امیر قلعه نوعی با تراکتورسازی به توافق رسید!

امیر قلعه یه جور با تراکتورسازی به توافق رسید!

امیر قلعه نویی که پرافتخارترین مربی لیگ برتر فوتبال ایرانه، با باشگاه تراکتورسازی تبریز به توافق رسید.

مشرق: امیر قلعه نویی که پرافتخارترین مربی لیگ برتر فوتبال ایرانه، با باشگاه تراکتورسازی تبریز به توافق رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی مشرق، پس از اون که سپاهان اصفهان تونست به قهرمانی دیگری با امیر قلعه نویی در لیگ برتر برسه، زمزمه هایی مبنی بر جدایی ژنرال از اصفهان به گوش رسید. موضوعی که با اینکه سرمربی هم اون رو به صورت غیرمستقیم تایید می کرد؛ اما مقامی رسمی اون رو تایید نمی کرد. اما اتفاقات گذشته در این باشگاه اصفهانی و تغییر سیاستای عجیب در سطح کلان مدیریتی که آشنایی چندانی هم با فوتبال نداره و جدایی بازیکنان مطرح اون موجب شد تا سرمربی، عطای کار در این شهر رو به لقایش بسپارد و چمدانش رو ببنده؛ دیگه نصف جهان جای اون نبود.

پس از اون که جدایی ایشون قطعی شد، نام دو شهر به عنوان مقصد بعدی قلعه نویی به گوش رسید؛ تهران و تبریز. استقلال و تراکتورسازی، تیمایی بودن که خواهان جذب سرمربی این روزا قهرمون بودن؛ اما اون هنوز تصمیم نگرفته بود.

شاید بسیاری استقلال رو گزینه محتملی واسه قلعه نویی می دونستن؛ اما ترجیح می داد راهی این تیم نشه. از سویی، حمایتای مدیرعامل از پرویز مظلومی هم باعث می شد تا تمایل چندانی به برگشت نداشته باشه. البته، مظلومی هم با این که هیچ جامی کسب نکرد و در آسیا هم زود حذف شد؛ اما با در نظر گرفتن نایب قهرمانی در لیگ برتر، بازم میان هواداران دارای اقباله.

* و اینک امیر با تبریزه

این جوری شد که امیر خان راهی تبریز شد و مذاکرات رو شروع کرد تا اون که با تبریزیا به توافق رسید. اون فصل بعد هدایت سرخا رو برعهده می گیره تا واسه اولین بار، این محبوب آبیا در تیمی فعالیت کنه که رنگ سرخ رو بر تن داره.

البته، قلعه نویی هنوز درباره موضوعات مالی با تراکتور به توافق رقمی واسه ثبت نرسیده؛ اما اخبار دریافتی حکایت از اون داره، مبلغی کمتر از قرارداد فصل خود با سپاهان رو دریافت می کنه. بعضی عنوان می کردن واسه فصل پیش، قراردادی ۸۰۰ میلیونی رو با تیم اصفهانی منعقد کرده بود.

اما چه چیز موجب شد تا ژنرال از تهران و دیگه پیشنهادها بگذره و بلیت پرواز تبریز رو جفت و جور کنه؟ شاید بشه گفت، مهمترین عامل، پتانسیل کم مثل این تیم تبریزیه. قلعه نویی عقیده داره که تراکتورسازی و فوتبال تبریز پتانسیل بالایی واسه موفقیت در لیگ برتر رو دارن.

واقعا، ژنرال و یارانش با این هدف راهی تبریز شدن که با این تیم که پشتیبانی خیره کننده هوادارانش رو داره، موفقیتای جدیدی رو تجربه کنه؛ حتی قهرمانی در فصل آینده لیگ برتر.

منبع:mashreghnews.ir

جمع آوری: آلامتو