: خوردن این میوه، تازگی و سرحالی ایجاد می کنه و منبع غنی از ویتامین C هستش. هم اینکه هندوانه ذخیره آب فوق العاده ایه که مانند یه آبادی در وسط بیابان، امیدوارکننده س.

– سیب: این میوه از منابع غذایی بسیار مهمیه که می تونه به آرومی انرژی در بدن آزاد کنه و هم اینکه پر از ویتامین C، B و پتاسیم که انرژی لازم بدن رو تامین می کنه.

– پرتقال: این میوه هم «نیروگاه» انرژی و ویتامین C هستش. هم اینکه پرتقال شامل مقادیر زیادی فسفر، مواد معدنی و فیبر خوراکیه که به بهتر شدن فعالیت های سالم بدن کمک می کنه.

– انبه: این میوه اصطلاحا شاه میوه ها نامیده شده و پر از ویتامین های B و C، کلسیم، پتاسیم، روی، فولیت و پروتئینه.

– آووکادو: این میوه هم هر چند شامل ذخایر قابل توجه چربیه اما چربی اون از نوع خوبه و از جمله میوه هاییه که به عنوان یه تقویت کننده انرژی، می توان روی اون حساب کرد.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *