آدرس سایت و تاثیر بر سئو

نشانی سایت

زمانیکه در مورد سئو حرف میزنیم بیشتر از هر چیز توجه خود رو به کلمات کلیدی معطوف میکنیم، نشانی سایت یا همون URL یکی از بخش هاییه که موتورهای جستجو واسه تعیین کلید واژه صفحه به اون توجه میکنن. وجود کلمات کلیدی مربوط به متن و محتوا در نشانی سایت بر سئو اون اثر میذاره.

پادکست

 

همونطور که در تصویر می بینین، نشانی سایت از بخشای مختلفی واسه قرار گرفتن کلید واژه در اون تشکیل شده. در میان قسمتای جور واجور نشانی سایت شامل دامنه اصلی، زیر دامنه، دسته و صفحه، بهتره که کلید واژه مربوط به هر صفحه رو در آخر نشانی سایت و مختص همون صفحه بذارین، اینطوری شما واسه هر صفحه از سایت کلید واژه مجزایی داشته و پتانسیل جذب بازدیدکننده از گوگل زیاد می شه.

بخشای جور واجور نشانی سایت

بخشای جور واجور نشانی سایت

۸ نکته واسه سئو نشانی سایت

رعایت ۸ نکته زیر واسه سئو نشانی صفحات بوسیله کارشناسان سئو پیشنهاد شدن:

۱.انگار بودن نشانی سایت

اگه از کلمات کلیدی در URL استفاده نمیکنید تا حد امکان کلماتی به کار ببرین که بخوبی نشون دهنده محتوای صفحه باشن، با این کار بازدیدکنندگان دید بهتری نسبت به صفحه ای که به اون وارد می شن دارن و در آخر بر سئو سایت شما موثر هستش.

۲.کوتاه بودن نشانی سایت

هرچه نشانی سایت کوتاهتر باشه خوندن اون راحتتر هستش در نتیجه از کلماتی مانند “از” “در” “با” “واسه” و مثل اینا در نشانی سایت خود استفاده نکنین. کم بودن تعداد کلمات ارزش هرکدوم رو از نظر موتورهای جستجو بیشتر می کنه.

۳.کلمات کلیدی در اول نشانی

کلمه یا عبارت کلیدی اصلی خود رو در اول بخش صفحه نشانی سایت بذارین. رباتهای گوگل اهمیت چندانی به کلمات انتهایی آدرسای طولانی نمیدن.

۴.کلمات تکراری در URL

از تکرار کلمات دوری کنین، بطور مثال به کار گیری یه کلمه در نشانی دسته و صفحه کار درستی نیس.

websima.com/blog/blog.php

نشانی زیر جانشین مناسبی واسه نشانی فرضی بالا هستش:

websima.com/blog/seoblog.php

۵.برابر نبودن با عنوان صفحه

لزومی نداره که کلمات استفاده شده در نشانی نوشته با عنوان صفحه برابر باشن، شما می تونین نشانی دهی رو با کلمات دیگری انجام بدین.

۶.کاراکترهای ناجور

تا حد امکان از کاراکترهای ناجور مانند ?، & و % در نشانی سایت خود استفاده نکنین.

۷.زیاده روی در سئو

استفاده زیادتر از اندازه کلمات کلیدی در URL میتونه تاثیر معکوسی بر سئو شما داشته باشه.

۸.حروف بزرگ

اگه نشانی سایت رو با کلمات انگلیسی مشخص کردین، از حروف بزرگ در اون استفاده نکنین.