آموزش ثبت سایت در الکسا

ثبت سایت در الکسا

قبل از آموزش ثبت سایت در الکسا مختصری به معرفی اون می پردازیم. الکسا به عنوان قویترین سایت رایگان در مورد بررسی آمار بازدید در اینترنت شناخته میشه. جستجو در الکسا و به کار گیری اون این امکان رو به شما می ده تا رتبه بندی سایتای اینترنتی رو براساس کلید واژه، زمینه فعالیت و کشور بازدیدکنندگان اون بررسی کنین. توجه به این ارقام و اندازه پیشرفت در اونا میتونه راهگشای مناسبی واسه امتحان اندازه موفقیت روشای بازاریابی و جذب بازدیدکننده باشه.

در مقالات گذشته بلاگسیما توضیحاتی در مورد روشای بهبود رتبه الکسا و سوالات رایج درباره الکسا منتشر کردیم و در این مقاله می خوایم تا چگونگی ثبت سایت در الکسا رو آموزش بدیم.

به چه دلیل سایت خود رو در الکسا ثبت کنیم؟

معرفی خود به عنوان صاحب یه سایت و ثبت اون در الکسا براساس پلن رایگان و عمومی امکانات زیر رو به شما می ده:

۱- امکان تعیین عنوان و توضیحات واسه سایت، که در صفحه مربوط به سایت شما در الکسا نشون داده می شه.

۲- تعیین کشور هدف شما واسه جذب بازدیدکننده و رتبه بندی سایت ثبت شده در اون کشور، در حالت عادی سایت الکسا با در نظر گرفتن آمار بازدیدکنندگان، شما رو در کشوری که بیشترین بازدیدکننده رو از اون دارین رتبه بندی می کنه.

۳- دسترسی به داشبورد جهت مشاهده آمار سایت، ساخت تولبار الکسا مخصوص سایت خود، مشاهده آمار دانلود تولبار و استفاده کاربران از اون.

۴- بررسی نظرات کاربران در مورد سایت شما در بخش Review و امکان جواب گویی به اونا.

علاوه بر موارد فوق که از یافته های ثبت سایت در اکسا هستن، استفاده درست از هرکدوم و به کار گیری این امکانات موجب پیشرفت سریع تر سایت شما در مقایسه با رقبا و کسب رتبه های بهتر می شه.

آموزش مراحل ثبت سایت در الکسا

واسه تایید هویت خود و ثبت سایت در الکسا قبل از هر چیز باید در این سایت ثبت نام کرده و واسه خود حساب بسازین، واسه اینکار از صفحه اصلی سایت الکسا و منوی بالا سمت راست برروی گزینه Create an Acount کلیک کنین تا به صفحه ثبت نام منتقل شید. مراحل ثبت نام و فرستادن ایمیل تایید مثل سایتای دیگه بوده و نیاز به توضیحات اضافی نداره.

عضویت در سایت الکسا

ساخت حساب عضویت در سایت الکسا

پس از ورود به حساب کاربری خود از منو اصلی سایت الکسا روی گزینه Dashboard کلیک کنین تا به صفحه ای مشابه تصویر زیر منتقل شید.

در این صفحه به شما این امکان داده میشه که به تعداد نامحدود سایت در الکسا ثبت کنین و لیستی از تموم سایتای خود به همراه آمار بازدید رو تو یه صفحه ببینین. هم اینکه پس از ثبت سایت در الکسا شما می تونین واسه هرکدوم تولبار مخصوص طراحی کرده و لینک دانلود اون رو در اختیار کاربران بذارین. آمار تعداد دانلود تولبار و تعداد کاربرانی که ازش استفاده میکنن هم واسه شما در همین صفحه نشون داده می شه. واسه شروع پروسه ثبت سایت در الکسا روی دکمه Add it Now کلیک کنین.

ثبت سایت در الکسا

نمایی از داشبورد مدیریت سایت در الکسا

در این مرحله با پلنای متفاوت سایت الکسا واسه ثبت یه سایت مواجه میشین که هرکدوم امکانات مخصوص به خود رو دارن. با در نظر گرفتن محدودیتای پرداخت آنلاین در ایران و هزینه تقریبا بالای پلنای غیر رایگان ثبت سایت در الکسا، عموم وبمستران ایرونی از گزینه رایگان این سایت بهره میبرن. واسه شروع مراحل به محل کلیک در تصویر توجه کنین.

ثبت رایگان سایت در لکسا

انتخاب از بین پلنای ثبت سایت در الکسا

در اولین قدم باید نشانی سایت خود رو وارد کنین. در این بخش احتیاجی به وارد کردن http و www نیس.

وارد کردن نشانی

در مرحله بعدی شما دو روش واسه تایید هویت خود به عنوان صاحب سایت دارید. روش اول بسیار ساده بوده و واسه صاحبان سایت مناسبه، در این روش برابر تصویر زیر فایل مربوط به ثبت سایت در الکسا رو دانلود کرده و روی سرور خود و ریشه اصلی فایلا آپلود میکنین. بعد به همین صفحه برگشته و روی Verify the file on your site کلیک میکنین. اگه مراحل رو بدرستی انجام داده باشین با پیغامی مبنی بر تایید هویت مواجه شده و می تونین به مرحله بعدی برید.

مراحل ثبت در الکسا

تایید هویت خود به عنوان صاحب سایت

در شرایطی که امکان بارگذاری فایل و یا دسترسی به سرور ندارین، مانند وبلاگا یا بعضی از هاستای رایگان، می تونین کد هویت سایت خود رو در درون کدهای سایت و بخش <head> اون بذارین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که واسه ثبت سایت در الکسا ،قرار دادن کد در بخش <body> و تایید هویت ممکن نیس. کد مورد نظر رو می تونین به شکل یه کامنت یا تو یه تگ متا در هدر سایت بذارین.

نمونه کد کامنت

<!– JqytVGeB1iR1WiShyK6oXt4JvnU –>

نمونه کد متا تگ

<meta name=”alexaVerifyID” content=”JqytVGeB1iR1WiShyK6oXt4JvnU” />

پس از قرار دادن کد و ذخیر فایل به صفحه ثبت سایت در الکسا برگشته و روی دکمه Verify my ID کلیک کنین. در این زمان با پیغامی مبنی بر تایید هویت مواجه میشین و می تونین با کلیک روی دکمه Continue به مرحله بعدی برید.

مرحله آخر ثبت سایت در الکسا

تعیین مشخصات سایت واسه نمایش در الکسا

در این مرحله اطلاعات سایت خود رو شامل نام عمومی، توضیحات و کشور بازدیدکنندگان تعیین می کنین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که بقیه امکانات شامل لوگو، دسته بندی و اطلاعات تماس واسه روش رایگان ثبت سایت در الکسا فعال نیستن و مخصوص پلنای پولی اون هستن.

پس از ذخیر سازی و تایید اطلاعات این صفحه، مراحل ثبت سایت در الکسا به پایان رسیده و می تونین از بخش داشبورد سایتای خود رو مدیریت کنین. قدم بعدی طراحی تولبار الکسا و پیشنهاد اون به کاربران سایته که در مقالات آینده وبسیما به صورت اختصاصی آموزش داده می شه.